Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

Al IV - lea razboi

Postări Recomandate

Iti multumesc de link, dar biblia, aceea carte prefabricata de iluminati, fauritorii masoneriei, ar fi intersant sa vizionezi acest documenetar inainte sa marsaluiesti "crestineste" sub oblauirea discreta a "acestora" !

 

Manipulare Solara in Religii : partea 1, partea 2, partea 3

mai, stii care e treaba? nimic nu e de necombatut si nimic nu e pur. iar daca biblia e o miciuna, prefer pe aceasta altora.

prefer sa fiu conservatoare... in sensul ca acest conservatorism ne conserva. cu ceea ce voi spune acum cred ca o sa mi-i urc pe multi in cap, dar evolutia are niste limite. evolutia inseamna trecerea timpului. cum totul are un sfarsit la fel si "evolutia" ne va indrepta catre acest sfarsit. asa cum te nasti, evoluezi si apoi mori!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar daca biblia e o miciuna, prefer pe aceasta altora, in sensul ca acest conservatorism ne conserva.

In spritul scalvagist - absolut !

 

oricand doresti

stabileste tu data si locul

vorbeste gura fara tine... inca nu esti pregatit... stii si tu asta...

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana la urma fiecare decide ce si cum... in ceea ce-l priveste!

mica_curioasa sau mica_incapatanata ?!?!

 

Legat de scopul vietii, fericirea, lucrurile cu adevarat importante - stau si ma gandesc - cum se pot implementa idei filozofice, spiritualitate cand indivizii nu mai citesc nimic, morti de obositi - seara, deabia sunt in stare sa urmareasca 2~3 paragrafe de informatie consumerista contrafacuta sau sa vada un film de duzina imbibat de reclame si product placement (cazul ca nu ii ia somnul).

 

O societate post comunista care acum crede ca fericirea este in produs si credite cu buletinul, o societate ignoranta scalvagist-consumerista careia ii este supta toata energia mentala mai are vreo sansa sa se trezeasca, sa stie cum sa devina cu adevarat fericita ? Cum ? Cautand fericirea intr-o religie surogat, facuta pentru Gigi becali si Stefan cel Mare (cine ridica mai multe manastiri) , religie menita sa-ti devieze atentia - unde dracu esti Sikaryan : partea 1, partea 2, partea 3

 

Oamenii de azi sunt imitatori, cred ca imitand un cliseu de viata produs la televizor ii va face feiciti, ca un fel de vraja...

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mica_curioasa sau mica_incapatanata ?!?!

 

Legat de scopul vietii, fericirea, lucrurile cu adevarat importante - stau si ma gandesc - cum se pot implementa idei filozofice, spiritualitate cand indivizii nu mai citesc nimic, morti de obositi - seara, deabia sunt in stare sa urmareasca 2~3 paragrafe de informatie consumerista contrafacuta sau sa vada un film de duzina imbibat de reclame si product placement (cazul ca nu ii ia somnul).

 

O societate post comunista care acum crede ca fericirea este in produs, o societate ignoranta scalvagist-consumerista careia ii este supta toata energia mentala mai are vreo sansa sa se trezeasca, sa stie cum sa devina cu adevarat fericita ? Cum ? Cautand fericirea intr-o religie surogat menita sa-i devieze atentia - unde dracu esti Sikaryan : partea 1, partea 2, partea 3

 

Oamenii de azi sunt imitatori, cred ca imitand un cliseu de viata produs la televizor ii va face feiciti, ca un fel de vraja...

 

poate ma convingi sa-mi schimb nickul :)

ceea ce nu ma emotioneaza, nu ma acapareaza. iar ceea ce promovezi tu, ma lasa rece.

dar hai sa-ti spun ce ma emotioneaza

- oameni care sufera de pe urma calamitatilor, rautatiilor altor oameni, nenorocirilor de tot felul etc.

- animale schingiuite de oameni

- copii nascuti cu boli si malformatii, cu ochi tristi...

- si multe altele...

 

razboiul pe care ar trebui sa-l ducem este cel impotriva acestor nenorociri, datorate in primul rand noua.

as vrea sa te intreb ceva... ok, a zicem ca teoria ta e adevarata. ce e de facut?

concret si la subiect!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In spritul scalvagist - absolut !

vorbeste gura fara tine... inca nu esti pregatit... stii si tu asta...

eu ti-am vorbit cu atentie si te-am tratat ca pe egalul meu

daca atat stii si poti...ramai cu bine :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revolta impotriva liderilor si aspura a celor mentionate de tine (ai dreptate) ! Traiesti in Romania si este evidenta coruptia din mediul politic masonic !

 

In societatea noastra unidimensionala, in care legea profitului imediat este principala forta de atractie a cauzalitatii evenimentelor politico-economice, o organizatie precum Bilderberg/Masoneire nu este decat un catalizator (accelerator) al maximizarii profiturilor membrilor participanti. Astfel, efectele acestor intalniri se concretizeaza ulterior prin legi si organisme politice sau non-guvernamentale care favorizeaza corporatiile si bancile mari, o gramada de ziduri legislative pentru protejarea multinationalelor care se ocupa cu vanzarea de energie - fie ca e curent electric sau petrol - si nu in ultimul rand, o gramada de masuri care nu fac decat sa saraceasca si mai mult oamenii de rand (razboaie, taxe, accize, asigurari obligatorii si biruri).

 

Este evident că deciziile cruciale care vizează toate ţările de pe glob nu sunt luate

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ mica_curioasa - Oamenii ca tine trebuie sa invete sa gandeasca liber in afara conditionarilor impuse de religie, sistem si scoala ! Da, este greu pentru ca intervine senzatia de nesiguranta si frica ! Frica si teroarea, ce inventie geniala pentru manipulare si acceptare a falsei realitatii, pentru a mentine atentia scalvilor acordata pe minciuni amabalate in staniol solar si pe exploatarea voluntara ambalata in promisiunile viitorului luminos !

 

Nu-mi pasa de tine, I don't give a fuck, te folosesc pentru expunerea ideilor mele ! Iti multumesc pentru intrebarile tale ale caror raspunsuri logice le pot furniza ! Pamantul va fi mostenit de oamenii inteligenti, luminati - nu de sclavi, executanti si imitatori (iluminati, adica manipulati) !

 

Orgoliul din tine zbiara pentru razbunare ! :) esti super misto programata... te am in orice stare emotionala doresc p

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×