Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

Sexualitate versus dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiti ce am auzit!!definitia dragostei:ce este dragostea.ceea ce face femeia cand barbatullll"f*te"scuza-ti de expresie....dar..e urat!nu?

Ce ziceti de insecta aia"Calugarita"nu cred ca are sentimente...isi omoara partenerul...chiar cand acesta ajunge la faza de extaz..al actului sexual...ce naspaaaaaaaa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lord, aici e o chestiune care tine deja de experiente personale. Am avut si eu pe vremea studentiei un prieten cu vreo 10 ani mai mare si cu bani destul de multi, da' eram indragostita rau si, cand ma invita in oras, la restaurante la care nici nu visam pe vremea aia, imi era asa rusine ca nu aveam bani incat comandam ce gaseam cel si cel mai ieftin in meniu. Da...sincer, tot eu mi-am furat-o in final si m-am ales cu saptamani bune de bocit prin perne :spiteful:

Dar, ca sa teoretizam putintel, hai sa ne gandim ca femeile s-au schimbat mult in privinta statutului lor. Adica, intre timp avem drept de vot, mergem la scoala, avem joburi mai bune :good: . Asa ca femeia nu mai poate fi acea fiinta care te asteapta ca o floricica, proaspata si cu masa calda. Ne intereseaza in primul rand evolutia noastra personala si apoi barbatul din viata noastra (ordinea nu se mentine constant). Problema este ca emanciparea noastra s-a lasat pana acum cu experiente dure, in sensul ca ne-am dorit joburi si avem de fapt 2, unul platit si unul acasa...free. Asa ca am devenit si putintel mai pragmatice. De pilda, nu as sta cu cineva frumos nevoie mare, dar care nu e in stare sa castige cel putin cat mine. Si asta pentru ca, la un moment dat, ori se frustreaza el si apar probleme de orgoliu masculin, fie e un pierde vara care se simte bine traind pe spinarea femeii.

Dar, de aici si pana la a-ti stabili ca target barbatul cu XC90 si cont de X euroi e o mare distanta. Modelele cam astea sunt: reviste pline de fete fitzoase care au ca job sa arate bine la vanatoarea de barbati instariti. Si pana l urma, decat sa stai cu un amarat care isi da si salariul ala minim pe economie pe bautura si te mai si trosneste, mai bine un Iri de 50 de ani :friends:

Iar barbatii, nu te supara, dar multi cred ca ce vad la tv si in reviste e chiar pe bune. Cati isi imagineaza cata celulita si cate cearcane si riduri se ascund sub cremele si pudrele fetelor de la playboy? (oricum, Photoshopul sa traiasca :flowers: ) Sunt o gramada de prostovani care vor sa vii acasa dupa vreo 12 ore de munca si sa fii ca alea care stau toata ziua la solar si la shopping. Plus ca viseaza la de alea de 1,80 cu cracii pana in gat, desi el are 1,60 (cu tocuri de 12 cu tot :spiteful: ).

Asa ca lord, sa ne intelegem bine. Cred ca gasiti ce cautati :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi plac posturile de 120 de randuri..ma plictisesc si nu le pot urmari...nu puteti s afiti mai clari in gandire si sa arhivati toate ideile in cateva randuri?? Daca postezi mult nu inseamna ca zici multe lucruri! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu imi plac posturile de 120 de randuri..ma plictisesc si nu le pot urmari...nu puteti s afiti mai clari in gandire si sa arhivati toate ideile in cateva randuri?? Daca postezi mult nu inseamna ca zici multe lucruri! :spiteful:

 

 

Rau mai esti, bestiule!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu imi plac posturile de 120 de randuri..ma plictisesc si nu le pot urmari...nu puteti s afiti mai clari in gandire si sa arhivati toate ideile in cateva randuri?? Daca postezi mult nu inseamna ca zici multe lucruri! :flowers:

eu am avut rabdare sa citesc :friends: deci.. eu cu cititul nu le am :spiteful: . Spune bine :spiteful: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pasaroiule, iti smulg penajul :yahoo: Zi ca ti-a fost lene sa citesti. Ce sa fac, daca am idei multe? ;) :yahoo:

Scoate-ti naibii avatarul ala ca-mi strici pofta de mancare! :stars: Altul, oricare, n-ai gasit? Ce naiba, bat pariu ca in realitate esti muult mai frumoasa! :yahoo: Noroc ca imensa majoritate a roportalienilor nu intra pe sex-behaviour ca sa se excite...

Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scoate-ti naibii avatarul ala ca-mi strici pofta de mancare! :stars: Altul, oricare, n-ai gasit? Ce naiba, bat pariu ca in realitate esti muult mai frumoasa! :yahoo: Noroc ca imensa majoritate a roportalienilor nu intra pe sex-behaviour ca sa se excite...

 

dragule, dar tu de asta intri "pe sex behaviour"? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×