Sari la conținut
Forum Roportal
neptun

despre destin....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:blink: :lol: :o::o: exista destin ...din pacate...Orice alegere ai face labirintul te duce exact unde trebuie sa ajungi...Din pacate liberul arbitru e doar o iluzie,ca multe altele de altfel...

Canda ajungi sa -ti vezi destinul inseamna ca te-ai ridicat deasupra ...nu e o fericire din cate se pare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Din pacate liberul arbitru e doar o iluzie,ca multe altele de altfel...

Uneori sunt de aceeasi parere cu tine,deocamdata vreau sa-mi mai pastrez optimismul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: :lol: :o::o: exista destin ...din pacate...Orice alegere ai face labirintul te duce exact unde trebuie sa ajungi...Din pacate liberul arbitru e doar o iluzie,ca multe altele de altfel...

Canda ajungi sa -ti vezi destinul inseamna ca te-ai ridicat deasupra ...nu e o fericire din cate se pare.

adica la sfintenie? :good: ce simplu ar fi daca e cum spui tu ca nu poti alege :rot:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica la sfintenie? :blink: ce simplu ar fi daca e cum spui tu ca nu poti alege :lol:

multa iubire

Poate ca de fapt asa e,poate ca noi complicam totul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu exista niciun destin..........e destinul de vina ca atati oameni isi distrug sanatatea cu droguri si bautura?E destinul de vina ca un om isi omoara sotia/copilul/socra intr-o criza de nervi si va sta toata viata la puscarie?ca atati copii se nasc cu boli genetice,care nu le vor permite sa traiasca decat poate cativa ani?Eu cred ca tine totul de alegere si sansa sau nesansa pe care o ai in viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fssss! ce spui tu inseamna exact predestinare....de fapt ce e destinul ???Nu e un program ...???adica care ar fi cauza atator nenorociri ??liberul arbitru ??si vitele se simt libere la pasune cu toate ca nu e asa...exista unu care le mana sa ajunga unde trebuie.VEZI ACUM ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu exista niciun destin..........e destinul de vina ca atati oameni isi distrug sanatatea cu droguri si bautura?E destinul de vina ca un om isi omoara sotia/copilul/socra intr-o criza de nervi si va sta toata viata la puscarie?ca atati copii se nasc cu boli genetice,care nu le vor permite sa traiasca decat poate cativa ani?Eu cred ca tine totul de alegere si sansa sau nesansa pe care o ai in viata.

Deci tu spui ca singurii vinovati suntem noi,oamenii.Si atunci Dumnezeu ce rol are? Numai ca ne-a creat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci tu spui ca singurii vinovati suntem noi,oamenii.Si atunci Dumnezeu ce rol are? Numai ca ne-a creat?

Dumnezeu indruma lucrurile dar nu intervine in liberul arbitru tocmai pentru a te bucura de " intelegerea" libertatii si alegerii...... :blink:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×