Sari la conținut
Forum Roportal
GiiieeMan

Desenele animate din ziua de azi

Postări Recomandate

Poate s-a mai deschis un topic asemanator....nu stiu.

 

In ziua de azi parca nu mai gasesti un desene animat frumos.

Bine ca se fac animatiile ca altfel..era groaznic.

Stau si ma uit la posturile de desene animate si parca numai violenta o tot promoveaza.

Ba chiar e si un post special de desene animate cu violenta.

Mi se pare o prostie, ar trebuii interzise.

Unde e tom si jerry, fred flienstone, si toate celelealte desene de la lonely toons?

Nu se mai fac desene cum se faceau inainte....

Singurul desene la care m-am uitat si era mai violent...era Sailor Moon.

Dar de la ala si pana la ce s-a ajuns sa difuzeze acum...e drum lung.

 

Da, nu prea mai gasesti desene animate "frumos", mai ales pe cartoon network. Mie, cel putin, multe mi se par desenate "la repezeala". Se vede ca cele mai vechi sunt mai "muncite", din punctul asta de vedere. Tom si Jerry, de pilda, a fost foarte frumos facut.

Cat despre scenarii, din ce-am observat eu pana acum (stau cu un copil in casa ;)), mai toate desenele noi sunt similare (ori exista acea lupta "good guy vs. bad guy" (de obicei eroii sunt copii), ori promoveaza acel "look" "cool", ori nu are absolut niciun sens, sau toate variantele la un loc). Cu alte cuvinte, sunt niste tampenii.

Putine sunt intr-adevar frumoase.

 

Dar nu ar trebui interzise totusi. Nu sunt CHIAR asa de violente. Gandeste-te ca ele sunt facute special pentru copii de 8-13 ani. Copii care gandesc, sau care ar trebui sa gandeasca. Pentru copii mai mici exista minimax :P

 

Tom si Jerry ar fi daunator pentru copii DEJA bolnavi, care iau actiunile ad litteram.

Bine zici :clap:.

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×