Sari la conținut
Forum Roportal
El`luchador

mama

Postări Recomandate

Nu prea e asa. Ori e 100% doctrina adevarata, ori e 100% falsa. Iar, in nicio biserica nu gasesti acea doctrina, pt ca ei nu vor sa-si-o corecteze.

 

Iar odihna la moaste e de la satan, nu de la Dumnezeu.

Asa este, trebuie sa fii suta la suta in relatie cu cuv lui Dumnezeu dar asta se face in timp si treptat.Iar eu nu m-am referit numai la bisericile ortodoxe, exista multe alte biserici nu numai biserici ce se inchina la icoane si moaste-lucru cu care nici eu nu sunt de acord.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fiecare crede si se roaga la ce simte si doreste...simplu...apropo de liberul ala arbiru care tot il invocati cateodata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea e asa. Ori e 100% doctrina adevarata, ori e 100% falsa. Iar, in nicio biserica nu gasesti acea doctrina, pt ca ei nu vor sa-si-o corecteze.Iar odihna la moaste e de la satan, nu de la Dumnezeu.
de la satan!!....dezvolta si argumenteaza te rog
fiecare crede si se roaga la ce simte si doreste...simplu...apropo de liberul ala arbiru care tot il invocati cateodata...
corect.....dar sa sti ca te inchini unui zeu(bun)....cand defapt te inchini altui zeu(rau)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este, trebuie sa fii suta la suta in relatie cu cuv lui Dumnezeu dar asta se face in timp si treptat.Iar eu nu m-am referit numai la bisericile ortodoxe, exista multe alte biserici nu numai biserici ce se inchina la icoane si moaste-lucru cu care nici eu nu sunt de acord.

Si ce te faci daca in biserici nu mai este binecuvantarea Duhului? De unde stii ca inca este timpul evenghelizarii prin intermediul bisericii? Ca uite ca scrie ca Hristos-Mirele si mireasa-cei salvati nu mai sunt acolo.

 

Apocalipsa 18:23

 

Lumina lămpii nu va mai lumina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de la satan!!....dezvolta si argumenteaza te rogcorect.....dar sa sti ca te inchini unui zeu(bun)....cand defapt te inchini altui zeu(rau)...

in viata nu totul este perfect..... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Cate capete atatea pareri"!

 

Mama ta se poate ruga oriunde se simte aproape de Doamne-Doamne!

Daca in biserica isi gaseste pacea si se simte mai aproape de Doamne-Doamne, acolo sa se roage.

Nu conteaza unde se roaga, important este sa simta pacea interioara, sa se regasesca pe sine si sa se umple de energie pozitiva.

 

Nu cred nici o secunda ca are vreo importanta unde ne rugam, ci are foarte mare importanta ceea ce ne rugam.

Disputele pe seama dogmelor au fost si vor mai fi...

Conteaza ce este in sufletul omului si ce face el, nu ce spun diversi lideri sustinatori ai unei anume dogme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu conteaza unde se roaga, important este sa simta pacea interioara, sa se regasesca pe sine si sa se umple de energie pozitiva.

Pozitiva? Ca la baterie? Pai.........atunci nu-ti mai trebuie sa pierzi timpul cu rugaciune, Biblie si d-alea.....

 

Luchadoareeeeeeeee..........zi-i lu' maica-ta sa-si ia o baterie, maaaaaaaaaa!!!!!!!!!

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Cate capete atatea pareri"!Mama ta se poate ruga oriunde se simte aproape de Doamne-Doamne!Daca in biserica isi gaseste pacea si se simte mai aproape de Doamne-Doamne, acolo sa se roage.Nu conteaza unde se roaga, important este sa simta pacea interioara, sa se regasesca pe sine si sa se umple de energie pozitiva.Nu cred nici o secunda ca are vreo importanta unde ne rugam, ci are foarte mare importanta ceea ce ne rugam.Disputele pe seama dogmelor au fost si vor mai fi...Conteaza ce este in sufletul omului si ce face el, nu ce spun diversi lideri sustinatori ai unei anume dogme.
se duce la biserica unde se simte ea bine.....dar nu uita ca preotii conduc biserica....si ce zice popa e lege....dak zice..."iesi in p@#a mea din biserica, pacatosule"...tre sa-l asculti....sfaturile preotilor nu nsunt cele mai bune...ma cert cu ea in fiecare seara pe tema asta....dak mama ii spune preotului ce cred eu despre bisserica si preoti...o sa ma trezesc intr-o dimineata, legat, si un preot facand slujba de exorcizare, nu o sa ma zbat...asa sa vada ca nu am draci in mine.....ba mai bine ma zbat...ca aaltfel o sa creada ca am cedat trupul diavolului
Pozitiva? Ca la baterie? Pai.........atunci nu-ti mai trebuie sa pierzi timpul cu rugaciune, Biblie si d-alea.....Luchadoareeeeeeeee..........zi-i lu' maica-ta sa-si ia o baterie, maaaaaaaaaa!!!!!!!!!
dapz...o baterie cu 2 poli pozitivi....si imi iau si eu...dak e la oferta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credinta si linistea o gaseste in biserica...dar nu in toate bisericile....(in unele mai mult...in unele mai putin, in functie de harul preotilor, propria credintza...de credintza celor din jur)..prefera manstirile sarace, asezate in locuri mai greu accesibile, unde calucari sau calugaritele....suporta o viatza pe care noi cei venitzi din civilizatie cu greu am acceptao....

e foarte desteapta, inteligenta, si stie multe despre religie, cultura, etc...........

 

Eu cred cel mai bine e sa intelegi ca ceea ce pt.tine inseamna fericire poate pentru ea e invers. Daca ea a ales asta si o face fericita ,atunci, las-o. Are tot dreptul sa-si aleaga singura drumul potrivit ei. Incearca s-o intelegi si sa-i respecti alegerile. Las-o sa fie ea asa cum e si gata,nu incerca sa faci ce tie nu ti-ar place sa-ti fie facut. Este foarte simplu. Ea nu are nevoie de acordul nimanui pentru acest drum dar are nevoie sa stie ca o iubiti,o respectati si o acceptati asa cum este. E greu? Oare nu asta cerem intodeauna celor pe care-i iubim? Sa ne iubeasca neconditionat si sa ne accepte asa cum suntem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×