Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
clion

sunt singura, nu sunt singura, sunt singura..

Rate this topic

Recommended Posts

Sunt curios ce ati face daca ati fii intr-o situatie de felul urmator:

- sunteti impreuna cu o fata/baiat de x ani

- partenerul dumneavoastra ii spune unui necunoscut (sau mai multor) ca-i singur (no sex)

- dumneavoastra aflati.

Ati mai putea sa-i iertati asta partenerului?

Mie mi se pare ca e mai grav ca inselatul de exemplu.

Btw, nu astept sfaturi (de genu, trebuie sa discuti cu ea si sa treci peste asta), sunt doar curios daca i-ati putea ierta asta partenerului actual (in cazul in care aveti unul de minim 6 luni sa zicem).

Mie mi se pare ca e mai grav ca inselatul de exemplu.

mie mi se pare ca e la fel de grav ca si inselatul. de ce? inselatul = tradare, sa-ti renegi partenerul tot tradare e.

daca l-as ierta? probabil ca da intr-un final, dar sigur m-as desparti. cu astfel de oameni nu merita sa-ti pierzi timpul

mie mi se pare ca e la fel de grav ca si inselatul. de ce? inselatul = tradare, sa-ti renegi partenerul tot tradare e.

daca l-as ierta? probabil ca da intr-un final, dar sigur m-as desparti. cu astfel de oameni nu merita sa-ti pierzi timpul

ma gandeam ca la "inselat" in unele cazuri poti gasi scuze, de exemplu daca parteneru e avid dupa secs shi tu eshti departe pentru o bucata buna de vreme shi parteneru-shi gaseshte pe cineva doar pentru 1-2 partide.

dar "renegarea" te scarbeste in toate cazurile.

ma gandeam ca la "inselat" in unele cazuri poti gasi scuze, de exemplu daca parteneru e avid dupa secs shi tu eshti departe pentru o bucata buna de vreme shi parteneru-shi gaseshte pe cineva doar pentru 1-2 partide.

dar "renegarea" te scarbeste in toate cazurile.

atunci asta nu mai e relatie e un mare bullshit!

daca nu se poate abtine f bine! n-are decat sa-si satifaca nevoile cu altcineva, ca doar fiecare e liber sa faca ce vrea, dar atunci cu mine a incheiat-o....ori cu mandra, ori cu draga!

nu am mai pierde 1 secunda. daca se prezinta a fi singur..apoi l-as lasa sa fie singur.

gata, am inteles :cheer:)

nu, nu mi-ar convenii sa zica asta.

Daca as fi cu el de 2 zile, l-as lasa singur.

Dar daca as fi cu el de 1 an, mi-as niste intrebari...

- partenerul dumneavoastra ii spune unui necunoscut (sau mai multor) ca-i singur (no sex)

Ati mai putea sa-i iertati asta partenerului?

I-as spune si eu o vorba: NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXT!!!

I-as spune si eu o vorba: NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXT!!!

Zexelica...esti simpatic... :o:

da, acum as spune si eu ceea ce spui tu....adica NEXT.. :)

dar, a fost un timp in care n-am putut spune asta.De ce?....pt. ca iubeam, pt. ca cel pe care-l iubeam s-a intamplat sa fie sotul meu, si pe langa asta, aveam si-un copil..Eram tanara, eram indragostita....si mi-am spus ca e doar o "scapare" din partea lui (mi-a spus el, c-a avut o "aventura" cu o fata, si ca-i pare rau).....abia dupa vreun an, am aflat ca fetei respective nu-i spusese ca e casatorit si ca are si-un copil....(ei ii povestise doar de parintii si de fratele lui)

acum.....fara nici o remuscare, chiar dac-as iubi , n-as mai accepta asa ceva....chiar daca as ramane singura pt. tot restul vietii.... :soc:

pana nu treci prin asa ceva, e usor sa vorbesti si sa dai sfaturi.... :)

Sign in to follow this