Sari la conținut
Forum Roportal
jet li

Sicko - sistemul medical din USA

Postări Recomandate

http://www.youtube.com/watch?v=KGpY2hw7ao8

 

All of the other Nations with universal health care systems are not on the verge of Bankruptcy. We are... In fact we owe them money because our own Federal reserve can't even print enough money for this government to spend. We have problems to fix before we create more for future generations

 

In videoul de mai sus e un interviu cu David Walker - US Comptroller general - un fel de contabil sef al USA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cheer: 9000 de USD pentru o nastere....hahahahaha ti se pare normal - pai cat munceste un om normal sa stranga 9250$ si in state... iar pentru o nastere care dureaza 10 de minute, hai 24 de ore cu internarea (ca astia te trimit acasa una doua) - tie iti pare normal, chiar ieftin...

 

 

Hey Schimbiiiiiii,

 

Ia uite ce mai declara lumea din romania, apropo de spagile practicate la nastere, si asta in cazul in care omul a cotizat din plin pana acuma la fondul de sanatate, deh e obligatoriu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nenorocitii de medici americani opereaza gratuit la bucuresti, pt ca nimeni din Marile Metropole cu sistem medical DE STAT nu a fost in stare sa faca acea operatie.

 

 

Mediciii americani fac experiente la noi ,ca la ei nu pot..la ei e pe bani si cum omul n-are bani... :cheer: Nu cred ca vin din alt motiv....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mediciii americani fac experiente la noi ,ca la ei nu pot..la ei e pe bani si cum omul n-are bani... :doh: Nu cred ca vin din alt motiv....

mai bine sa faca experiente pe mine un medic american si sa traiesc, decat sa ma omoare sistemul roman de asigurari. acolo, cat platesti asigurarea, atata ti se deconteaza la nevoie, aici, doar daca ai spaga de dat, ai avea ceva sanse de supravietuire... ;)

 

sa ti se spuna in fata "da, ma, dai 200 de euro si te operez, daca nu, iti dau tratament si te trimit acasa, ca n-am paturi"...? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×