Sari la conținut
Forum Roportal
Dirtyangel

Flori preferate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Florile de liliac, floarea soarelui, dar nu in glastra ci in natura. Si florile pe care le pot planta in jardiniera, in balcon: petuniile de toate culorile, si muscatele. Cat mai colorate :lol: Si verbinele. Si portolacul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce "pacat"?Chiar exista asa ceva :yahoo: chiar daca sunt creati momentan doar in laboratoare: http://www.valentine.gr/blue_rose_en.htm
Stim si noi ca exista asa ceva! Dar nu ii vedem in natura ci doar in piatza si in florarii.
Daca trandafiri albastrii nu exista....trandafiri verzi trebuie sa existe...aia imi plac :lol:
Exista dar nu in natura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ciuda faptului ca ori de cate ori am primit imediat s-au scuturat sau vestejit ... tot trandafirii raman florile mele preferate si adorate ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HMM... iubesc toate florile, insa am o floare preferata - trandafirul rosu :doh: :yahoo: . Ma fascineaza ... rosu ca sangele ...ii grozav ... Trebuie sa recunosc ca din toti trandafirii doar cei rosii imi plac. :P :( :yahoo: :cheer: :yahoo: :blink:

Sincera sa fiu, detest trandafiri albi ... imi trezesc amintiti neplacute. :yahoo: :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da.... trandafirii rosii sunt deosebiti...

as vrea si eu sa primesc unul :blink:

eu in general nu am primit niciodata trandafiri .........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da.... trandafirii rosii sunt deosebiti...

as vrea si eu sa primesc unul :D

eu in general nu am primit niciodata trandafiri .........

 

De la iubit primesc numai trandafiri rosii...mie oricum imi plac toate florile,dar cred ca imi aduce asa ceva datarita simbolisticii lor.

Pentru tine Dirtyangel:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De la iubit primesc numai trandafiri rosii...mie oricum imi plac toate florile,dar cred ca imi aduce asa ceva datarita simbolisticii lor.

Pentru tine Dirtyangel:

multumesc foarte mult :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow! se pare ca nu sunt singura inebunita dupa frezii :crazy: sunt minunate si mirosul lor ma da pe spate :(

asa mai imi plac si toporasii aia violet si mici...mi se par asa de gingasi, si mirosul lor....la fel ca la frezii.... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi plac cel mai mult lacrimioarele pentru ca mi se par foarte gingase au un miros ft placut si deosebit, pacat ca nu tin decat o luna primavara, mi-ar fi placut sa am buchetul de mireasa din lacrimioare dar nunta a fost in iulie deci nu s-a putut asa ca a fost de trandafiri crem. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×