Sari la conținut
Forum Roportal
padmini

Atractie sexuala vs. dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum va dati seama daca e vorba de atractie sau de dragoste? Sunt usor de confundat cele doua tipuri de emotii. Eu sunt de parere ca dragostea apare in timp, dar ce te faci cand ti se intampla ca intr-un timp relativ scurt sa ai impresia ca te-ai indragostit? Ce faci ca sa-ti clarifici sentimentele? O fi atractie....o fi dragoste....

Oare cum le incurci tu? ca de la una la ailalta e cale de mers. Sa nu imi zici ca te gandesti la dragoste imediat ce pui ochii pe o pers cu care ai vrea ''just one night stand''. ( nu de alta, dar speri pestii din balta) :jester: ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, eu cred ca in timp. Daca nu exista atractie, nu sunt sanse sa vina dragostea.

Mai intai exista dragostea (de fapt s-ar chema iubire),apoi vine si atractia sexuala... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai intai exista dragostea (de fapt s-ar chema iubire),apoi vine si atractia sexuala... :think:

eu zic ca e invers! :jester:

 

Mai, eu cred ca in timp. Daca nu exista atractie, nu sunt sanse sa vina dragostea.

asa e! dragostea implica si sex, sexu' nu implica si dragoste. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

edit

Editat de Khristine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,normal...gandesti ca un barbat :think:

sunt barbat... nu-i normal sa gandesc asa? :jester: dar sunt si femei multe care sunt de acord cu ce am spus eu. :crazy:

e clar! noi doi nu ne(-am) potrivi. :o:

 

N-are cum, ma, sa vina mai intai dragostea si pe urma atractia...

asa e! :) la unii, insa, e posibil! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-are cum, ma, sa vina mai intai dragostea si pe urma atractia...

De ce mai?Pai intai te uiti la fundul lui,apoi la ochi?Nu-i citesti pentru inceput sclipuricii din ochi si apoi pui mana...mai jos? :o: Intai simti fiori la inimioara sau la ....?

 

sunt barbat... nu-i normal sa gandesc asa? :jester: dar sunt si femei multe care sunt de acord cu ce am spus eu. :crazy:

e clar! noi doi nu ne(-am) potrivi. :o:

 

Nu baga mana-n foc...nici nu stii unde stau ascunse adevaratele talente :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce mai?Pai intai te uiti la fundul lui,apoi la ochi?Nu-i citesti pentru inceput sclipuricii din ochi si apoi pui mana...mai jos? :think: Intai simti fiori la inimioara sau la ....?

 

 

 

Nu baga mana-n foc...nici nu stii unde stau ascunse adevaratele talente :jester:

 

eu am zis ca mai sunt si persoane care sunt mai altfel... si se indragostesc mai intai... si apoi abia hu-hu, hi-hi, ho-ho. :o:

 

nu bag mana in foc nici pentru mine, apai... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×