Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Simt ca viata are o mie de fete, nu mai are rost...Ce poti face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca viata nu are niciun sens, atunci ii dau eu unul. Si nu cred ca asta e ignoranta din partea mea, din contra-e doar un mod realist de a-ti continua viata "simplu si misto", fara motive de ingrjiorare neintemeiate. Cum zicea si Thomas Nagel: "Daca te vei intreba vreodata "Dar ce rost are sa traiesti?" din perspectiva vietii tale de student sau de barman-sau orice ai fi tu-raspunsul va fi "N-are niciun rost. N-are nicio importanta daca n-as exista deloc sau daca nu mi-ar pasa de nimic. Dar exist. Asta-i tot.""

 

Iar "Spiritele Superioare", precum deceivedC, daca sunt atat de "Superioare" precum se cred, ar face bine sa faca CEVA pentru omenire in loc sa se planga pe forumuri.

da asa este...dar cateodata ma ia melancolia

 

Cum dracu nu are rost?Are rost sa ne puna piedici in cale,piedici cu care noi ne luptam.Si le trecem,sau nu.Eu ma lupt,mama ei de viata,ca EU o traiesc,nu altul in locul meu.

La fel si tu,erena,fi dracu barbata,TU trebuie sa f*** viata asta,nu ea pe tine,fata draga!!!

 

:P da asa este..eu trebuie sa fiu tare dar cateodata simt ca nu pot.... ...nu acum cateodata

Pt toti emo :crazy: .uitati aci' sfat de la o femeie puternica ! ;)

 

Va plangeti de mila..:P

 

hai fa pasi

ai pupat prea multe fete?deci esti o finta perversa.recunosti?

cred ca de asta duci tu lipsa....eu poop fete in fiecare zii :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca viata nu are niciun sens, atunci ii dau eu unul. Si nu cred ca asta e ignoranta din partea mea, din contra-e doar un mod realist de a-ti continua viata "simplu si misto", fara motive de ingrjiorare neintemeiate. Cum zicea si Thomas Nagel: "Daca te vei intreba vreodata "Dar ce rost are sa traiesti?" din perspectiva vietii tale de student sau de barman-sau orice ai fi tu-raspunsul va fi "N-are niciun rost. N-are nicio importanta daca n-as exista deloc sau daca nu mi-ar pasa de nimic. Dar exist. Asta-i tot.""

 

Iar "Spiritele Superioare", precum deceivedC, daca sunt atat de "Superioare" precum se cred, ar face bine sa faca CEVA pentru omenire in loc sa se planga pe forumuri.

Tu crezi voi face ceva pentru omenire, aceasta omenire?poate acum cateva secole in urma imi dadeam viata pentru omenire (un scop nobil)dar acum in prezent sa fim seriosi nimanui nu-i pasa si nimanui n-o sa-i infiripe in creier o mentalitate noua data de faptele mele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu crezi voi face ceva pentru omenire, aceasta omenire?poate acum cateva secole in urma imi dadeam viata pentru omenire (un scop nobil)dar acum in prezent sa fim seriosi nimanui nu-i pasa si nimanui n-o sa-i infiripe in creier o mentalitate noua data de faptele mele

dar de ce trebuie sa aibe un scop viata.... hmmm :cheer:

traim si atat.....

cateodata simt ca nu are rost si imi vine sa imi dau pumnii in cap dar pentru asta tot traiesc asta este.... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu "trebuie" sa aiba un scop, dar planurile, scopul, ideea de viitor, de mi-ar placea, de as vrea, te impiedica sa nu ajungi la a-ti da pumni in cap si sa faci apoi ceva.

E mai bine pentru tine, ca om (cica), sa iti construiesti ceva care sa iti produca placere, de care sa fii mandru, sa iti aduca siguranta, decat sa orbecai intrebandu-te de utilitatea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul e frumos si roz dar cateodata cineva sau ceva sau lipsa cuiva face ca asta sa dispara.Constat ca sunt un copil rasfatat ce refuza sa se maturizeze,dar de ce?pentru ca maturizareaimplica prea multa suferinta asa constat ce fel de persoana sunt si devin nemultumita,si cat incerc eu sa ma ascund dupa felul meu de copil rasfatat din pacate el lupta sa creasca si sa scoata la iveala altceva.Cum poti lupta cu astfel de sentimente?onstat ca doar ascunzandu-ma vad un sens al vietii,imi este frica ca in momentul in care ma voi maturiza voi uita sa traiesc,voi avea tot ce nu imi doresc numai esponsabilitati si voi uita cum e sa nu iti pese de nimeni si sa fiu doar eu .....si sa pot sta ore intregi si sa visez...imi este frica ca imi vor disparea visele :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totul e frumos si roz dar cateodata cineva sau ceva sau lipsa cuiva face ca asta sa dispara.Constat ca sunt un copil rasfatat ce refuza sa se maturizeze,dar de ce?pentru ca maturizareaimplica prea multa suferinta asa constat ce fel de persoana sunt si devin nemultumita,si cat incerc eu sa ma ascund dupa felul meu de copil rasfatat din pacate el lupta sa creasca si sa scoata la iveala altceva.Cum poti lupta cu astfel de sentimente?onstat ca doar ascunzandu-ma vad un sens al vietii,imi este frica ca in momentul in care ma voi maturiza voi uita sa traiesc,voi avea tot ce nu imi doresc numai esponsabilitati si voi uita cum e sa nu iti pese de nimeni si sa fiu doar eu .....si sa pot sta ore intregi si sa visez...imi este frica ca imi vor disparea visele :o:

te inteleg perfect!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi este frica ca imi vor disparea visele :o:

Relax... alea raman daca vrei sa ramana...

Strategia e in felul urmator:

1. Gaseste un domeniu care sa te pasioneze si devino foarte foarte foarte foarte buna in domeniul respectiv. Astfel vei putea fi platita suficient de bine incat sa nu trebuiasca sa muncesti 16 ore pe zi pentru a duce un trai decent.

2. Invata-ti copiii pe care ii ai/o sa ii ai sa fie cat mai independenti cat mai repede.... in felul asta nu o sa mai trebuiasca sa-i dadacesti sau sa le duci grija

3. Foloseste timpul liber economisit via 1+2.... pentru a visa... sau pentru a face ce vrei... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totul e frumos si roz dar cateodata cineva sau ceva sau lipsa cuiva face ca asta sa dispara.Constat ca sunt un copil rasfatat ce refuza sa se maturizeze,dar de ce?pentru ca maturizareaimplica prea multa suferinta asa constat ce fel de persoana sunt si devin nemultumita,si cat incerc eu sa ma ascund dupa felul meu de copil rasfatat din pacate el lupta sa creasca si sa scoata la iveala altceva.Cum poti lupta cu astfel de sentimente?onstat ca doar ascunzandu-ma vad un sens al vietii,imi este frica ca in momentul in care ma voi maturiza voi uita sa traiesc,voi avea tot ce nu imi doresc numai esponsabilitati si voi uita cum e sa nu iti pese de nimeni si sa fiu doar eu .....si sa pot sta ore intregi si sa visez...imi este frica ca imi vor disparea visele :o:

 

Lasa copilul din tine acolo unde e, maturizarea nu-l omoara, daca TU nu vrei.

ce gasesti in tine si nu-ti place, va exista indiferent de gradul de maturizare emotionala.

nu te mai lupta cu sentimentele, lasa-le sa existe, niciodata n-o sa incetezi sa iti pese de tine, indiferent de cate responsabilitati vei avea, se cheama egoism, sau daca vrei, iubire de sine, pe care toti, fara exceptie il avem.

zic sa fii mai relaxata vis-a-vis de ce ti se intampla si sa te gandesti mai mult le ce traiesti acum, in momentul asta si mai putin la sensul vietii (nu l-a descoperit nimeni, de ce sa-ti asumi tu asa o responsabilitate si sa-l cauti?)

 

Are game over o semnatura misto "timpul trece, tu ce faci?" (sau asa ceva)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Relax... alea raman daca vrei sa ramana...

Strategia e in felul urmator:

1. Gaseste un domeniu care sa te pasioneze si devino foarte foarte foarte foarte buna in domeniul respectiv. Astfel vei putea fi platita suficient de bine incat sa nu trebuiasca sa muncesti 16 ore pe zi pentru a duce un trai decent.

2. Invata-ti copiii pe care ii ai/o sa ii ai sa fie cat mai independenti cat mai repede.... in felul asta nu o sa mai trebuiasca sa-i dadacesti sau sa le duci grija

3. Foloseste timpul liber economisit via 1+2.... pentru a visa... sau pentru a face ce vrei... :)

Culmea domeniu care mie imi place si care ma fascineaza si ma fascinat mereu a fost matematica,insa degeaba,am pierdut prea mult timp din viata mea,nu mai pot recupera,am fost cineva bun dar totul s-a pierdut.

Stiu ca am fost un copil super dotat si inca mai am acele capacitati de o persoana foartein teleginta,dar emotional sun t praf,adica sunt undeva prin varf cu nivelul inteligentei dar EQ este undeva pe langa zero.....deci mare lucru nu e,din contra e mai rau,acum am ajuns un adult ratat,dezorientat care nu stie ce vrea,si vrea sa rezolve conflictele interioare dar cu cat se chinuie cu atat apar mai multe :o:

 

Lasa copilul din tine acolo unde e, maturizarea nu-l omoara, daca TU nu vrei.

ce gasesti in tine si nu-ti place, va exista indiferent de gradul de maturizare emotionala.

nu te mai lupta cu sentimentele, lasa-le sa existe, niciodata n-o sa incetezi sa iti pese de tine, indiferent de cate responsabilitati vei avea, se cheama egoism, sau daca vrei, iubire de sine, pe care toti, fara exceptie il avem.

zic sa fii mai relaxata vis-a-vis de ce ti se intampla si sa te gandesti mai mult le ce traiesti acum, in momentul asta si mai putin la sensul vietii (nu l-a descoperit nimeni, de ce sa-ti asumi tu asa o responsabilitate si sa-l cauti?)

 

Are game over o semnatura misto "timpul trece, tu ce faci?" (sau asa ceva)

Eu sunt de o asa natura incat prezentul conteaza prea putin,ma afecteaza mai putin ce e acum,ma gandesc ca nu voi fii decat un nimic pe viitor,imi este frica sa imi iau si un simplu angajament,am primit o bursa pentru o perioada de trei luni in Franta,am vrut-o insa acum ma bate gandul sa renunt,imi este frica...... eeeee stiu ca acolo sunt singura ca nu ma voi descurca asta ma face sa devin si mai pesimista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eeeee stiu ca acolo sunt singura ca nu ma voi descurca asta ma face sa devin si mai pesimista

in ce sens "nu te vei descurca"? trei luni de zile trec prea repede...

 

 

am pierdut prea mult timp din viata mea,nu mai pot recupera,am fost cineva bun dar totul s-a pierdut.

mai copil mai... esti la inceputul vietii... si eu sunt la inceputul vietii si cred ca-s cu vreo 10 ani mai in varsta.... :o:

cum spune si Oogway "bad news ONLY IF you don't believe"

 

You just need belief!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×