Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

Al IV - lea razboi

Postări Recomandate

Tovarsu' mareexecutor, ca tot radeam de titulaturile masonice intrucat contin mare in fata la tot :o: - nu-i mai scuza domne atata pe masonei ca nu-s usi de biserica... apreciez spiritul conciliant menit sa docilizeze si sa manipuleze, iti apreciez efortul.

 

Dar postul ala al tau il cred numai cei care nu a citit / vizionat materialele sau cei carora le este greata de adevarul adevarat si cauta o versiune mai soft a realitatii, un opiu al mintii pe care tu il furnizezi !

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai copii. Nu va mai faceti cultura prin net. Umanitatea a produs si altceva decat articole mai mult sau mai putin tendentioase, de o calitate (stiintifica nu?) lamentabila.Speculative totodata. Iar autorii...Tocmai ca urmaresc cu obstinatie aceleasi subiecte ar trebui sa va dea de gandit. Va insufla-binenteles gasesc si mediu propice, in primul rand un exercitiu obtuz in gandire, intoleranta ,si nu in cele din urma violenta. Violenta fizica mai precis.Practic va purtati-fara sa stiti nu-i asa, in aceeasi maniera in care s-au purtat comunistii, fascistii , mai nou cultele neoprotestante. Nu-i asa?! Tocmai pe cei pe care-i combateti.Ca santeti tineri, nu-i nicio problema. Cine nu-i inflacarat-inversunat cand e tanar?Doar ca daca nu puneti mana urgent, da` urgent, pe-o carte-carte, veti ajunge la 50 de ani bigoti si primitivi.Lumea-intreagul ei bagaj cultural, e atat de frumosa. Si va irositi degeaba, pasand de la unu` la altu` cate-un link scris de un imberb.
ca bine zici!cultura unora e "unilaterala"... adica si-au pus ochelari de cal si nu mai pot vedea in stanga si in derapta.bine spusa aia cu tineretea... la batranete dupa ce ai vazut atatea nu te mai arunci cu capul inainte.
Tovarsu' mareexecutor, ca tot radeam de titulaturile masonice intrucat contin mare in fata la tot :o: - nu-i mai scuza domne atata pe masonei ca nu-s usi de biserica... apreciez spiritul conciliant menit sa docilizeze si sa manipuleze, iti apreciez efortul.Dar postul ala al tau il cred numai cei care nu a citit / vizionat materialele sau cei carora le este greata de adevarul adevarat si cauta o versiune mai soft a realitatii, un opiu al mintii pe care tu il furnizezi !
hai, bre ca nu detii tu adevarul absolut.realitatea e aia care e si care se vede... e eceeasi de la facerea lumii.n-avea tu grija ca nu-s ei masonii asa de bine organizati si bine pusi la punct... am simti daca am fi asa manipulati cum sustii tu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Paradoxul este ca cei care sunt manipulati (asta este si scopul manipulatii) nu isi dau seama de aceasta sau le convine statutul in care se afla (cazul tau).

si atunci care e baiul?

eu sunt bine merci!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru cei ca tine nu va fi nici un bai, la fel pentru Gutza, caini si pisici...

moamaa, ce m-ai jignit!

auchh! :)

uite aici ... un advar dureros care a devenit mod de viata! fa-ti timp sa privesti pana la capat!

 

http://video.google.com/videoplay?docid=6208559659637441117

 

si mai lasa la o parte aberatiile. gaseste-ti si tu ceva de lucru, un sens real. ajuta si tu oamenii atat cat poti, in loc sa-i jignesti mai mult sau mai putin subtil.

din pacate esti o fiinta putin evoluata.

deschide ochii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru cei ca tine nu va fi nici un bai, la fel pentru Gutza, caini si pisici...

te-ai gandit vreodata: daca nu am dreptate? si adevarul e altul? poti accepta asta? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te-ai gandit vreodata: daca nu am dreptate? si adevarul e altul? poti accepta asta? :)

pai nu cred ca s-a gandit.

el e definitia fanaticului!

acesti oameni sunt cei mai periculosi... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pray now baby, pray your life was just a dream

 

te-ai gandit vreodata: daca nu am dreptate? si adevarul e altul? poti accepta asta? :)

@ puiu.t - daca vrei jocuri ale mintii sunt niste pensionari docili care joaca sah in Cismisgiu... In schimb daca doresti logica, ratiune si adevar putem discuta in absenta conditionarilor, egoului si orgoliului !

 

el e definitia fanaticului!

acesti oameni sunt cei mai periculosi... :yahoo:

@ Mica Curioasa - iti dedic acest videoclip - in special metafora din finalul acestuia - este graitoare asupra mentalitatii tale de furnica , insecta soldata docilizata de sistem !

 

Man That You Fear

 

Versurile :

 

the ants are in the sugar

the muscles atrophied

we're on the other side, the screen is us and we're t.v.

spread me open,

sticking to my pointy ribs

are all your infants in abortion cribs

I was born into this

everything turns to shit

the boy that you loved is the man that you fear

pray until your number,

asleep from all your pain,

your apple has been rotting

tomorrow's turned up dead

i have it all and i have no choice but to

i'll make everyone pay and you will see

you can kill yourself now

because you're dead

in my mind

the boy that you loved is the monster you fear

peel off all those eyes and crawl into the dark,

you've poisoned all of your children to camouflage your scars

pray unto the splinters, pray unto your fear

pray your life was just a dream

the cut that never heals

pray now baby, pray your life was just a dream

(I am so tangled in my sins that I cannot escape)

pinch the head off, collapse me like a weed

someone had to go this far

I was born into this

everything turns to shit

the boy that you loved is the man that you fear

peel off all those eyes and crawl into the dark,

you've poisoned all of your children to camouflage your scars

pray unto the splinters, pray unto your fear

pray your life was just a dream

the cut that never heals

pray now baby, pray your life was just a dream

the world in my hands, there's no one left to hear you scream

there's no one left for you

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×