Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

Sexualitate versus dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dragule, dar tu de asta intri "pe sex behaviour"? :stars:

OK, rectific pt tine: zic nimeni de pe roportal! Am zis imensa majoritate pt ca nu-mi place sa fiu exclusivist.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu imi plac posturile de 120 de randuri..ma plictisesc si nu le pot urmari...nu puteti s afiti mai clari in gandire si sa arhivati toate ideile in cateva randuri?? Daca postezi mult nu inseamna ca zici multe lucruri! :stars:

Asta e. Daca ai un scroll bun la mouse, te descurci. In fine, hai sa nu fim rai: poate o fi vreo jurnalista sau vreo viitoare jurnalista pasionata de editoriale. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e. Daca ai un scroll bun la mouse, te descurci. In fine, hai sa nu fim rai: poate o fi vreo jurnalista sau vreo viitoare jurnalista pasionata de editoriale. :stars:

 

tu crezi ca poti sa construiesti mai mult de o propozitie, da cu subiect si predicat...nu asa ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

folositi Privatul pentru sarcasm...sau deschideţi un topic!

 

Broscuţo.. noi doi ne-am cunoscut... crezi că pragmatismul are de a fece cu partea spirituală a vieţii?

Crezi că Dacă sunt un tip estrem de lucid şi de raţional p

Editat de SithLord

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sexul intre 2 feli de dragoste atunci cand ti foame dar merge si preventiv ;) la orice varsta dupa ajungerea la maturitate a organelor sexuale , din pacate pentru multi doar alea ajung la maturitate :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am sa va spun ceva. este o mare diferenta de perceptie intre cele doua notiuni intre barbati si femei. diferenta tine de alcatuirea sexuala in primul rand. candva brancusi ''vedea'' femeia ca pe o linie orizontala, aplecata mai mult spre statornicie, familie, maternitate si pe barbat cu una verticala- vanatoarea, cunoasterea etc, etc

e firesc ca o femeie sa accepte un tip sa-i intre in pat doar daca simte sau crede ca simte ceva ptr. acel. (nu vb de cele usuratice). la majoritatea sexul e o notiune cam confuza. caci nu inplica sentimentul atat de inaltator. daca sexul e doar un sport, o performanta, el poate gadila orgoliul masculin, dar nu poate fi o implinire deplina ptr ambii.

de exemplu:imi e greu sa-mi inchipui o tema ca aceasta deschisa de o fata, dar in mod serios. ...dar cel mai important este faptul sexul nu produce ''miracolul'' ci doar daruirea reciproca ce asimileaza si sentimentul. de aici...fiecare isi va urma calea

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am sa va spun ceva. este o mare diferenta de perceptie intre cele doua notiuni intre barbati si femei. diferenta tine de alcatuirea sexuala in primul rand. candva brancusi ''vedea'' femeia ca pe o linie orizontala, aplecata mai mult spre statornicie, familie, maternitate si pe barbat cu una verticala- vanatoarea, cunoasterea etc, etc

e firesc ca o femeie sa accepte un tip sa-i intre in pat doar daca simte sau crede ca simte ceva ptr. acel. (nu vb de cele usuratice). la majoritatea sexul e o notiune cam confuza. caci nu inplica sentimentul atat de inaltator. daca sexul e doar un sport, o performanta, el poate gadila orgoliul masculin, dar nu poate fi o implinire deplina ptr ambii.

de exemplu:imi e greu sa-mi inchipui o tema ca aceasta deschisa de o fata, dar in mod serios. ...dar cel mai important este faptul sexul nu produce ''miracolul'' ci doar daruirea reciproca ce asimileaza si sentimentul. de aici...fiecare isi va urma calea

Dar stii vorba aia:

Unde Dragoste nu e, macar Sex sa fie :kiss:

Din punctul meu de vedere o femeie iti intra in pat si fara sa se gandeasca la mai mult. Sunt aventurile de o noapte, fara obligatii. Totusi adevarul e ca daca se repeta de mai multe ori aceeasi aventura (adica aceeasi doi) mai devreme sau mai tarziu femeia va pune suflet mai repede, chiar daca inca de la inceput a fost intre ei o intelegere tacita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vorba-i cam asa: Daca dragoste nu e.......s-o facem pe lovele

o femeie va gandi mereu mai mult daca va fi sau nu, DA. dar va risca mereu, stiind ce o va astepta in caz de esec. e o vanatoare perpetua...

e meritul doar al vanatorului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×