Sari la conținut
Forum Roportal
GiiieeMan

Desenele animate din ziua de azi

Postări Recomandate

Nu va luati de Tom si Jery degeaba. Sint desene distractive, frumos desenate, au o muzica antrenanta si sint pentru toate virstele. Nepotelul meu de 10 ani de pe la 3 le tot urmareste si e perfect normal. Nu a masacrat niciun soricel sau pisica pina acum.

Editat de IuliaDy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar copii mai mici repeta ce vad acolo. De 2-3 ani de exemplu. Nu ma la copiii mai mari care au deja discernamant...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, dar copii mai mici repeta ce vad acolo. De 2-3 ani de exemplu. Nu ma la copiii mai mari care au deja discernamant...

Depinde de la copil la copil.

+ educatia pe care le-o dau parintii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai am zis ca nepotelul meu le urmareste de pe la 3 ani. A crescut normal fara sechele.

Nu m-am referit neaprat la sechele. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, dar copii mai mici repeta ce vad acolo. De 2-3 ani de exemplu. Nu ma la copiii mai mari care au deja discernamant...

 

De parca nu ar putea lua un comportament neadecvat de altundeva (din filme sau de la parinti)...

 

Si dupa aia, da vina pe TV.... Tin minte cand eu eram influentat negativ de la scoala, si parintii mei dadeau vina pe TV...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Comediile, inclusiv Tom si Jerry, ne plac si ne ung pe suflet pentru ca pun in act sentimente si intentii ale noastre care sunt irealizabile in practica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Comediile, inclusiv Tom si Jerry, ne plac si ne ung pe suflet pentru ca pun in act sentimente si intentii ale noastre care sunt irealizabile in practica.

Dar totusi pot influenta negativ gandirea copiilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desenele astea sunt pline de violenta. O violenta extrema.

Incearca sa asculti sonorul de la minimax, vocile si spune ce simti.

 

Nu violenta ci UMORUL face diferenta dintre desenele bune si alea proaste.

caldura, bunatate ... cel putin la cele care le urmarim noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de la copil la copil.+ educatia pe care le-o dau parintii.
La varsta de pana in 2-3 ani e vorba de discernamant, copilul nu are cum sa stie ca nu e bine sa dai cu pumnul in capul altuia, el se distreaza vazand asta la desene si repeta prin parc. Iar oricum, din Tom si Jerry nu au ce invata copiii, chiar daca sunt frumos desenate. La ce sa sa uite? Cum e sa ai conflicte permanente cu cineva? cum e sa te fugaresti toata ziua daramand in cap usi, mobila si altele? sa pui capcane ca sa ii faci rau altuia :) in afara de asta nu au nici un fel de subiect, nici un fir al povestirii care sa merite urmarit. Fata de familia Flintstone care sunt ok din punctul asta de vedere.
Comediile, inclusiv Tom si Jerry, ne plac si ne ung pe suflet pentru ca pun in act sentimente si intentii ale noastre care sunt irealizabile in practica.
Oau! Da. Explica-i tu unui copil de 2 ani ca nu e realizabil in practica sa iti cada o nicovala in cap. Asta e explicatie psihologica pentru adulti. Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×