Sari la conținut
Forum Roportal
clion

sunt singura, nu sunt singura, sunt singura..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

abia dupa vreun an, am aflat ca fetei respective nu-i spusese ca e casatorit si ca are si-un copil....(ei ii povestise doar de parintii si de fratele lui)

 

si la cat timp v-ati despartit dupa ce-ai aflat asta?

si inca o intrebare, cand ai aflat asta ei continuau "aventura"?

Editat de clion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si la cat timp v-ati despartit dupa ce-ai aflat asta?si inca o intrebare, cand ai aflat asta ei continuau "aventura"?
dupa 11 ani, ne-am despartit, din cauza unei alte relatii de-a lui..(relatie legalizata nu de mult timp)nu stiu daca-au continuat-o dupa ce-am aflat eu....dar, stiu ca ea (respectiva fata), a fost invitata la recenta lui nunta... :)
dupa 11 ani, ne-am despartit, din cauza unei alte relatii de-a lui..(relatie legalizata nu de mult timp)nu stiu daca-au continuat-o dupa ce-am aflat eu....dar, stiu ca ea (respectiva fata), a fost invitata la recenta lui nunta... :)
tot ce pot spune, e ca omul invata din greselieu nu port ura...niciodata n-am fost capabila sa urascnu-mi pare rau ca n-am renuntat atunci cand am aflat de prima "tentativa" a lui de-a ma insela, cu toate ca, toti m-au sfatuit atunci sa divortez....oricine, are dreptul la o a doua sansa....sau a treia...sau .... :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- sunteti impreuna cu o fata/baiat de x ani

Ati mai putea sa-i iertati asta partenerului?

Daca relatia dureaza de X ani, iar el/ea spune ca e singur/a, inseamna ca e o problema. Daca nu esti multumit/a de relatia in care te aflii, atunci esti deschis catre alte persoane.

Asta inseamna ca inca mai cauti ceea ce iti lipseste. Iar o relatie de genul asta presupune irosire.

 

 

oricine, are dreptul la o a doua sansa....sau a treia...sau .... :)

Oricine are dreptul la a doua sansa dar sunt situatii in care preferi sa te minti singur crezand ca greseala nu se va mai repeta.

Si totusi are toate sansele sa se repete iar increderea e aproape pierduta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricine are dreptul la a doua sansa dar sunt situatii in care preferi sa te minti singur crezand ca greseala nu se va mai repeta.

Si totusi are toate sansele sa se repete iar increderea e aproape pierduta.

 

 

asta am invatat-o pe propria-mi piele... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta am invatat-o pe propria-mi piele... :)

 

si dupa experienta asta daca partenerul tau actual i-ar spune uneia ca-i singur (si atat), ce-ai face? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si dupa experienta asta daca partenerul tau actual i-ar spune uneia ca-i singur (si atat), ce-ai face? :)

 

 

n-as mai repeta experienta....asta-i clar

problema e ca, atunci cand treci prin asa ceva....daca cineva vrea sa fie cu tine, trebuie sa iti "castige" increderea

eu una, nu mai suport minciuni...si nici nu-mi doresc un partener doar de dragul de-a nu fi singura... :)

iar in cazul in care situatia s-ar repeta...n-as mai sta cu omul respectiv....pt mine ar fi "mort", indiferent de consecinte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zexelica...esti simpatic... :(

da, acum as spune si eu ceea ce spui tu....adica NEXT.. :)

dar, a fost un timp in care n-am putut spune asta.De ce?....pt. ca iubeam, pt. ca cel pe care-l iubeam s-a intamplat sa fie sotul meu, si pe langa asta, aveam si-un copil..Eram tanara, eram indragostita....si mi-am spus ca e doar o "scapare" din partea lui (mi-a spus el, c-a avut o "aventura" cu o fata, si ca-i pare rau).....abia dupa vreun an, am aflat ca fetei respective nu-i spusese ca e casatorit si ca are si-un copil....(ei ii povestise doar de parintii si de fratele lui)

 

acum.....fara nici o remuscare, chiar dac-as iubi , n-as mai accepta asa ceva....chiar daca as ramane singura pt. tot restul vietii.... :beee:

pana nu treci prin asa ceva, e usor sa vorbesti si sa dai sfaturi.... :pardon:

Iubirea ii face pe unii mai slabi.......... Eu m-as chinui mai decat sa stau cu una care nu ma respecta si ma insala. Mai mare e chinul langa o persoana care nu te merita si pierzi ani frumosi din viata ca sa aflii dupa nu stiu cat timp ca ai stat cu persoana nepotrivita.

 

Insa............asa acumulezi experienta, nu?

 

NEEEEEEEEEEEEEEEEXXXT!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spus cuiva ca sunt singura cand de fapt eram cu un tip de doua luni.De ce i-am spus asta? pentru ca nu eram sigura de tipul cu care eram si cel cu care flirtam era ,mult mai aratos...Mai tarziu am aflat ca era prietenu'sau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar parca romanii erau urati, nu?

Poate nu era roman. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×