Sari la conținut
Forum Roportal
funny♫wind

Cronicile vampirilor de Anne Rice

cronicile vampirului  

41 membri au votat

  1. 1. care cronica o preferati?

    • Interviu cu un vampir
      15
    • Vampirul Lestat
      6
    • Regina damnaţilor
      6
    • Povestea hoţului de trupuri
      5
    • Diavolul Memnoch
      4
    • Vampirul Armand
      3
    • Merrick
      0
    • Blood and Gold
      1
    • Blackwood Farm
      1
    • Blood Canticle
      0


Postări Recomandate

Nu ma prea fascineaza subiectul. E acelasi c**** precum Twillight ?

 

Nu... Eu zic sa citesti cronicile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma prea fascineaza subiectul. E acelasi c**** precum Twillight ?

Nu exista termen de comparatie. Twilight e... un cliseu mult prea popularizat. Deja e stresant sa vezi peste tot Twilight, Twilight. Poate cartea e buna, n-am de unde sa stiu din moment ce n-am citit-o. Dar filmul e cum ai zis si tu, un c***

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista termen de comparatie. Twilight e... un cliseu mult prea popularizat. Deja e stresant sa vezi peste tot Twilight, Twilight. Poate cartea e buna, n-am de unde sa stiu din moment ce n-am citit-o. Dar filmul e cum ai zis si tu, un c***

 

Eu personal am citit Twilight cand nu aparuse si nu stiau foarte multe persoane de el ... si mi-au placut destul de mult cartile In special a 4 .... Breaking Dawn , Povestea este mult mai frumos realizata in carti .... era.... Pana cand a aparut in Romania si au inceput sa fie toate Pustoaicele HIPNOTIZATE de actor ..... A devenit un cliseu twilight si un lucru care nu se mai face de placere ci pt simplu fapt ca se face si pt ca o face toata lumea .... SPIRITUL de TURMA este pretutindeni ..... atata timp cat este la moda toata lumea il vrea.... eu personal mi-am si stricat parerea despre acest SINDROM deoarece nu suport sa fiu bagata la TURMA ... cartile sunt ok .... nu e vb de asta doar ca.... EXAGERAT DE CITITE de persoane care .... nu au nici un fel de placere de a citi dar totusi o fac ca sa poata fi in TREND ceea ce mi se pare foarte ieftin ..... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, nu exista termen de comparatie intre Rice si Meyer. :spiteful: Si eu am citit seria Twilight, dar nu m-a prea satisfacut ca limbaj, ideile transmise etc. Si o carte nu se apreciaza dupa cat de sexi e Edward Cullen.

Editat de Myzaree

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma prea fascineaza subiectul. E acelasi c**** precum Twillight ?

Nici pe departe. Ca sa-ti formezi astfel de impresie ar trebui sa citesti toate volumele scrise de cele doua autoare.Dar daca nu esti fan al nuvelelor cu vampiri atunci iti inteleg punctul de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici pe departe. Ca sa-ti formezi astfel de impresie ar trebui sa citesti toate volumele scrise de cele doua autoare.Dar daca nu esti fan al nuvelelor cu vampiri atunci iti inteleg punctul de vedere.

 

Nu cred ca-i musai sa citeasca chiar TOATE cartile din serie! Isi poate da seama de la primul volum din fiecare catre care dintre scriitoare trage. In plus, nu pot fi comparate pentru simplul fapt ca Rice este o deschizatoare de drumuri, si poate fara ea Meyer or whatever, cum ii zice, poate nici n-ar fi indraznit sa scrie seria twilight.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In plus, nu pot fi comparate pentru simplul fapt ca Rice este o deschizatoare de drumuri, si poate fara ea Meyer or whatever, cum ii zice, poate nici n-ar fi indraznit sa scrie seria twilight.

 

Mayer si-a luat destul de multicele idei de la Anne Rice. Si din Vampirii Sudului. Deci, Twilight e mai mult un amestec de idei scrise sub alte forme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

 

V-as ruga foarte mult sa imi dati si mie un link de download pentru Cronicile Vampirilor.

Sau, daca le are cineva, in special in limba romana, si doreste sa mi le trimita, o poate face pe adresa biank_no1@yahoo.com.

Mentionez ca imi lipsesc cronicile de la 5 in sus.

Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×