Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Simt ca viata are o mie de fete, nu mai are rost...Ce poti face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

iuze za brein...go figure....geezzzz....pisica mea a inteles treaba aia.....sau crezi ca esti interesanta punand intrebari tampe? :focus:

 

in viata oamenii slabi au doua cai ori traiesc ca niste sclavi pt cei care stiu sa se afirme (in timp ajung sa isi urasca viata in asa hal incat isi taie venele/zboara 10 etaje ca bolovanul/etc.) ori apar la stirile de la ora 5 in 4 pungi si 7 saci dupa o intalnitre de gradul 3 cu bordura din fata blocului....aceeasi adresa doar alta ora....hei macar au si ei un rost...divertisemnt macabru aducator de rating.....life sux huh? :spiteful:

si tu din care categorie faci parte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

totul a fost bine pana cand mama ma parasit,plecand mai devreme din aceasta lume practic pentru mine fara viitor.In jurul meu totul se prabuseste,totul este negru.Nu stiu de cine sa ma feresc,pur si simplu sunt singura.Nu pot face o greseala ca sunt toti cu gura pe mine.Toate aceste lucruri m-au impins catre moarte.Dumnezeu n-a vrut sa ma ia,iar acum sufar intr-o singuratate de nedescris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totul a fost bine pana cand mama ma parasit,plecand mai devreme din aceasta lume practic pentru mine fara viitor.In jurul meu totul se prabuseste,totul este negru.Nu stiu de cine sa ma feresc,pur si simplu sunt singura.Nu pot face o greseala ca sunt toti cu gura pe mine.Toate aceste lucruri m-au impins catre moarte.Dumnezeu n-a vrut sa ma ia,iar acum sufar intr-o singuratate de nedescris.

 

Imi inchipui ca nu-ti este usor si suferi cumplit dar tot ce pot sa-ti spun este sa pastrezi totusi putina speranta ca poate intr-o zi norii se vor risipi si vei da din nou de soare.Daca ai membrii de familie in care ai incredere si care iti vor fi sprijin,apeleaza la ei daca nu,poate ai prieteni care sa-ti fie aproape in aceste momente. In caz ca nu ai pe nimeni care sa te inteleaga si sa-ti ofere bunatate si rabdare,imi pare foarte rau.Vorbeste aici cu noi,poate asa iti mai trece de urat si gandurile negre vor trece.Sunt multe persoane cumsecade aici.

Mama ta te-a parasit fizic dar amintirile tale cu ea vor fi mereu cu tine.Timpul si experientele avute impreuna nu ti le poate lua nimeni.

Poate toate sfaturile pe care le vei primi vor suna a cuvinte goale in fata suferintei tale dar incearca putin optimism zilnic.Pasi mici. Si poate vei intalni aici persoane care din proprie experienta stiu exact prin ceea ce treci si care te vor putea ajuta cu sfaturi mai pertinente.

 

:)

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totul a fost bine pana cand mama ma parasit,plecand mai devreme din aceasta lume practic pentru mine fara viitor.In jurul meu totul se prabuseste,totul este negru.Nu stiu de cine sa ma feresc,pur si simplu sunt singura.Nu pot face o greseala ca sunt toti cu gura pe mine.Toate aceste lucruri m-au impins catre moarte.Dumnezeu n-a vrut sa ma ia,iar acum sufar intr-o singuratate de nedescris.

Sa nu cumva sa te mai gandesti la prostii!Nu-i voie!!!Chiar daca iti este foarte greu, incearca sa iti revi, incearca sa faci ceva ce iti place sa faci. Si daca te simti singura fa cum a spus si Naeema, vorbeste aici cu noi:friends:.Si sa stii ca niciodata nu esti singura. Trebuie doar sa deschizi putin ochii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru pierderea mamei, indiferent de varsta si de cate lucruri stim cred ca niciodata nu suntem pregatiti sa acceptam asa ceva. Nu stiu cati ani ai, dar o sa vezi c ain timp se vor mai clarifica lucrurile. Incearca sa-ti gasesti cate ceva de fcaut, sa iesi la aer, sa-ti faci prieteni ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, si eu mi-am pierdut un parinte, au trecut 10 ani de atunci. Nu va mai fi niciodata ca inainte dar ai incredere ca timpul te va ajuta. Fii tare, mama va fi in sufletul tau mereu si va fi mandra sa stie ca ai avut curaj sa infrunti viata in continuare si sa faci ceva in viata.

Dupa ani cand vei fi realizata si te vei putea gandi la ea fara sa-ti curga de fiecare data o lacrima pe obraz iti vei da seama ca a meritat sa lupti mai departe.

Editat de RDR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totul a fost bine pana cand mama ma parasit,plecand mai devreme din aceasta lume practic pentru mine fara viitor.In jurul meu totul se prabuseste,totul este negru.Nu stiu de cine sa ma feresc,pur si simplu sunt singura.Nu pot face o greseala ca sunt toti cu gura pe mine.Toate aceste lucruri m-au impins catre moarte.Dumnezeu n-a vrut sa ma ia,iar acum sufar intr-o singuratate de nedescris.

Stiu ce simti,sau mai bine zis cunosc sentimentele care te incearca,sincer nu iti pot zice eu ca viata e frumoasa si merita traita,ca te-as minti dar pot sa spun ca merita sa lupti` cu ea pentru a demonstra ca tu esti mai puternica :)Gandestete la satisfactia ce o ai daca vei biruii aceasta suferinta,vei reusii sa iti infrunti acei demoni ai tai. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu em gandit la fel,insa am o rugaminte la tine:nu te mai gandi la asa ceva.Eu am avut mai multe tentative de suicid si mi este rusine acum sincer.Gandeste te ca intr o zi va veni si fericirea cand nici nu te astepti,trbuie doar sa sti cum sa o cunosti.Eu practic sunt sing dupa cum ai citit insa m mam convins ca intr o zi fericirea se va ivi si pe strada mea.Hai te rog invata sa sti cum s o astepti!Fa un efort sa sti ca merita!Pupici :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu practic sunt sing dupa cum ai citit insa m mam convins ca intr o zi fericirea se va ivi si pe strada mea.Hai te rog invata sa sti cum s o astepti!Fa un efort sa sti ca merita!Pupici :tongue:

Surpriza cea mai mare a celor ce asteapta este ca fericirea nu va veni niciodata din alta parte. Ei o vor descoperi ascunsa in interior sub muntele de obstacole pe care le-au ridicat in calea ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×