Sari la conținut
Forum Roportal
puiu.t

SA NE CUNOSTEM intai PE noi

Postări Recomandate

Eu m-am implicat direct si cred definitiv: am luat 2 copii de la leagan in asistenta maternala si totul este ok!! Si , da, in cazul asta ,sentimentele pe care le traiesti sunt total diferite . Si, da , am senzatia ca fac ceva intradevar minunat.

ai respectele mele cele mai profunde! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

indraznesc sa fac o propunere:

AZI SA FACEM FIECARE DINTRE NOI CATE O FAPTA BUNA

...si sa nu ne falim cu asta, caci face parte din firescul nostru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
indraznesc sa fac o propunere:

AZI SA FACEM FIECARE DINTRE NOI CATE O FAPTA BUNA

...si sa nu ne falim cu asta, caci face parte din firescul nostru

 

Mda, sa sadim un pom, sa trecem vreo batranica strada, sa varuim copacii?!? ;)

Fapta buna e si atunci cand vorbesti civilizat cu sotia, cand zambesti vecinului care tocmai ti-a zgariat masina, cand ierti atunci cand sufletul ti-e plin de ura etc.

Fiecare dupa inima lui!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-e din ce in ce sa fii bun in ziua de azi din simplul motiv care l-ati zis si voi aici: esti batjocorit de cei carora le arati latura asta. Ii zambesti vecinului care ti-a zgariat masina si maine ti-o zgarie din nou, fiindca stie ca o sa se intalneasca cu acelasi zambet. Il strangi de cravata si il pui sa-ti revopseasca masina si o sa treaca la 10m de tine data viitoare. Bine, nu zic ca e valabil cu toti oamenii chestia asta. Dar uneorie necesar. Uneori devii prea plin de cat anume tii in tine atunci cand ii arati zambetul ala cald, incat o sa simti nevoia sa strangi pe cineva de cravata din senin. Nu putem fii mereu buni, e in firea noastra sa fim si rai si nesimtiti. Putem decat sa incercam sa fim mai putin asa si mai mult buni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

''Voi, cei ce sunteti sanatosi si puteti umbla oriunde, amintiti de noi in gazete, sa se stie ca existam. Macar atat.''

.......un lepros anonim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fiecare data cand sant in tara nu cred ca e zi in care sa nu dau ceva de pomana.De la mancare si haine pana la bani.Femeia de serviciu este destul de amarata cu o familie numeroasa printre care si cateva nepotele.Prefer sa-i dau ei hainele de fiecare data cand fac revizie in sifonier decat sa le mai dau verisoarei sau prietenelor care oricum nu le poarta.Si hainele care nu le mai port,le duc de aici in tara caci acolo numai am haine.Mi-a povestit ca sant foarte fericite cand le duce hainele si mereu imi trimit toare urarile de bine.Imi place sa dau insa cuiva care intradevar nevoie.E o cersetoare la coltul strazii careia i-am dat cateva haine de la mama si a doua zi era imbracata cu ele.O tiganca cu un copil mic mi-a cerut sa-i cumpar o paine decat sa-i dau bani.I-am cumparat ceva de mancare insa i-am dat si bani doar pt. simplul fapt ca am vrut nu ca mi-a cerut ea bani,ea a cerut doar de mancare.Undeva prin centru am vazut o batrana plina de vanatai care statea fara sa ceara nimic.M-a durut sufletul sa o vad asa si cu pansament la ochi.Cand i-am dat niste bani i-au dat lacrimile..Nu dau insa auroloacilor,celor ce iti cer "pt.o cartela de metrou",asta fiind replica cel mai des intalnita printre cei ce cer bani de droguri..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu dau nimic la cersetori.Este cand dau la batrani dar pe care se vede ca au trudit o viata intreaga.Celor tineri nu le dau mai ales ca ei ar putea sa-si gaseasca foarte usor un loc de munca.Daca le dam bani ii incurajam sa cerseasca si nu e bine.

Daca intr-adevar vrem sa ajutam sunt de aceeasi parere cu "@ browser"-sunt foarte multe modalitati de a ajuta si nu cu bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×