Sari la conținut
Forum Roportal
adrian1974

Insomnia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

insomniacii pot reprezenta un pericol public, dupa nopti de nesomn pot deveni violenti, pot da drumul la gaze, pot ucide din senin oameni pe strada sau cine mai stie ce

 

....ouale de prepelita poate or fi bune daca sunt clocite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anxios in curs de vindecare, cu atacuri de panica pana acum 5 luni, am probleme de 2 saptamani cu somnul. Au debutat odata cu vestea ca sotia mea trebuie sa se interneze pentru a se opera laparoscopic la bila(fiere). Au urmat seri cu somn de 5, 6 ore incepand de la ora 22.30 maxim 23.00 pana la 4.00 - 4.30 apoi somn iepuresc. Operatia a trecut cu bine, dar mie mi-au ramas insomniile. Ieri incadrul sedintei de psihoterapie am discutat pe tema tulburarii de somn si psihoterapeutul mi-a dat o serie de sfaturi. Culmea, aseara nu am putut dormi deloc. M-am ridicat de o groaza de ori din pat, am pus muzica de relazare in surdina, am baut lapte cu putina miere, am luat o capsula de ulei de lavanda, dar degeaba. Ma prins dimineata super obosit, fara sa reusesc sa dorm si sunt acum la servici rupt in doua. E nasoala noua ipostaza. Doresc sfaturi, ajutor de la cei ce au trecut prin aceste etape sau de la cei care ma pot ajuta.

multumesc,

 

Eu te sfătuiesc să consulţi şi un Psiholog. El te poate ajuta cu o schemă medicamentoasă p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×