Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Fascismul European

Postări Recomandate

Hai ca poate te face si pe tine frate in "fratia ratiunii pure" sa te scoti si tu... nu esti nici primul nici ultimul care se da bine pe langa... :flowers:

 

 

Servus Dear,

 

Si eu care credeam ca esti intr-o binemeritata vacanta. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai ca poate te face si pe tine frate in "fratia ratiunii pure" sa te scoti si tu... nu esti nici primul nici ultimul care se da bine pe langa... :flowers:
''fratia ratiunii pure'' o reprezentati voi,cei care credeti in conspiratii,pericol masonic,fascism european,odioasa globalizare si atentatul la drepturile gainilor...dar se pare ca n-ai prins ironia :) nu este cazul sa ma dau bine...eu sunt deja in ordinul arhitectilor din romania...ordin din care multi sunt masoni :cheer: mama lor de intelectuali...cum trag ei spre organizatii ce promoveaza concepte diferite de biserica si totalitarism :cheer: spune-mi un singur preot care a proiectat o catedrala...daca nu vor semne ''masonice'' in biserici sa si le deseneze singuri[dar nu se pricep si s-ar darama] :)
Si eu care credeam ca esti intr-o binemeritata vacanta. :doh:
schimbarea in vacanta???niciodata :lol: stii vorba aia:''nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita'' :good: Editat de angry_angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in acelasi spirit de recunostinta germania ar trebui sa multumeasca aliantei ca i-a tras-o lui hitler,nazismului si implicit tuturor germanilor????

romania ceausista a fost datorita conjuncturii internationale...noi pana atunci eram fericiti,grasi si multumiti cu regalitatea :crazy:

daca eram lasati in pace acum nu mai eram noi asa saraci si dezorientati :lol2:

ps.cand cineva imi numeste asa poporul am tendinta sa o iau razna...daca te-ai inchis intr-un zid al frustrarilor mergi pe strada si vei vedea ca sunt foarte multi romani ce merita respectul,din pacate cei care nu-l merita ies in evidenta :dance3:

 

Se pare ca ai lacune culturale importante!

In Germania nu ii acuza nimeni pe aliatii care au infrant dictatura fascista...ci din contra se vorbeste despre Eliberarea germaniei de sub jugul Hitlerist ...tot asa cum si romanii se bucura ca au scapat de CizmaVoda!

Totul in istorie depinde de conjunctura ...chiar si faptul ca in a doua jumatate a secolului XIX pe harta Europei a aparut un nou stat care pana atunci nu a existat.... Romania ... ca un german Bismarck a tras forile conjuncturii in aceasta directie ... vezi ce importanta e conjunctura internationala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca ai lacune culturale importante!

In Germania nu ii acuza nimeni pe aliatii care au infrant dictatura fascista...ci din contra se vorbeste despre Eliberarea germaniei de sub jugul Hitlerist ...tot asa cum si romanii se bucura ca au scapat de CizmaVoda!

Totul in istorie depinde de conjunctura ...chiar si faptul ca in a doua jumatate a secolului XIX pe harta Europei a aparut un nou stat care pana atunci nu a existat.... Romania ... ca un german Bismarck a tras forile conjuncturii in aceasta directie ... vezi ce importanta e conjunctura internationala?

chiar crezi ca nemtii se bucura de ''eliberare''??? daca da ma bucur sa am acele lacune culturale importante ce tie-ti lipsesc :lol2:

romania a existat si la 1600[mihai viteazu] sub denumirea ''principatele romane unite''.

bismarck a tras sforile ptr unificarea principatelor??? :crazy:

evident ca indiferent de ce-ar fii facut cuza&compania nu s-ar fii realizat unirea fara o conjunctura favorabila...este ca si cum ai vrea sa te bronzezi[pe plaja nu la solar] si iesi desi afara ploua cu galeata...orice om normal va astepta ocazia :dance3:

stiu cat este de importanta conjunctura....merci ca ai reamintit si altora :dance4:

Editat de angry_angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
romania a existat si la 1600[mihai viteazu] sub denumirea ''principatele romane unite''.

 

Dupa umila mea parere gresesti, dar poate ca nu am citit eu sursa care trebuie. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...chiar crezi ca nemtii se bucura de ''eliberare''??? daca da ma bucur sa am acele lacune culturale importante ce tie-ti lipsesc

 

Ma bucur sa aflu ca cineva din Romania ma invata pe mine care traiesc de doua decenii in Germania .... istoria Germaniei ... si mai ales imi explica cum este vazut tratat si abordat cel de al doilea razboi mondial in Germania ....noroc de tine ca nu stiam nimic!

Mai inavata ouisor!

 

romania a existat si la 1600[mihai viteazu] sub denumirea ''principatele romane unite''

 

M-am uitat pe Larousse, Douden si alte mari enciclopedii ...si zau daca am gasit asa ceva ...esti sigur ca nu ai visat?

 

bismarck a tras sforile ptr unificarea principatelor???

 

Evident ca nu ... regii germani ai Romaniei au fost adusi cu pluta pe Trotus! ...si culmea coincidentei chiar din familia prusaca Hohenzolern unde Carol 1 al nostru era frate cu cineva care conducea in acel moment Germania !

 

evident ca indiferent de ce-ar fii facut cuza&compania nu s-ar fii realizat unirea fara o conjunctura favorabila...este ca si cum ai vrea sa te bronzezi[pe plaja nu la solar] si iesi desi afara ploua cu galeata...orice om normal va astepta ocazia

stiu cat este de importanta conjunctura....merci ca ai reamintit si altora

 

Pai exact conjunctura a permis acest lucru .... pardon ...am vrut sa spun IMPUS acest lucru!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×