Sari la conținut
Forum Roportal
alucard

greseli in biblie ? sau traduceri incomplete ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna vreau sa deschid un nou topic sa vad daca sa gresit sau nu traducerea

 

geneza cap 1:26

 

1: 26. Şi a zis Dumnezeu: "Să facem om după chipul şi după asemănarea Noastră, ca să stăp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Alucard: In acel monet al creatiei Dumnezeu facuse deja toata lumea nevazuta aka ingeri. Intr-o oarecare masura sunt de acord cu lupini, dar Dumnezeu este trinitate.. In fine, mai bine intreaba un teolog sau un Parinte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<br />buna vreau sa deschid un nou topic sa vad daca sa gresit sau nu traducerea <br /><br />geneza cap 1:26<br /><br />1: 26. Şi a zis Dumnezeu: "<u>Să facem </u>om după chipul şi după asemănarea Noastră, ca să stăp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o alta greseala

 

4: 13. Şi a zis Cain către Domnul Dumnezeu: "Pedeapsa mea este mai mare dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o alta greseala

 

Nu are cum să fie alta pentru că şi prima a fost demostrată că nu e greşeală ! La fel o voi demonstra şi pe asta că nu e greşeală !

 

 

 

 

14. De mă izgoneşti acum din păm
Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o alta greseala

 

4: 13. Şi a zis Cain către Domnul Dumnezeu: "Pedeapsa mea este mai mare dec

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@Alucard: In acel monet al creatiei Dumnezeu facuse deja toata lumea nevazuta aka ingeri. Intr-o oarecare masura sunt de acord cu lupini, dar Dumnezeu este trinitate.. In fine, mai bine intreaba un teolog sau un Parinte

 

 

mai daca erau si ingeri atunci nu a mai facut el singur creatia ca a spus sa facem (daca io impreuna cu cineva imi fac o casa atunci si acel cineva a facut casa mea ) asa si cu angeri

 

dar iata ce spune in iov 38

4. Unde erai tu, c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai e ca si cum ar vrea schiopul sa se duca la un concurs de atletism, intai cauta-l pe Dzeu si apoi toate ti se vor adauga, vei intelege

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×