Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Fascismul European

Postări Recomandate

Dar vezi in loc sa comunicam tu esti programat de boii aia de la scoala sa-i vezi pe cei ca mine ca pe niste ciudati... Odata ce incepi sa sapi si sa dai peste astfel de informatii - nu ai sa te mai opresti - cand vei descoperii cate nedreptati si cat de mult suntem furati si manipulati de o mana de oameni... da e greu de crezut dar sunt o mana de oameni cei care au banii si controlul.

 

I-ai facut 'boi' Sariti lumeeee!! . Clar, fascism fara de tagada din partea ta.

 

Eu am fost unul dintre 'boii' aceia dar castigam prea bine ca sa raman acolo. Si inca nu eram membri UE, sa vezi acum saracii, dupa ce le vor lua astia 70%.

Editat de zuluf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite de inertie finainciara ai auzit... cred ca intelegi ce vreau sa spun - astia au un stil de viata si un nivel intrucat au acumulat anii trecuti - dar acum la cota asta de impozitare nu mai ai cum sa acumulezi nimic.... ce salariu sa ai si cat sa muncesti ca sa nu simti impozitul gigant....

 

Sclavie ?

avand in vedere taxele da

 

Fascism ?

Avand in vedere cum merg lucrurilesi sistemul legislativ, parlamentul european - absolut da.... UE este facuta ca organizare exact dupa viziunea lui Hitler din 1930 dinaintea razboiului.

 

Populatia se poate impotrivii ?

Cica da (vezi libertate) dar sunt batuti la mitinguri si catalogati de presedintele italiei si germaniei drept "teroristi psihologici"... de fiecare data... toate statisticile atesta ca francezii, grecii si nemtii ar vrea sa revina la vechea moneda in loc de EUR... de taxe nici nu mai vorbim... dar asta nu o sa se dea niciodata la televizor. Asta numai in presa (inca)...

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sorry la mine de abia acum a aparut comentariul lui Amarel...

 

Odata ce incepi sa sapi si sa dai peste astfel de informatii - nu ai sa te mai opresti - cand vei descoperii cate nedreptati si cat de mult suntem furati si manipulati de o mana de oameni... da e greu de crezut dar sunt o mana de oameni cei care au banii si controlul.

 

O zi buna pentru tine - ai aflat de impozitele UE - fata intunecata a europei.

 

 

Se iarta, probabil scriai asa avantata si rar mai citesti ce are altul de spus. Cat despre impozitele UE, ma iarta tu acum, dar nu m-ai luminat cu nimic. Ceea ce spui tu nu este informatie, nu este monitorul oficial ci spusele unui forumist, le-am combatut cu logica neavand date dar sunt dispus sa accept daca imi dai SURSA. Din formare sunt sceptic, ma bazez doar pe surse, documente, informatii si analiza, nu pe balmajelile psihotice ale celuilalt. Astept sursa si inca ma zgaiesc la masinile austriacului ce traieste decent cu 90 euro.

 

Iar justificarea 'aia traiesc din grasime' ma lasat masca. La traditia franceza in revolte, demonstratii si opunere cred ca Franta ar fi fost ruine azi.

Incearca sa nu mai vezi comploturi peste tot, accepta necesitatea organismelor cu bazele sanatoase in principii si mai sanatoase. Cand spui "i-am daruit o floare" te gandesti ca a fost un gest dragut datorita ideii de floare: frumuseste, gingasie, puritate, parfum, etc. Daca vezi in 'floare' cactusul sau o planta ofilita care a stat prea mult in glastra si s-a imputit apa si ii cad petalele facand mizerie atunci cu siguranta ai si tu dreptatea ta sa spui "ce ingrozitor gest".

 

Mai vorbim dupa ce ma documentez cu taxele si m-ar bucura daca a-i face-o si tu in muuult mai multe inainte de a debita ineptii la scara gigantica

Editat de zuluf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si la ce scriu ei mai adauga fondul de pensii obligatoriu, asigurarea medicala, somajul si o sa ajungi la 50% ala de ziceam eu...
daca banii aceia se duc pe autostrazi,spitale,scoli,etc....ce ai de comentat???vrei un stat fara impozite?este imposibil!tocmai fiindca in afara se platesc taxe au drumuri bune si nu-ti rupi masina...ca daca te imbolnavesti nu trebuie sa dai spaga la doctori...si sunt n alte avantaje...sa nu mai vorbim de armata,politie si celelalte sectoare ce nu aduc bani la buget :)prefer sa dau 50% din 1000 euro decat 20% din 200 :Psi acel procentaj care il dau sa-l vad folosit ptr interesul comun!
Fascism ?Avand in vedere cum merg lucrurilesi sistemul legislativ, parlamentul european - absolut da.... UE este facuta ca organizare exact dupa viziunea lui Hitler din 1930 dinaintea razboiului.
la fel si viziunea lui alexandru cel mare :search: si a lui ghandi :D Editat de angry_angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca banii aceia se duc pe autostrazi,spitale,scoli,etc....ce ai de comentat???vrei un stat fara impozite?este imposibil!tocmai fiindca in afara se platesc taxe au drumuri bune si nu-ti rupi masina...ca daca te imbolnavesti nu trebuie sa dai spaga la doctori...si sunt n alte avantaje...sa nu mai vorbim de armata,politie si celelalte sectoare ce nu aduc bani la buget :)prefer sa dau 50% din 1000 euro decat 20% din 200 :Psi acel procentaj care il dau sa-l vad folosit ptr interesul comun!la fel si viziunea lui alexandru cel mare :search: si a lui ghandi :D

Are cineva carte lui BUKOVSKI, --Uniunea Europeana, o alta Uniune Sovietica --????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Live Earth - o mare teapa

Familia Rotschild si filantropia de fatadaLive Earth este o serie de concerte care vrea cu banii obtinuti sa scape planeta de poluare si global warming and shit - ce frumos, utopic chiar - proverbiala pace mondiala. Acum :
  • numai 0.2% din pretul biletelor la Live Earth vor fi donati pentru a se planta copaci - hahahaha

(vezi aici>>) - Revenind numai 0.2% din banii obtinuti din acest mare Live Earth despre care urla ziarele vor fi folositi pentru a replanta pomi. Deci asa se salveaza planeta - buuuuuuunVedeti asta este societatea viitorului - baluri masonice, concerte asa zis caritabile, circul mediatic pentru populatia imbecilizata prin munca si taxe... bull fucking shit.--------------------------------------------

  • Astai cu concertul Live Earth au cumparat carbon credits pentru cat CO2 au produs cu mega evenimentul asta. Ce utopie ce paradox...poluam ca sa salvam planeta... donam 0.2%... nici macar un procent din pretul biletelor... ce cacat
daca banii aceia se duc pe autostrazi,spitale,scoli,etc....tocmai fiindca in afara se platesc taxe au drumuri bune si nu-ti rupi masina...

ete cacat - platesti sute de EUR pe autostrazile din Europa - iar despre banii de la buget au si ei firme capuse in occident ca si in Romania - numai ca nu auzi de ele ca aia si-au cumparat demult trusturile de presa si stiri - ba mai mult si-au votat chiar legi si fura legal... dar deh tu esti prea sarac ca sa vezi si intelegi lucrurile astea - sincer

Editat de Schimbarea Perceptiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[/b]ete cacat - firme capuse in occident ca si in Romania - numai ca nu auzi de ele ca aia si-au cumparat demult trusturile de presa si sitri

ete...limbaj de femeie..tu floare delicata a tot ce-i frumos..... :blink:

coruptie-i peste tot....dar diferenta este ca in unele locuri este condamnata :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....

Trezeste-i si pe ceilalti, trimite pe mail textul de mai sus, reposteaza-l pe alte forumuri si bloguri - avem tehnologia, avem sansa - inca...

 

 

FEMEI BATUTE DE POLITIA SUA

Revenind la topic priviti reactia brutala a politiei statului Fascist America asupra unui grup de femei si copiii care manifestau pasnic.... aveau autorizatie de manifestare luata in avans de cateva luni. Politia a decis fara nici o justificare sa sparga brutal manifestatia cu gloante de cauciuc si gaze lacrimogene..... asta se intampla in California in 2007

.....

 

America = stat politienesc, fascist, opresiv si vasal corporatiilor - america tara piramidei satanice !

 

 

 

In topicul asta Uniunea Europeana este fascista. Mai sus e America. N-am citit toate topicurile deschise de tine dar e vreun stat care sa fi scapat Marelui Complot?

Modul in care pui problema imi aminteste de Vadim; citate si articole de duzina luate anarhic si puse in scopul unei demonstratii de neinteles, o invalmaseala de lucruri banale sau interesante, cu sau fara legatura, ideile unora sau altora, articole si filmulete puse insidios intr-un ghiveci din care nu mai stii ce sa alegi si la care sa replici, atac la persoana si toate cele.

 

Sincer, eu n-am inteles nimic. Incalzirea globala, Live Earth, Dick Cheny si masonii, o revolta in California, incalzire si furtuni, poli magnetici, taxe, toate sunt puse la gramada fara o logica, un liant intre ele.

 

Metoda este simpla: se ia una bucata Tab in Mozzila sau Explorer, se lanseaza un search pe Google pe o anumita tema (de preferat: marele complot, fascism, Europa, America). Dupa care se copiaza articolul in varianta ctrl+a, ctrl+c si se posteaza in varianta ctrl+v. Merge si din mouse copy/paste. Dupa care se adauga un comentariu care sa contina neaparat unul dintre cuvintele: fascism, satana, complot, manipulare. E ca un fel de semnatura. Daca cineva comenteaza (ca d-aia-i forum) i se da peste nas (intre alte doua search-uri de articole) cu expresii care musai sa contina 'pupator de funduri' sau 'indoctrinat/a". Metoda se repeta la infinit pana nu mai raspunde nimeni la post. Atunci se deschide altul :blink:

 

Aceleasi articole le-ai postat si in alte topicuri. Indiferend de tema data se pare ca ele reprezinta un panaceu.

 

Citat:

"ete cacat - platesti sute de EUR pe autostrazile din Europa - iar despre banii de la buget au si ei firme capuse in occident ca si in Romania - numai ca nu auzi de ele ca aia si-au cumparat demult trusturile de presa si stiri - ba mai mult si-au votat chiar legi si fura legal... dar deh tu esti prea sarac ca sa vezi si intelegi lucrurile astea - sincer"

Uzul in scopuri dubioase ale taxelor si impozitelor nu exclud ideea de baza a necesitatii lor. Ca doar n-o sa stau in casa pt ca exista infractori pe afara ce imi pot fura lantul de la gat.

 

Saracia nu are nimic de-a face cu intelesul sau capacitatile noastre de a rationa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci de ce-l mai infiintezi daca e asa de putin aducator de profit?! Sau vrei sa fii milionar peste noapte?

 

Taxele percepute SRLului tau sunt efectul aderarii la Uniune si implica extremismul ei? Argumenteaza.

Pe naiba, existau inainte de aderare!!!!! Si apoi in care tara din UE, pt un salariu de 420 lei net, se plateste 290 lei impozite ????sa-ti calculez in procente ??? tva, impozit pe profit, autorizatia anuala de la primarie,licenta pt activitatea respectiva,, viza anuala la licenta, cursuri pt persoana autorizata, viza anuala pt asta,taxa pe activitatea prestata de firma in fuctie de baremul ministerului respectiv,impozit pe auto, impozit pe cladiri, .....am obosit ....sa mai completeze cine crede c-am scapat ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×