Sari la conținut
Forum Roportal
padmini

Atractie sexuala vs. dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Invers niciodata.Decat cel mult creste apetitul sexual.dar nu cu aceeasi persoana :focus:

oh da, aici ai nimerit-o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atractia sexuala si dragostea nu se confunda niciodata dupa parerea mea. Poti iubi cu adevarat pe cineva si sa te atraga din pct. de vedere fizic si o alta persoana. Atractia sexuala o data "consumata" dispare, pe cand dragostea ramane...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mine, titlul nu este tocmai fericit ales.

Si stii de ce? Pentru ca pot sa o iubesc de mor dupa ea, DAR daca nu ma atrage dpdv sexual NU VA FI NICIUNFEL DE RELATIE.

Pentru mine sexul este extrem de important. Am renuntat la tz femei pe care le iubeam pentru ca nu erau bune la pat. Aaaa, si aici tocmai mi-am adius aminte: de iubit pot iubi mii de femei, dar de portivit la pat, mai rar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa mine, titlul nu este tocmai fericit ales.

Si stii de ce? Pentru ca pot sa o iubesc de mor dupa ea, DAR daca nu ma atrage dpdv sexual NU VA FI NICIUNFEL DE RELATIE.

Pentru mine sexul este extrem de important. Am renuntat la tz femei pe care le iubeam pentru ca nu erau bune la pat. Aaaa, si aici tocmai mi-am adius aminte: de iubit pot iubi mii de femei, dar de portivit la pat, mai rar...

 

Iubirea implica atractie sexuala...nu cred ca ceea ce simti tu este iubire.

 

Daca ti se potriveste,inseamna ca n-ai iubit niciodata.

 

Am iubit...Daca mi se potriveste inseamna ca nu am gasit inca persoana cu care sa ma potrivesc in lucrurile esentiale, ca sunt capricioasa si perfectionista...in niciun caz ca nu am iubit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atractie, dragoste...ambele se comleteaza. Dar asta se intampla cand esti la o varsta in care stii ce simti. Dar daca esti la varsta primelor emotii, atunci confunzi usor atractia cu dragostea. dea fapt de la atractie incepe totul.

Intai il,o, placi. Iti plac ochii lui, mainile lui, vocea, parul, felul cum paseste, cum se incrunta, cum zambeste...

Apoi ti se face dor de toate astea, si atunci incepi sa simti. Se naste iubirea. Sau macar emotia ca l-ai auzit , l-ai vazut..

Dupa ceva vreme incepe sa te doara absenta lui. Si faci totul sa ii fii prin preajma.

Dar tot nu sti daca e atractie sau iubire . Si pana la urma, nici nu te intereseaza. Abia dupa prima atingere, dupa prima mangaiere, incepi sa vrei mai mult.Sa explorezi acel trup care se modeleaza dupa trupul tau intr-o imbratisare, un sarut, inca unul...

Si ca sa fie iubirea deplina, urmeaza acel moment de daruire fizica. Ei bine, abia acum iti dai seama daca e iubire sau atractie.

Daca te simti implinit, daca simti acei fluturasi in stomac, clopotei in suflet, si il privesti cu drag dormind, atunci poate fi dragoste. Daca ti se pare jignitor ca doarme, oare ce o fi ? daca iti doresti in continuare zambetul lui, vocea lui, ochii lui, mainile lui, daca te doare tristetea lui, daca te bucura bucuria lui, atunci e iubire.

Dar orice varsta ai avea, oricine ai fi, oricat de mult te-ar atrage cineva, fii atent, s-ar putea sa fie iubire!!!!

Foarte frumos spus, sunt de acord cu tot ce ai spus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum se poate inabusi o atractie daca aceasta atractie e nepermisa?

:o:

e cumplit cand deja simti un dor nebun ...sa-l vrei in preajma ta..si esti constient ca nu e bine ce vrei!

Editat de eighty

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e cumplit cand deja simti un dor nebun ...sa-l vrei in preajma ta..si esti constient ca nu e bine ce vrei!

De ce nu ar fi bine? E interzis?

Sunt si situatii mai delicate in care oricat ti-ai dori un lucru, sa stii ca nu il vei putea avea niciodata.

Editat de Vanilla_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Solutiile rationale transforma dragostea intr-un compromis ... :o: Amicitia se cheama atractie sexuala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum va dati seama daca e vorba de atractie sau de dragoste? Sunt usor de confundat cele doua tipuri de emotii. Eu sunt de parere ca dragostea apare in timp, dar ce te faci cand ti se intampla ca intr-un timp relativ scurt sa ai impresia ca te-ai indragostit? Ce faci ca sa-ti clarifici sentimentele? O fi atractie....o fi dragoste....

Stai si astepti sa vezi ce este si incerci sa descoperi ce simti pentru acea persoana.In timp nu ai cum sa nu descoperi ce sentimente ai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×