Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Poate dragostea la femei sa apara dupa sex?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai in cazul asta toti barbatii sunt tarfe

 

(tarfa- entitate omeneasca ce spune una si gandeste alta dar se manifesta ipocrit pentur a beneficia de anumite avatantaje de la o alta entitate omeneasca, avantaj de care nu ar beneficia daca ar arata adevaratele intentii)

 

pentru ca barbatii intra intr-o relatie pentru sex si confort

 

 

Daca as fi zis Gigolo, sau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(tarfa- entitate omeneasca ce spune una si gandeste alta dar se manifesta ipocrit pentur a beneficia de anumite avatantaje de la o alta entitate omeneasca, avantaj de care nu ar beneficia daca ar arata adevaratele intentii)

cea mai tare faza pe care am citit-opana acum pe forum. pe bune si fara nici un fel de misto...

mai, eu stiam ca dragostea apare inainte de sex, de obicei...spre exemplu este cunoscuta sintagma:"te iubesc, vrei sa facem sex?" ;)

iar cat despre faptul ca toate femeile prima oara sunt violate....mooaaaammaaa.....da parca noi barbatii nu suntem violati prima oara...bietii de noi...gingasi, neprihaniti... ;)

mare lucru filtrul gandirii... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un subiect ineteresant.Interesante si concluziile lui Miss Andruta,concluzii ce reflecta diferite tipuri de caractere umane.Nu e neaparat o intrebare directa pt Miss Andruta,cea care o voi pune acuma.Dar poate are o legatura directa sau indirecta cu ideile ei.De exemplu intr-o relatie,ca teorie stim evolutia ei.La inceput e mare dragoste,apoi sunt si bune si rele,iar bune ,iar rele si tot asa(sunt diferite momente de intensitate emotionala).In fine...ideea e ca sa zicem cand se nimereste ca intensitatea emotionala sa fie de o natura mai proasta(o chestie destul de normala in relatii,in anumite momente,cu toate ca pe langa acest moment,exista si vor exista in continuare sentimente si acea legatura emotionala,care oricumcum ar fi evolutia relatiei,cu micile coborasuri,e ca un fel de vraja),vreti sa ziceti ca de ex,partenera,poate sa insele(sa faca sex de exemplu),din cauza depresiei de moment,fara sa il iubeasca pe cel cu care inseala,stiind in subconstient ca o leaga niste sentimente de primul partener????

 

Eu cred ca e o intrebare foarte interesanta.

 

Inca ceva,sa-mi dau cu parerea la faza cu,curveala.Fiecare om isi justifica direct sau indirect fiecare actiune,prin prisma unor factori,care stau la baza procesului decizional.Cand curvaresti,direct sau indirect,datorita unor factori iei niste decizii.Decizi care sunt direct proportionale cu factorul "interes".Factorul "interes" care te-a impins sa curvaresti poate fi,interes din cauza banilor,averii,functiei,conjuncturii sociale pe care o poseda cel care ia curva in primire.Si cand faci trotuarul esti o curva,si cand te lipesti de cineva ca poseda elementele de mai sus.

 

La urma urmei fiecare om,ia niste decizii si actioneaza datorita interesului.Concluzia:toti oamenii(sau majoritatea) in anumite momente sunt pe interes si sunt niste curve umane.

 

Chestia asta nu e asa analizata si observata la nivel general.Mai nasol e atunci cand curvaresti direct sau indirect in detrimentul cuiva care a pus niste sentimente pt tine si in jurul relatiei lui cu tine s-au concentrat niste fluxuri emotionale.De exemplu cand esti intr-o relatie si inseli,cand iti lasi la o parte anumiti prieteni,datorita unor conjuncturi pe ineterese,la fel cand iti dezamagesti familia si altii de langa tine datorita acestor conjuncturi.

 

Lumea e plina de curve,cred ca fiecare curvarim cate putin intr-un fel sau altul si e plina viata de conjuncturi de curvie.Asta de cand e lumea si pana cand nu va mai fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai in cazul asta toti barbatii sunt tarfe

 

pentru ca barbatii intra intr-o relatie pentru sex si confort

In mare parte ai dreptate. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cunosc o fata(23 de ani cred ca implineste anu` asta) care a fost violata si s-a indragostit de el...fiin virgina cand a fost violata ...apropo...violul s-a last cu un copil...si cu o casnicie ratata(sunt in divortz)

Din ce gen de familie provenea fata , ce gen de educatie avea, daca cunosti ceva din toate astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din ce gen de familie provenea fata , ce gen de educatie avea, daca cunosti ceva din toate astea.

Ce mai conteaza ..daca feti ia placut prestatia .. :P

..si uite ca se intampla .. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buey copilasi intalnirea in disco un pahar si dupa intrebarea la mine sau l tine e la ordinea zilei asa ca nu tre sa fii indragostit ca sa faci sexe.

acu poanta cu violul e mai gravida . poa sa nu ii placa si atunci il considera viol sau cazul fetei a fost viol pe bune da ia placut .

sau ii place mai vrea si tu nu mai vrei si atunci umbla la santaje si striga in gura mare vioooool

cineva spunea ca e curva persoana care face sex pe bani. nu . sint multe persoane care pot fi considerate curve si nu practica sexe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai dupa conceptia lui luchador ... toate femeile fac sex pe bani?

femeile care fac sex des cu multe persoane diferite si fara sentiment(nimfomania e o boala deci se exclude).....asta inseamna curva pt mine.....si nu am nimic cu ele...sa vina si pe la mine :o: :crazy:

chestia cu toate femeile :o: ....a fost o ironie gresit inteleasa. :o: ....si imi cers scuze ;)

curva pe bani = prostituata

Editat de El`luchador

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa sex, daca unei femei i-a placut, sigur mai vrea... si daca mai vrea inseamna ca s-a indragostit... Nu vorbim de femeile pentru care sexul a devenit un drog...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa un sondaj realizat de Mistress Noir Desir 0,003% din femeile violate s'au indragostit de violator descoperindu'si latura SM :focus:

ce puerili sunteti , nu ca as fi eu prea matura, dar totusi...mai mult de jumate din posturile citite la topicul asta sunt apa de ploaie ; si am vazut pe la cineva si dorinta asta de a striga in gura mare "ce tare sunt , fac sex :flowers:" e o chestie cu care te poti mandri? ca o poti face din plictiseala, placere...toti o fac, ok, dar nu toti striga in gura mare....

 

Hai sa fim seriosi...sunt cazuri particulare, nu putem generaliza.....

Editat de Noir D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×