Sari la conținut
Forum Roportal
avolina

Profesorul perfect

Postări Recomandate

in fiecare clasa sunt copii buni,, care vor sa invetze, dar din cauza celor galagiosi, eu nu pot sa fac ora asa cum ar trebui, sau cum mi-as dori....... si chestia asta chiar nu imi place. poate am si prea multe pretentii de la copii, si chiar de la mine. am 23 de ani, ceea ce este un dezavantaj, cred. si nici nu sunt genul de om autoritar. am incercat sa fiu, dar totusi, intreaga mea "constructie" lucreaza impotriva mea:D. daca cineva are vre-un sfat, sau vreo idee, v-as fi foarte recunoscatoare........ :bye:

 

Gaseste un mod sa te impui, altfel va fi greu.

De exemplu, X vorbeste si face galagie, "X, vrei sa ne impartasesti ceva din cunostiintele tale? Ia zi de exemplu, cum conjugi... ca tocmai am spus mai inainte? Data viitoare cind mai vorbesti si nu stii ai 4" (in caz ca vrei sa-l ierti de data asta)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gaseste un mod sa te impui, altfel va fi greu.

De exemplu, X vorbeste si face galagie, "X, vrei sa ne impartasesti ceva din cunostiintele tale? Ia zi de exemplu, cum conjugi... ca tocmai am spus mai inainte? Data viitoare cind mai vorbesti si nu stii ai 4" (in caz ca vrei sa-l ierti de data asta)

:bye:

asta era reteta secreta, in sf!!!

de acum nimeni nu va mai avea de furca cu elevii problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:bye:

asta era reteta secreta, in sf!!!

de acum nimeni nu va mai avea de furca cu elevii problema.

 

nu e reteta perfecta, dar ceva trebuie sa gaseasca, altfel nu merge

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt si cazuri irecuperabile, oricat ne-am stradui. asta e realitatea.

Categoric! E dragut in invatamant, mai ales la 5-8 cand sunt inca mici copiii si ii poti forma tu, e perioada cea mai importanta din viata unui adolescent dupa parerea mea si atunci are nevoie de indrumarea si intelegerea profesorului... Cred ca o sa tanjesc dupa job-ul asta, e tare fain sa te iubeasca copiii :jester: daca pui suflet si stii sa-i castigi de partea, poti avea mari satisfactii. Copiii se pot schimba usor, daca stim sa-i ademenim si sa-i recompensam, bine ca sunt si unii cu care nu se poate face nimic intr-adevar, dar vreau sa cred ca sunt putini.

Mda...oricum, pana nu se maresc salariile alea mizere din invatamant...nici nu ma gandesc :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e tare fain sa te iubeasca copiii :jester:

 

 

Mda...oricum, pana nu se maresc salariile alea mizere din invatamant...nici nu ma gandesc :bye:

 

:jester:

 

 

Si pina atunci ce faci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda...oricum, pana nu se maresc salariile alea mizere din invatamant...nici nu ma gandesc :crazypilot:

daca te cucereste aceasta meserie salariul nu mai inseamna nimic. daca as avea casa si masa asigurate, as lucra in slujba copiilor ca voluntar.

din salariul mic pe care il am, ca sa-mi fac bine treaba trebuie sa cumpar sau sa confectionez personal materiale si la nr. de copii (ca nu am o singura clasa) se ajunge la o suma bunicica. nu fac intotdeauna fata. numai de asta imi pare rau! :help:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×