Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna:)... Am mare nevoie de ajutor!!!.. Acum 5 luni m-am mutat din italia in olanda datorita crizei financiare.. Dupa 2 saptamani s-a mutat langa mine un italian de 33 de ani.. M-am imprietenit imediat cu el, mi-a gasit loc de munca la restaurantul unde lucra el.. in fine o relatie de amicitie normala nimic mai mult..cred dupa o luna eram deja foarte buni prieteni.. care poi a devenit o relatie amoroasa si acum locuim impreuna(specific ca el a fost cu ideea mutatului impreuna) .. Problema mea e ca nu stiu cata importanta da el relatiei noastre si nu as vrea sa cred in chestii care nu exista.. De ex nu-si exprima sentimentele prin vorbe ...adica nu-mi zice nici macar daca ii plac sau daca are vreun sentiment pt mine... sau a inceput sa ma tachineze cu faptul ca am ramas fara munca si ca nu-mi caut, vazand ca in fiecare zi ies sa-mi caut de munca...mai nou mi-a zis ca el crede ca nu am chef de munca.. In acelasi timp cred ca da importanta deoarece familia lui stie de existenta mea... stiu ca locuieste cu mine.. El in relatie se comporta cat de cat normal zic eu, e tandru e dulce mergem la cumparaturi impreuna.. gatim impreuna.. e, cum vreau eu. Cateodata spune ca e destul de mare diferenta de varsta(eu am 22 iar el 33) si ca nu se stie ce o sa iasa.. NU STIU CE SA FAC si AM MARE NEVOIE DE AJUTOR.. multumesc si i-mi cer scuze daca am scris prea mult sau m-am pierdut in detalii inutile..

Editat de micea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Renunta la limbajul de mirc, este dificil de citit si mai mult, interzis prin regulament.

 

 

dar tu ce simti pentru el?

poate e genul de om care nu'si exprima sentimentele, trairile prin cuvinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

valeu nu inteleg nimic..da nimic....

nu ai scris mult dar as aprecia mai multa limba romana..fara suparare....

acu sa incerc sa iti raspund ce anume nu stii ce sa faci? vrei sa te desparti de el? Daca da numai tu poti hotara asta tu stii cel mai bine cum e viata alaturi de el,noi putem doar sa zicem sa incercam sa te indrumam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e teama sa nu ma ia valul si sa nu fie defapt ceva serios ci doar o distractie pt el..

 

valeu nu inteleg nimic..da nimic....

nu ai scris mult dar as aprecia mai multa limba romana..fara suparare....

acu sa incerc sa iti raspund ce anume nu stii ce sa faci? vrei sa te desparti de el? Daca da numai tu poti hotara asta tu stii cel mai bine cum e viata alaturi de el,noi putem doar sa zicem sa incercam sa te indrumam

Scuza-ma pt limbajul de mirc...

Nu stiu dak o sa tina relatia dintre noi sau nu ...adica ma refer la faptul ca daca nu o sa-mi arate sau sa-mi spuna k are sentimente fata de mine o sa ma racesc eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii barbati se exprima prin gesturi mai mult decat prin vorbe. Daca e tandru si va intelegeti, si a fost cu ideea sa va mutati impreuna, asta ar indica intentii serioase. Daca si-a anuntat parintii, cu atat mai mult. Mie imi suna a iubire din cate spui, mai ales ca ii place sa isi petreaca timpul cu tine in activitati zilnice. Cand spune ca nu stie ce o sa iasa din cauza diferentei de varsta, se refera la ce simte el pentru tine, sau poate e doar nesigur, pentru ca in timp crede ca te-ai putea plictisi si uita dupa altii mai tineri? Nu de alta, dar barbatii tind sa fie nesiguri in aceasta situatie. Nu inteleg de ce te-ar tachina. Daca simti nevoia sa auzi anumite lucruri, incearca sa-i spui tu prima ca il iubesti; va trebui sa raspunda cumva.

 

Scuza-ma pt limbajul de mirc...

Nu stiu dak o sa tina relatia dintre noi sau nu ...adica ma refer la faptul ca daca nu o sa-mi arate sau sa-mi spuna k are sentimente fata de mine o sa ma racesc eu...

 

Pai nu iti arata, prin lucrurile pe care le face? Sau e nitel distant?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unii barbati se exprima prin gesturi mai mult decat prin vorbe. Daca e tandru si va intelegeti, si a fost cu ideea sa va mutati impreuna, asta ar indica intentii serioase. Daca si-a anuntat parintii, cu atat mai mult. Mie imi suna a iubire din cate spui, mai ales ca ii place sa isi petreaca timpul cu tine in activitati zilnice. Cand spune ca nu stie ce o sa iasa din cauza diferentei de varsta, se refera la ce simte el pentru tine, sau poate e doar nesigur, pentru ca in timp crede ca te-ai putea plictisi si uita dupa altii mai tineri? Nu de alta, dar barbatii tind sa fie nesiguri in aceasta situatie. Nu inteleg de ce te-ar tachina. Daca simti nevoia sa auzi anumite lucruri, incearca sa-i spui tu prima ca il iubesti; va trebui sa raspunda cumva.

 

 

 

Pai nu iti arata, prin lucrurile pe care le face? Sau e nitel distant?

Raspunsul lui la o discutie despre indragostit.. a fost ceva de genul ..ahh tu nu ai idee cat de greau ma indragostesc eu... de aceea nu am mai fost nicioadata indragostit..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate daca te tineai de scoala ajungeai o persoana cu o cariera profesionala ceva mai bogata. Dar asa, e bine si la cules de capsuni in Italia si apoi in Olanda cu prieten italian. Cat despre faptul daca te iubeste sau nu, asta numai timpul o sa zica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-e teama sa nu ma ia valul si sa nu fie defapt ceva serios ci doar o distractie pt el..

 

 

Scuza-ma pt limbajul de mirc...

Nu stiu dak o sa tina relatia dintre noi sau nu ...adica ma refer la faptul ca daca nu o sa-mi arate sau sa-mi spuna k are sentimente fata de mine o sa ma racesc eu...

Poate esti poate nu esti decat o distracti pentru el,dar am o intrebare pentru tine : tu acum esti fericita? Esti multumita de tine te simti bine?

 

Poate daca te tineai de scoala ajungeai o persoana cu o cariera profesionala ceva mai bogata. Dar asa, e bine si la cules de capsuni in Italia si apoi in Olanda cu prieten italian. Cat despre faptul daca te iubeste sau nu, asta numai timpul o sa zica.

nu cred ca suntem noi in masura sa o criticam,alegerea ea a facut-o si a fost constienta de ea,nu avem acest drept. O putem ajuta sau incerca sa o ajutam sa isi rezolve dilema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspunsul lui la o discutie despre indragostit.. a fost ceva de genul ..ahh tu nu ai idee cat de greau ma indragostesc eu... de aceea nu am mai fost nicioadata indragostit..

 

Poate o spune ca s-o faca pe interesantul si neintelesul. Nu stiu ce barbat care ar cauta doar o distractie ar merge pana la a locui impreuna si a le spune parintilor despre relatie; mai ales daca va simtiti bine impreuna. Nu stiu, zic si eu... Iti aminteste des treaba cu munca, sau doar ocazional, asa, ca o gluma?

 

Poate daca te tineai de scoala ajungeai o persoana cu o cariera profesionala ceva mai bogata. Dar asa, e bine si la cules de capsuni in Italia si apoi in Olanda cu prieten italian. Cat despre faptul daca te iubeste sau nu, asta numai timpul o sa zica.

 

Cata rautate... As zice ceva dar mai bine imi musc limba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×