Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Nimic nu mai are sens...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de judecat ai cerut sa fie judecata situatia ta intrand si postand pe forum... nu te-am etichetatam trecut si eu printr-o asemenea patanie ... nu-s perfecta :jester:... apropos, care-s faptele alea concrete care le-ai vazut drept dovezi de dragoste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de judecat ai cerut sa fie judecata situatia ta intrand si postand pe forum... nu te-am etichetatam trecut si eu printr-o asemenea patanie ... nu-s perfecta :jester:... apropos, care-s faptele alea concrete care le-ai vazut drept dovezi de dragoste?

 

Dragostea e intotdeuna rabdatoare si draguta.Niciodata nu e geloasa.Dragostea nu e laudaroasa sau increzuta.Nu este nepoliticoasa sau egoista.Dragostea nu supara si nu poarta pica.Dragostea nu gaseste placere in pacatele altora,dar gaseste placere in adevar.Este intotdeauna gata sa ierte,sa aiba incredere,sa spere si sa indure orice urmeaza. :crazy: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea e intotdeuna rabdatoare si draguta.Niciodata nu e geloasa.Dragostea nu e laudaroasa sau increzuta.Nu este nepoliticoasa sau egoista.Dragostea nu supara si nu poarta pica.Dragostea nu gaseste placere in pacatele altora,dar gaseste placere in adevar.Este intotdeauna gata sa ierte,sa aiba incredere,sa spere si sa indure orice urmeaza. :jester: :crazy:

 

 

da? asa ,din gura e usor de zis ...spune-mi ceva cum sa evitam sa nu fim egoisti,sa nu fim gelosi ,sa nu fim ..posesivi ....ah ...da ....si cum o faci sa indure si sa spere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Off topic: Ma rog, nu toti interpreteaza asta ca "judecata"...e o parere personala. Eventual daca eu ies vinovata sa fiu arsa pe rug pentru erezie, nu? :jester: Nu cred ca isi pune cineva sentimentele pe forumul de "dragoste" pentru a fi judecat...un cuvant dur, ci mai degraba pentru a primi alte pareri din experienta altora...

 

On topic: Le multumesc tuturor pentru idei. Cel mai bine e sa astept, timpul imi va da toate raspunsurile. Nu vreau ca acest subiect, pentru mine foarte personal, sa degenereze in altceva. Eventual in "judecata". In schimb, daca mai sunt opinii obiective, sunt binevenite.

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu,una,nu m-as duce la el sa il caut...pentru ce? :jester: ..daca a asteptat atat, mai poate astepta pana in oct...mai e o luna...rabdarea are importanta sa...si daca e sa fie"the one", se vor gasii ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da? asa ,din gura e usor de zis ...spune-mi ceva cum sa evitam sa nu fim egoisti,sa nu fim gelosi ,sa nu fim ..posesivi ....ah ...da ....si cum o faci sa indure si sa spere?

 

Nu-ti doresc acest lucru, dar barbatii pot fi foarte egoisti, posesivi si uneori gelosi; Toate astea sunt firesti atunci cand iubesti, adica atunci cand sari calul. cand sari herghelia, devine posesivitate, adica tendinta de control prin orice mijloc a tot ce este in jurul nostru. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Malkia, poate asa este felul lui de a fi: atent, grijuliu, manierat, sunt barbati care se poarta asa chiar fara sa fie indragostiti sau sa astepte ceva de la tine. Vreau sa spun ca exista posibilitatea ca tu sa fi intepretat mai mult, sa fi vazut mai mult decat este in realitate. Felul lui de a fi te face sa te atasezi de el cu usurinta.

Mai exista posibilitatea ca el sa se fi jucat cu tine si atat. Cred ca daca ar fi vrut sa fiti impreuna ar fi facut el pasul oricat de timid ar fi fost, pentru ca tu ai fost mereu deschisa relatiei.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mah eu ti-am citit doar postul initial.

Si la intrebarea aia.."Intrebarea este ce ar determina un barbat sa se poarte asa? " pot sa-ti raspund.

Exact ce-ar determina-o si pe-o femeie.

Ati batut "apa-n piua" prea mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata mea, barbatii sunt niste fiinte extraordinar de ambigue. Nu stii niciodata ce sunt, cine si ce simt. Asta sa o afli de la mine, daca nu ai aflat-o deja. Niciodata sa nu te oferi pe tava, pentru ca deziluzia se va repeta la infinit.

Du-te la el si intreaba-l ce are de gand. Iar apoi ia o decizie, desi eu iti zic de pe acum ca stiu care va fi epilogul acestei povesti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×