Sari la conținut
Forum Roportal
ILyna

Ma iubesti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cred ca asa este, iubind de mai multe ori, te plictisesti sa investesti tot sufletul in relatie! Sau unele lucruri pot trezi amintiri neplacute, de exemplu unei persoane iar fi mult mai greu sa faca a doua oara o marturisire de dragoste la fel de frumoasa ca prima data, si nu numai...

ce bine si corect ai spus...sunt de acord

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei care iubesc de mai multe ori ajung sa simta mai putin intens sentimentul? Credeti ca se "erodeaza" in timp?

 

Din experienta personala, nu. Ajung insa mai greu sa iubesc, asta e adevarat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da... Astea se numesc iubiri sinucigase.
Nu exista termentul in vocabularul meu.Nu percep si nu asociez iubirea cu sinucidere.

 

 

ferice de cei care au ramas toata viata cu prima lor dragoste :think:
naivo! pacat de ei,ii compatimesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din experienta personala, nu. Ajung insa mai greu sa iubesc, asta e adevarat.
Nimic mai fals.Tocmai aia iubesc cel mai usor.Stiu ce pot darui.Se invata.

Categoria 2 iubeste greu.Pentru ca se intampla o singura data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din experienta personala, nu. Ajung insa mai greu sa iubesc, asta e adevarat.

 

Asteptam sa vina cineva sa spuna "din experienta personala" :think:, pentru ca acelasi lucru l-am simtit si eu. Cred insa ca ajung sa arate mai greu ca iubesc, pentru ca sentimentul este acolo- nu poti controla cand, cum, pe cine iubesti. Poate doar sa nu accepti, sa te incapatanezi, sa negi. Mai cred ca sufletul are o putere destul de mare de regenerare.

 

Dar sa ne intoarcem la problema Lynei. Daca este si gelos, cine stie, poate ca e vorba de ce spunea zexelica, neincredere. Are nevoie de "asigurari", cuvintele "te iubesc" poate sunt pentru el ca niste parafe. Poate este chiar un om extrem de sensibil (asta tu poti sa stii, poate ne spui mai multe despre el) la cuvinte, ii place sa auda (ce spunea si simplu_ana). Poate ca limita lui de "te iubesc" nu coincide cu a ta, deci de aici ai senzatia ca iti cere prea des, prea mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce?
Fiindca is chinuiti.Condamnati.

Dupa mine,si aparitia iubirii adevarate are rolul ei.Nu mi-ar fi placut sa raman cu prima iubire,desi a fost unica,imi place sa traiesc.Sa iau tot din oameni.Sa nu raman inchisa intr-o carapace.Sa vina.Dar la timpul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nimic mai fals.Tocmai aia iubesc cel mai usor.Stiu ce pot darui.Se invata.

Categoria 2 iubeste greu.Pentru ca se intampla o singura data.

 

Exista un numar de "iubiri" dupa care spui ca "iubesti usor"? Dupa cat timp "te inveti"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×