Sari la conținut
Forum Roportal
alucard

greseli in biblie ? sau traduceri incomplete ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In ce s-a intrupat? ... in Isus?

 

Foarte gresit .... Daca Dumnezeu s-a intrupat intr-un om ...adica muritor ...uite asa s-a intamplat ca Dumnezeu cel Etern a murit ...si a ramas biata lume a noastra fara Duzmnezeu!

 

Am mai auzit eu cazuri cand Dumnezeu cica s-a dat de trei ori peste cap si a devenit soricel ...si uitea asa l-a mancat pisica ... care nu a stiut despre ce e vorba!

 

Trista soarta mai au dumnezei astia !

 

bine...........am inteles ca esti f. suparat pe D-zeu.......dar....... altceva......noutati.......sau

macar ce propui ,, sa se faca ,, .......bineinteles ceva posibil.........ca asa sa traiesti

imaginandu-ti ca ,, dai palme ,, lui D-zeu.......e de nivelul ,, gradinita de copii ,, ........poate

ne ,, sugerezi ,, un ,, cult ,, nu neaparat religios ...........mai bun..........

Editat de leo luke

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine...........am inteles ca esti f. suparat pe D-zeu.......dar....... altceva......noutati.......sau

macar ce propui ,, sa se faca ,, .......bineinteles ceva posibil.........ca asa sa traiesti

imaginandu-ti ca ,, dai palme ,, lui D-zeu.......e de nivelul ,, gradinita de copii ,, ........poate

ne ,, sugerezi ,, un ,, cult ,, nu neaparat religios ...........mai bun..........

 

aici nu e vorba de gasirea unui cult ci de greselile care sau facut in biblie traduceri astea sunt cautate aici ... spunemi si tu cum crezi ca biblia e buna e carte data de dumnezeu daca sunt atitea inesactitati.. daca cineva scrie o carte si vine altul si ii fura ideeile dincarte si si-o trece pe numele sau cu se numeste asta ... sau mai rau cind scrii si prezinti totul denaturat ce te faci.. doi sori din care numai unu e adevaratul soare ... adam si eva ... cu marul ... mai vrei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Yesssssssssss :) :) :yahoo:

 

ce bine ca va intelegeti voi cu toate ca aveti pareri diferite dar tot vad ca ocoliti intrebarile fiecare isi apara puctul de vedere ... deci daca ma iau dupa voi de aici denota ca biblia e intradevar gresita .. e scrisa de niste oameni care au vrut sa stapaneasca popoarele... deci ce spunezi vreau argumente folositi totul aratatimi ca va pasa de dumnezeu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×