Sari la conținut
Forum Roportal
alucard

greseli in biblie ? sau traduceri incomplete ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unde anumite scrie in Biblie ca inainte ca Dumnezeu sa zica :sa-l facem dupa chipul sa asemanarea noastra el a facut ingerii? Vreau versetul unde scrie ca a facut ingerii inaintea omului.

1. La

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totuşi nu ai spus care sunt greşelile din Biblie. Textele prezentate de tine mai sus, arată că nu există nicio greşeală.Adu argumente, că altfel putem crede fiecare ce vrem. Eţti adolescent alucard, se observă din modul tău de a raţiona !
geneza capitolul 126. Şi a zis Dumnezeu: "Să facem om după chipul şi după asemănarea Noastră, ca să stăp Editat de alucard

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai si de ce a spus mai sa facem de ce nu a spus eu am sa fac omul dupa as emanarea Mea nu a Noastra (CINE MAI ERA CU EL?)

 

Ţi-am explicat mai sus. Citeşte !!!

 

Sa facem adica el si cu mai cine cu ingeri , daca e asa atunci nu ar trebuie sa se mai laude ca el a facut totul ca nu la ajutat nimeni aici e o prima greseala

 

Ţi-am explicat, dar,

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cum iti explici ca isus nu pomeneste nimic de creatia la care a asistat?

1) Fiind beat si adormit nu a vazut nimic din spectacol

2) Era atat de uituc ca a uitat ceea ce a vazut

3) A vazut cum dumnezeu la betie ... a facut lumea vorbind fara sa gandeasca ...si pastreaza tacere ca sa nu-L compromita

 

????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum iti explici ca isus nu pomeneste nimic de creatia la care a asistat?

1) Fiind beat si adormit nu a vazut nimic din spectacol

2) Era atat de uituc ca a uitat ceea ce a vazut

3) A vazut cum dumnezeu la betie ... a facut lumea vorbind fara sa gandeasca ...si pastreaza tacere ca sa nu-L compromita

 

????

 

Aicea vreau sa ajung mersi pt ajutor de ce Dumnezeu nu pomeneste de Isus sau chiar ingeri la inceput chiar daca dupa asta dumnezeu trimite mesageri pe ingeri de ce nu spune dumnezeu nimic despre ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aicea vreau sa ajung mersi pt ajutor de ce Dumnezeu nu pomeneste de Isus sau chiar ingeri la inceput chiar daca dupa asta dumnezeu trimite mesageri pe ingeri de ce nu spune dumnezeu nimic despre ei

Pomeneste de Isus inca de la inceput.

 

Isaia 9:6

 

6Căci un Copil ni s'a născut, un Fiu ni s'a dat, şi domnia va fi pe umărul Lui;

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ha ha ha ...cica Dumnezeu pomeneste de Isus .... ce dragut!

 

Pai este evident ca Dumnezeu nu pomeneste si nu a pomenit niciodata nimanui nimic ....chiar si cartea ta de capatai Biblia ...nu a fost inspirata de Dumnezeu ...deci nu poate avea nici o autoritate divina!

 

Pai si in Greuceanu se pomenesc multe chestii ...asta inseamna ca trebuie sa le credem ...ca sa fim buni credinciosi?

 

Intrebare - Concluzie finala cu efect de Sah-Mat:

 

Daca YHWH a inspirat o singura scriptura si aceea numita Tanahul .... cine a inspirat Biblia incat voi sa o considerati investita cu autoritate??????

 

V-am prins in colt si:

SAH- MAT!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ţi-am explicat mai sus. Citeşte !!!

Ţi-am explicat, dar,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×