Sari la conținut
Forum Roportal
funny♫wind

Cronicile vampirilor de Anne Rice

cronicile vampirului  

41 membri au votat

  1. 1. care cronica o preferati?

    • Interviu cu un vampir
      15
    • Vampirul Lestat
      6
    • Regina damnaţilor
      6
    • Povestea hoţului de trupuri
      5
    • Diavolul Memnoch
      4
    • Vampirul Armand
      3
    • Merrick
      0
    • Blood and Gold
      1
    • Blackwood Farm
      1
    • Blood Canticle
      0


Postări Recomandate

Super mie imi plac la nebunie cartile lui anne rice...dar din pacate am citit decat una "Interviu cu nu vampir" pt ca nu mi-am permis financiar sa le cumpar pe toate dar peste 2 zile imi vor sosi inca 2 adica "Vampirul Lestat" si "Hotul de trupuri" nici nu pot sa descriu sentimentul pe care l-am avut atnci cand am citit cartea, este splendida, te introduce intr-o lume nemaipomenita.Eu citeam mai mult seara ca in timpul zilei eram ocupata cu scoala, teme si altele.Dar seara cand citeam nu puteam sa ma opresc eram asa captata de carte incat pierdeam notiunea timpului,si de abia asteptam sa termin tot ce aveam de facut ca sa citesc cartea chiar mi-a placut enorm. sincera sa fiu am fost complet indragostita de Louis,de felul lui de a fi...chiar nu pot sa explic :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit cam tot ce inseamna vampir & anne rice. ce sa zic, za best vampire books ever ! si am avut parte de multe al viatza mea.cel mai mult pot spune ca mi-a placut diavolul memnoch. finalul e de nota 10 :jester:

se vb de filme acu 2 pagini parca..si tre sa zic ei su ceva. intreviu cu un vampir e tare. l-am vazut si revazut pe parcursul anilor, dar queen of the damned....e un rebut. un film de tot kktu`. nu pot spune ca exista actori in filmu` asta. ori luai niste boschetari, ori indivizii din film, iesea aceeashi branza. iar lestat....nu cred ca a fost vreodata mai gay ! imaginea pe care mio formasem asupra lui lestat seamana destul de mult cu cea creata de tom cruise in primul film.Stuart Townsend nu are ce cauta in ruluri de genu asta...e ca si cum l-ai pune pe orlando bloom sa joace in die hard ! plain stupid !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar am vazut si eu filmele dupa cartile lui anne rice si sunt varza.Prima data am citit cartea "Interviu cu un vampir" si am fost captata de de acel personaj Louis ma simteam ca si indragostita de el nu pot sa spun fascinatia pe care am avuto pt acest personaj,de simturile sale omenesti cu toate ca era vampir chiar nu pot sa explik deasemenea si Lestat ma incantat cand am citit cartea........dar cand am vazut filmul vraja a disparut cu totul este...0...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar queen of the damned....e un rebut. un film de tot kktu`. nu pot spune ca exista actori in filmu` asta. ori luai niste boschetari, ori indivizii din film, iesea aceeashi branza. iar lestat....nu cred ca a fost vreodata mai gay ! imaginea pe care mio formasem asupra lui lestat seamana destul de mult cu cea creata de tom cruise in primul film.Stuart Townsend nu are ce cauta in ruluri de genu asta...e ca si cum l-ai pune pe orlando bloom sa joace in die hard ! plain stupid !

hai sa nu exageram.intr-adevar,regizorul,scenaristul si-au batut joc de carti.dar daca se facea ceva serios(urmarind mai mult cartea) asa cum s-a intamplat cu 'interviu cu un vampir' alata era treaba.actorii joaca in general dupa cum dicteaza regizorul.asa ca...mie una mi-a placut desi se distanteaza f mult de carte

 

dar cartile sunt grazave.cel mai mult mi-a placut 'vampirul lestat' si 'diavolul memnoch'.sunt printre primele carti cu vampiri care imi plac asa de mult.au something special

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit cam tot ce inseamna vampir & anne rice. ce sa zic, za best vampire books ever ! si am avut parte de multe al viatza mea.cel mai mult pot spune ca mi-a placut diavolul memnoch. finalul e de nota 10 :pardon:

se vb de filme acu 2 pagini parca..si tre sa zic ei su ceva. intreviu cu un vampir e tare. l-am vazut si revazut pe parcursul anilor, dar queen of the damned....e un rebut. un film de tot kktu`. nu pot spune ca exista actori in filmu` asta. ori luai niste boschetari, ori indivizii din film, iesea aceeashi branza. iar lestat....nu cred ca a fost vreodata mai gay ! imaginea pe care mio formasem asupra lui lestat seamana destul de mult cu cea creata de tom cruise in primul film.Stuart Townsend nu are ce cauta in ruluri de genu asta...e ca si cum l-ai pune pe orlando bloom sa joace in die hard ! plain stupid !

 

 

hmm.. nu iti impartasesc ideile :no:

 

 

Lestat in "interviu cu un vampir" era mai tanar ( ca vampir) si mult mai apropiat de perioada sa de nemuritor. In timp, probabil ca scenaristii si regizorul s-au gandit ca in Queen of the Damned ar trebui sa fie prezentat un nou Lestat, un rege al rock-ului ( ca doar asta era in acea carte ) si look-ul sau era schimbat :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Superrr mie imi plak la nebunie cartile lui anne rice...dar din pacate am citit decat una"Interviu cu nu vampir" pt ca nu miam permis financiar sa le cumpar pe toate dear peste 2 zile imi vor sosi inca 2 adica "Vampirul Lestat" si "Hotul de trupuri" nici nu pot sa descriu sentimentul pe care lam avut atnci cand am citit cartea este splendida te introduce intro lume nemai pomenita.Eu citeam mai mult seara ka in timpul zilei eram okupata ku scoala teme si altele.Dar seara kand citeam nu puteam sa ma opresc eram asa captata de carte incat pierdeam notiunea timpului,si deabia asteptam sa termin tot ce aveam de facut ca-sa citesc cartea chiar mia placut enorm sincera sa fiu am fost complet indragostita de Louis,de felul lui de a fi...khiar nu pot sa explik :D nvbb

 

 

daca le vrei in engleza le am pe calculator io :blink: eu am citit jumate din cronici in engleza, nam mai avut rabdare sa apara in romana :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×