Sari la conținut
Forum Roportal
al33Xutza

universuri paralele

Postări Recomandate

hai sa vad cine-mi da cea mai frumoasa interpretare... da' repede, ca nu garantez ca mai exista si maine poza :hi:

 

gallery_110861_1149_40206.jpg

 

:lol2: presupun ca noi astia multi suntem in universul paralel A.....

e facuta de tine asta? sau de pe unde o ai? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e facuta de tine asta? sau de pe unde o ai? :P

 

e conceputa de mine si a fost cea mai clara schema in care sa explic perceptiile si trairile mele.

explicatia o dadusem pe blogul meu dar din diverse motive ESP l-am sters.

 

totusi am considerat necesar sa facem un schimb de pareri pe tema...de ce zic mayasii ca pe 21 12 2012 se TERMINA timpul? pentru ca se ajunge la maximul pe care il poate oferi timpul ca element de control / trezire a populatiei.

21 12 '12 = 3.3.3= 111.111.111

 

nu mai exista si luna a 13-a care sa se echilibreze cu 2013.

 

si de aici vine si ideea ca trecem in dimensiunea a 5-a. pentru ca dimensiunea a 4-a, cea in care mergem cand dormim, si in care traiesc majoritatea celor ce gandesc cu emisfera dreapta, SE TERMINA.

 

timpul este cel mai mare motiv de stres al populatiei. atunci de ce pana mea s-a inventat??? ;)

 

ma gandeam intr-o zi DE CE ma uit mereu la ceas la ore 11:11, 11:44 si 11:55.

11:33 este cel pe care il vad cel mai des si care imi apare cel mai des cand scriu pe roportal, unde m-am conectat la 11:11 si primul mesaj l-am pus la 11:33.

 

pai pentru ca timpul este exact o matrice pe care eu o "vad" exact ca razele laser care protejeaza un obiectiv, cum se vede prin filme. fiecare raza vizibila e pusa la ore d-astea "fixe". nu la 1:00 si 2:00 ci la 1:11, 22:22. ma intelegeti... deci cine a facut matricea timpului a fost atat de scarbos incat a si fixat-o aiurea :D

 

si cei care l-au inventat s-au gandit sa inventeze si altceva. si anume matricea universurilor paralele, perceptibila undeva in dimensiunea a 7-a. pe care eu o consider de genul 33:33, 44:44, etc. astea fiind nodurile principale ale retelei.

 

eu acum daca "intreb" ma simt situata undeva intr-un univers paralel care incepe cu 8.

 

asa si cu universurile paralele... din dimensiunea a 7-a putem sa ne mutam / calatorim intre ele intr-un mod constient.

 

nu ma intrebati cum / de unde stiu / bibliografie etc pentru ca scriu exact din ceea ce am perceput "mutand" piesele de pe blogurile mele... pe unul din el il numisem chiar "Just Another Space portal" tocmai ca "simteam" ca accesez diverse informatii schimband ordinea cuvintelor in fraze, timpul la care publicam posturile si etichetele. ma simteam exact ca in stargate si cuantum leap pentru ca mi se revelau tot felul de informatii. chiar atunci cand eram singura in camera si ascultam muzica de meditatie ajunsesem sa fiu constienta de cum se deschid portalurile, vortexurile acestor universuri in functie de emotiile pe care le percepeam si drumurile mele prin ele. incepusem sa-mi percep destine, sincronicitati diferite.

 

suna SF stiu... dar dat fiind sincronicitatile prin care am trecut, ca sa scap de emotii si anxietate, am fost nevoita sa-mi predau lucrarea de DIZERTATIE la MASTER MULTIMEDIA de 55 de pagini si indexul facut tot pe scheme numerologice... si am luat 9,33 :D

 

stiu ca mai bat si campii pe langa, dar asta e universul meu paralel... cu copii galactici si lucruri care "NU se vor intampla niciodata" pentru ca am puterea si perceptia de a-mi schimba viitorul atunci cand am premonitii naspa. si nu pentru ca mi-ar placea la nebunie de persoanele respective, ci pentru ca parca intru intr-o stare si mai mare de frica daca nu transmit anumite mesaje anumitor persoane chiar cu riscul de a ma considera schizofrenica... pentru ca unii chiar nu au puterea de a intelege inteligent cuvintele.

 

ma intereseaza sa continuam discutia intr-un mod calm si relaxat, in care sa gandim cuvintele pe care le scriem, fara ironii etc. vreau sa stiu daca intradevar matricea universurilor paralele e cum am perceput-o eu, deci va rog limitati-va la asta.

 

ps... nu e chestie de frica, e chestie de timp.

un minut mai tarziu poate insemna o zi mai devreme in implinirea dorintei noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca si voi puneti la un loc "universul paralel" cu decorporalizarea.

Am pus o simpla intrebare unui psiholog despre aceasta decorporalizare.. pentru ca pe vremea aceea incercam si eu marea cu degetul.

Raspunsul ei (psihologului): Decorporalizarea sau parasirea spatiului actual se realizeaza numai prin invadarea subconstientului de constient...acest lucru inseamna in termeni "elevati" nebunie... Pentru cei care se joaca cu asa ceva au toate sansele sa umble in camasi albe cu manecile lungi( asta in cazul in care habar nu ai ce faci... si nu iei lucrurile pas cu pas ).

 

Pentru cei care nu au o idee clara asupra constinetului si subconstientului .. o mica explicatie pe romaneste:

 

Constient este partea din "mintea omului" in care circula autobuzele si masinile si tu pe vezi, esti "constient" de ele... sa zicem ceva gen live.

Subconstientul este acea parte de care nu ai habar si care creaza sentimentul de deja-vu si alte trairi pe care nu le intelegi si pe care le interpretam a fi ceva "paranormal".

Interpatrunderea celor doua duce la inabilitatea de a separa lucrurile dupa modul nostru actual de gandire.

 

 

Asta a fost o explicatie pe romaneste cam ce inseamna fiecare in cuvinte simple, daca gresesc va rog sa ma corectati.

Acum ca tot am iesit un pic offtopic..macar sa duc subiectul la capat.

S-a dovedit stiintific ca, creierul omului lucreaza undeva pana la un maxim 10%.

Dupa cunostiintele mele umile acumulate pana acum.. am ajuns la concluzia ca acest maxim de 10% este puterea constientului... restul pana la 100% este valoarea subconstientului.

 

Daca am fi destul de "intelepti" sa zicem incat sa puteam calca pragul subconstinetului si acest prag sa nu fie stricat ( ceea ce duce la nebunie)... am intelege enorm de multe....

 

Aceste uiversuri paralele .. exista, poate nu asa cum le imaginam noi dupa imaginea formata filmelor gen Prima, sau pur si simplu dupa ideea formata numai la auzirea numelui "paralel".

 

Cand dormi si visezi... poate fi numit un univers paralel.. ai niste trairi ca si in realitate.... simti lucrurile, iti bate inima, transpiri, respiri, dar tu esti traiesti momente in alta parte.

Sper ca nu am plictisit... as discuta mult despre subiect ..dar as iesi offtopic mult de tot :jester:

 

Si pentru ca suntem in ERA vitezei .. sa mai dau o mica explicatie despre constient si subconstient( sunt fascinat de subiectul acesta).

Imaginati-va constientul ca memoria unui calculator dupa ce incarca un soft... mic si limitat.

In momentul cand ai nevoie de informatii apelezi la hard-disk care de obicei cuprinde o gama larga de informatii... acesta eu il aseman cu subcontientul.. un google in lumea spirituala sa zicem :crazy:) sunt informatii destule, ideea este sa stii cum sa le accesezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu cercuri noaptea intre orele 2:30 si 3:30.....ca niste luminite mai mari, albe....foarte tare. Universurile paralele sunt lumea noastra si lumea cealalta :resent: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu se mai intampla nimic... deci sunt 888 de ore de la 18.12 04 la 24.01 04

pentru cine vrea sa stie, astrolog32 da chestia asta...

Editat de XXI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×