Sari la conținut
Forum Roportal
puiu.t

SA NE CUNOSTEM intai PE noi

Postări Recomandate

Chiar si eu am ramas " straniu" cand mi-a aratat. Ii curgeau lacrimile... dar nu vroia sa piarda acest copil.

O mama adevarata si un bou si idiot care a adus-o in starea asta.

De ea este o mama adevarata ,si el un bou si idiot..?

daca a ramas insarcinata sa sti ca a fost numai alegerea ei.

Si tot nu imi pot da seama ce anume ambalaje ti-ar fi putut arata .:plane:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laurent, intrebarile nu isi au sens. Cum? De ce? Daca? ... neah .. hai sa lasam lucrurile asa..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ea este o mama adevarata ,si el un bou si idiot..?

daca a ramas insarcinata sa sti ca a fost numai alegerea ei.

Si tot nu imi pot da seama ce anume ambalaje ti-ar fi putut arata .:plane:

eu nu pricep ce n-ai inteles

sa stii ca femeile pot ramane insarcinate si fara voia lor sau din naivitate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu fac intotdeauna ce simt. daca simt ca trebuie sa dau ceva cuiva, dau chiar daca nu doarme in cartoane. daca trebuie sa ajut pe cineva, o fac si fara sa astept sa imi multumeasca pentru asta. limita e unde o simt eu ca e. poate solutia sta in a avea mai putin pragmatism. are importanta unde se duc banii tai? nu cred. chiar si cineva care cerseste pentru ca e alcoolic, nu ma deranjeaza deloc. e clar ca are nevoie mare de ajutor si atata timp cat nu pot face mai mult e bine si ca isi potoleste disperarea cu cateva picaturi de alcool.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intr-o zi pe str m. eminescu la semaforul de la hotelul dorobanti, la portiera din stanga se infiinteaza o batranica ce parea tare sarmana. mereu am in masina maruntis si ii intind o bancnote de 10.000lei(vechi) pe care o si pregatisem caci o zarisem prin oglinda in timp ce se apropia. imi ia bancnota si ma intreaba parca cu ironie: da una de 50.000 nu ai ?...recunosc am ramas putin descumpanit

 

in alta zi eram in masina cu sora mea pe stefan cel mare, pe langa spitalul de urgenta, cand doi prichindei jegariti au dat buzna sa imi murdareasca parbrizul cu un lichid indoielnic...nu le-am dat nimic si sora mea m-a apostrofat. am tras pe dreapta langa bordura si am asteptat pret de cateva minute....un fluierat strident si micii spalatori de parbrize s-au dus la masina parcata in fata mea, un BMW negru unde au dat banii primiti pana atunci unui individ portator de lant greu din aur la gat.......sora-mea si-a cerut scuze......

 

desigur sunt doar intamplari banale, dar cum stim ca gestul nostru chiar ajuta intr-un mod real???

 

 

Stii, cand nu dai din inima, mai bine-ti bagi banii mai adanc in buzunar si-ti vezi de treaba.

Cand ai urme de indoiala sau cand vrei recompense (mai mult sau mai putin divine) pt gestul facut, mai degraba-ti vezi de drum.

 

Pt fiecare om aflat in nevoie exista un alt om care-l crede, il simte si-l ajuta.

 

Pt a-ti explica mai bine, iti spun ca, de regula-n viata, ne intalnim doar cu oameni care ne intregesc destinul.

Cand dai bani cu sufletul injumatatit de indoiala, inseamna ca nici nu trebuia sa ajuti tu omul respectiv.

Sunt altii cu menirea de a fi langa cel pe care tu l-ai ocolit!

Dar asta nu inseamna ca omul nu avea nevoie de ajutor, ci doar ca, pur si simplu, nu avea nevoie de ajutorul TAU!

 

O sa spui ca orice ajutor e binevenit din partea oricui!

Nu-i nici pe departe asa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fericirea vine din interior...

ajutorul vine din interior...

totul depinde de interiorul fiecaruia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii, cand nu dai din inima, mai bine-ti bagi banii mai adanc in buzunar si-ti vezi de treaba.

Cand ai urme de indoiala sau cand vrei recompense (mai mult sau mai putin divine) pt gestul facut, mai degraba-ti vezi de drum.

 

Pt fiecare om aflat in nevoie exista un alt om care-l crede, il simte si-l ajuta.

 

Pt a-ti explica mai bine, iti spun ca, de regula-n viata, ne intalnim doar cu oameni care ne intregesc destinul.

Cand dai bani cu sufletul injumatatit de indoiala, inseamna ca nici nu trebuia sa ajuti tu omul respectiv.

Sunt altii cu menirea de a fi langa cel pe care tu l-ai ocolit!

Dar asta nu inseamna ca omul nu avea nevoie de ajutor, ci doar ca, pur si simplu, nu avea nevoie de ajutorul TAU!

 

O sa spui ca orice ajutor e binevenit din partea oricui!

Nu-i nici pe departe asa!

nu te contrazic

eu am evocat doar cateva crampee din viata intalnite de mine

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am implicat direct si cred definitiv: am luat 2 copii de la leagan in asistenta maternala si totul este ok!! Si , da, in cazul asta ,sentimentele pe care le traiesti sunt total diferite . Si, da , am senzatia ca fac ceva intradevar minunat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×