Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Simt ca viata are o mie de fete, nu mai are rost...Ce poti face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

poate ca cer prea mult dar.....explicati-mi si mie ce s-a intamplat de ati trecut la un pesimism asa de convins?

fiti mai explicite/expliciti cu evenimentele ....... ;)

 

N-ai idee si nu ai puterea sa ma asculti, crede-ma.Am scris la un topic anterior de ce...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nimeni in afara de persoana in cauza. Daca vrea - poate...da' nu prea vrea. Ii place sa-si planga de mila. ;) Nu vreau sa fiu rea da' cine decide sa fie nefericit - chiar asa si este. Nu poate nimeni si nimic sa-i schimbe gandurile si sentimentele. Numai el insusi/ea insasi.

Serios?

De unde stii tu ca poate?

Ai fost in situatia ei?

Unii pot si altii nu... nu toti sunt la fel de puternici... si nu toti trec prin incercari la fel de grele...

Si cum poti sa sustii ca cineva decide sa fie nefericit?

Chiar crezi ca cineva isi poate dori asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intradevar......imi imaginez ca ati trecut cu totii prin evenimente extrem de negre........sunt foarte intristat de asta...

insa cel mai rau lucru pe care il poate face omul in cauza e sa renunte la speranta, la credinta si sa inceapa sa-si planga de mila....

precum am mai spus mai si in alte topicuri......acel cu prietenii nu e primul si nici ultimul....... adevarul este ca sunt foarte scarbit de oameni......

insa eu cred ca prin ce am trecut eu nu e nimic fata de aceea prin care ati trecut voi....

poate nu sunt foarte bun la sfaturi........ dar sincer nu-mi place sa vad oameni tristi, fara speranta in viata....

daca as putea sa ajut macar pe unul........as fi mult mai implinit.......

acesta e sfatul meu....fiti tari si nu ramaneti in trecut caci viata nu va asteapta......traiti in prezent......caci s-ar putea sa va treziti pe la 70 de ani si sa vedeti ca n-ati realizat nimic si ca doar v-ati plans de mila.......

 

nu vreau sa fiu prea dur dar acesta e adevarul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ Sch - Dar cine a zis ca vrea sa ajunga la 70 de ani? Cine a zis ca isi plange de mila? Sincer... nu mai am cum sa apuc varsta aia si nu imi pasa! Imi recunosc fapta dar nu o regret ! Plus de asta eu nu am nevoie sa-mi plang de mila cuz nimeni nu-mi plange de mila si poate chiar daca mi-ar plange nu m-ar interesa... am toate nevoile satisfacute atunci cand sunt high si nu ma intereseaza de nimeni si de nimic nu mai dau 2 bani pe nimic nici macar pe viata mea, tot ce am in cap e marfa marfa marfa, tu nu intelegi ca traiesc pentru asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ca par un idealist ...dar eu cred ca nu m-am nascut pentru a muri....ci ma nasc pentru a face ceva pe acest pamant....pentru a schimba ceva......

...desi oamenii raman la fel.....eu tot sper......poate se va gasi solutia.....de a face oamenii sa devina mai buni.....un leac pentru nebunia cotidiana.......

si totusi....revenind cu picioarele pe pamant vad ca sansele sunt inexistente...si ma mir si ma intreb cum de s-a ajuns aici......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau un hint - cand ai probleme de ce toata lumea te da la o parte si nu te ajuta nimeni? Pentru ca toti trag doar pentru ei si atat...de aici s-a ajuns la invidie gelozie la nebunie la droguri la alcol la fumat... la toate viciile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tocmai asta ma intristeaza si incerc sa fiu diferit....

sa merg contra curentului......

si totusi natura mea umana tresare la orice jignire, bataie de joc....

n-am ce face.....daca as deveni ca ei ...ce as castiga......

si se pare ca oamenii nu accepta diferitul......ei vor monotonia.....de zi cu zi

ceva nou le pare periculos si cauta sa-l anihileze....(m-am cam dus offtopic)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da... e foarte grav diferitul intotdeauna va fi anihilat pentru ca e considerat superior actualului.... deci... eu sunt mult prea indiferent pentru a ma adapta la ceva.. :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma intreb si cuget si eu......de ce oamenilor le e asa frica de necunoscut?

de ce nu il pot accepta si pe cel diferit?

 

 

poate frica de a nu fi descoperiti ca sunt slabi si monotoni

le e frica de cel ce nu le impart ideile si nu fac ceea ce fac ei...

dar totusi exista un raspuns mai clar?

 

cel ce nu le impartaseste ideile si nu face ceea ce fac si ei.....

poate egoismul, poate educatia.....

 

scuze de repetare....ceva in neregula cu postarea mesajului....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intreb si cuget si eu......de ce oamenilor le e asa frica de necunoscut?

de ce nu il pot accepta si pe cel diferit?

Pentru ca ne obisnuim.Ne complacem.Locul pe care-l cunoastem e placut si caldut.E greu sa-l schimbam cu altul nou. Ne e teama de nou,de locuri neumblate,de necunoscut tocmai pentru ca prea putini avem curaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×