Sari la conținut
Forum Roportal
babs

Intoarcerea in tara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai lipseste sa spui - Romania este o tara frumoasa, pacat ca e locuita! :blink:

 

:lol:

 

nu inteleg de ce multi tineri sunt atat de needucati. or fii manelele si emisiunile tot mai brainless de la tv de vina? din fericire mai exista oameni buni in tara asta :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in principiu timisoara arata frumos, pacat de trotuare si de starzile care au nevoie de reapartii

 

Timişoara-i oraşul meu favorit. E adevărat că şoselele-s sub orice critică pe la voi, dar oraşul m-a cucerit tocmai prin oamenii săi. Mi s-au părut vestici, aerisiţi, nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Timişoara-i oraşul meu favorit. E adevărat că şoselele-s sub orice critică pe la voi, dar oraşul m-a cucerit tocmai prin oamenii săi. Mi s-au părut vestici, aerisiţi, nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multi de pe acest forum aveti dreptate legat despre excursii ,concedii s.a.m.d. facute in afara tarii si odata intorsi aveti impresia ca suntem ultima tata de pe pamant.De curand am fost in Italia la Treviso la un training .Nu m-am intors cu asa o satisfactie incat sa cad pe spate.Cei face pe cei din afara sa fie altfel decat noi este puterea banului.Ei apreciaza altfel nevoia banului de zi cu zi si de aici se vede ca ei lucreaza cu un altfel de bun simt fata de locul de munca.E adevarat ca sunt platiti mult mai bine ca la noi dar au si ei gauri,scursuri insa nu le scot in evidenta mereu.La noi nu se zice decat ca litorarul nostru e asa si pe dincolo ca la munte nu mai aer unde sa repiri din cauza caselor construite,defrisarilor, ca locatiile indiferent de zona sunt fff scumpe si conditiile lasa de dorit....dar de ce nu am spune unele cazari care sunt ok din punct de vedere calitate pret si va spun ca avem destule mie mi-a fost dat sa merg in multe locuri si pot sa afirm cu tarie ca avem si lucruri bune.Sa fim seriosi ca nu tot ce zboara se mananca.Eu imi iubesc tara si incerc sa promovez tot ce tine de turism sa afirm cu tarie ca avem si noi lucruri deosebite. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multi de pe acest forum aveti dreptate legat despre excursii ,concedii s.a.m.d. facute in afara tarii si odata intorsi aveti impresia ca suntem ultima tata de pe pamant.

Eu imi iubesc tara si incerc sa promovez tot ce tine de turism sa afirm cu tarie ca avem si noi lucruri deosebite. =P~

 

Bravo...asa zic si eu. E adevarat ca afara vezi ce n-ai vazut (oau...prima impresie), dar cred ca si un strain daca se duce pe Transfagarasan ramane uimit de frumusetea zonei. Fara sa jignesc pe nimeni, dar eu consider fite afirmatiile de genul "avem o tara oribila". Sa nu uitam totusi ca majoritatea dintre astia care vorbesc au inceput sa plece afara de vreo 2-3 ani incoace (primele destinatii fiind Grecia si Turcia, e o nebunie cu tarile astea).

 

Am si eu o prietena care spune "vai, n-as mai calca in mizeria aia de litoral romanesc", dar a uitat ca a fost la mare abia acum 4-5 ani, pana atunci nevazand-o deloc. Fite si figuri...bleah...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu zice nimeni ca Romania e oribila. Serviciile sunt de rahat, tara este foarte frumoasa.

 

Asa este, avem o tara frumoasa, cum multi ar vrea sa aiba, dar avem si ghinionul de a avea conducatori care ori nu stiu ori nu vor sa faca intr-asa fel incat sa mearga lucrurile bine in Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×