Sari la conținut
Forum Roportal

Exista extraterestri?  

293 membri au votat

  1. 1. Exista extraterestri?

    • Da
      249
    • Nu
      44


Postări Recomandate

nu este exclus sa existe extraterestii, in tot univerul asta dumnezeu ne-a facut doar pe noi.???

dar inca din antichitate, cand oamenii nu isi puteau explica ceva, se gandeau ca este vorba despre o forta superioara, extraterestra. de aici si credinta in zei si in nu mai stu ce...

nici yo nu stu sincer ce sa cred, dar parca tind sa cred ca da, exista, si amerianii stiu ceva mai mult, dar nu se spune oamneilor , poate pentru a nu ne soca... :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poi..si eu ce spuneam,oare!!!nu cumva,adica iulya19,spunea ca americanii stiu ceva mai mult,dar nu spun oamenilor pentru a nu soca,sunt cam de aceeas parere cu ea..ce tehnologie avansata exista in america...ar fii imposibil sa nu fii primit ceva semne..."din spatiu".

Ati auzit de initiativa americanilor de a trimite in spatiu o sonda..cu Cd-uri de muzica(adica Ozzy Osbourn,cred)si cu nu stiu cate la;imby..cu o monstra din ADN-ul uman..si inca cateva chesti?nu stiu daca..au trimis deja sonda..sau daca urmeaza sa fie trimisa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu este exclus  sa existe extraterestii, in tot univerul asta dumnezeu ne-a facut doar pe noi.???

dar inca din antichitate, cand oamenii nu isi puteau  explica ceva, se gandeau  ca este vorba despre o  forta superioara, extraterestra. de aici si credinta in zei si in nu mai stu ce...

nici yo nu stu sincer ce sa cred, dar parca tind sa cred ca da, exista, si amerianii stiu ceva mai mult, dar nu se spune oamneilor , poate pentru a nu ne soca... :huggles:

[snapbacca]52849[/snapbacca]

 

Eu nu spun ca Dumnezeu ne-a facut pe noi...daca e asa,atunci cine la-a creat pe Dumnezeu???

E si el facut din roci si gaz si metale,precum cum sunt facute toate lucrurile din galaxie???

DACA E HAI SA O LUAM ALTFEL!!

cine a facut oul . Rapuns:GAINA;

CINE A FACUT-O PE GAINA??? RASPUNS:NONE! NICI NOI NU STIM RASPUNSUL!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu spun ca Dumnezeu ne-a facut pe noi...daca e asa,atunci cine la-a creat pe Dumnezeu???

E si el facut din roci si gaz si metale,precum cum sunt facute toate lucrurile din galaxie???

        DACA E HAI SA O LUAM ALTFEL!!

                  cine a facut oul .    Rapuns:GAINA;

                      CINE A FACUT-O PE GAINA??? RASPUNS:NONE! NICI NOI NU STIM RASPUNSUL!

[snapbacca]52893[/snapbacca]

si yo mi-am pus problema daca exista dumnezeu, si in mod cert exista o forta superioara noua. Nu se poate ca totul sa se fi nascut din niste coincidente, niste procese chimice...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si yo mi-am pus problema daca exista dumnezeu, si in mod cert exista o forta superioara noua. Nu se poate ca  totul sa se fi nascut din niste coincidente, niste procese chimice...

[snapbacca]53067[/snapbacca]

 

Si pe ce dovezi faci tu afirmatia asta???"Forta superioara?"Eu nu prea cred eu cred ca totul este in mintea,ptr ca noi nu ne dam seama de ce poate face creierul nostru!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai putin dar cum!? noi ne-am creat din nimic si nimicul ala cine la-a creat,eu zic ca trebuie sa existe o forta superioara :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai putin dar cum!? noi ne-am creat din nimic si nimicul ala cine la-a creat,eu zic ca trebuie sa existe o forta superioara :Pe

[snapbacca]53087[/snapbacca]

:agresiv:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si pe ce dovezi faci tu afirmatia asta???"Forta superioara?"Eu nu prea cred eu cred ca totul este in mintea,ptr ca noi nu ne dam seama de ce poate face creierul nostru!

[snapbacca]53084[/snapbacca]

cum pe ce dovezi? uitate sa vezi cat de perfecte sunt unele lucruri, ma refer la natura,

sunt atatea lucruri superbe, e totul prea complex pentru a se fi nascut asa din senin, fara a fi indrumat de cineva( sau ceva) superior noua.

si nu pot sa fiu de acord cu teoria cum ca ne-am trage din maimute... :agresiv: imi pare greu de crezut si biblia , poate adevarul e undeva pe la mijloc, dar in orice caz intamplator nu e nimic, nu cred in coincidente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate....undeva o planeta cu "extraterestri"a inceput sa se stinga..din cauza presiunilor care le faceau planetei(adica exact ce e azi in lume,razboaie,foraje,poluare)si cand au inceput sa-si dea seama ce au facut a fost prea tarziu...nu sa mai putut face nimic...si...ca sa nu se piarda..samanta popotului..au trimis catre alte planete...nave cu embrioni...iar...pe panant a gasit mediul ideal de dezvoltare...si uite asa a aparut viata pe pamant(stiintific vb)iar....ca sa fie sigur...ca viata va mai persista...fac din cand in cand cate o vizita...si deduc..ca si aici lucrurile vor ajunge in acelas punct mort.....autodistrugerea :agresiv:

Ce ziceti...pot scrie romane..nu? :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum pe ce dovezi? uitate sa vezi cat de perfecte sunt unele lucruri, ma refer la natura,

sunt atatea lucruri  superbe, e totul prea complex pentru a se fi nascut asa din senin, fara a fi indrumat de cineva( sau ceva) superior noua.

si nu pot sa fiu de acord cu teoria cum ca ne-am trage din maimute... :agresiv: imi pare greu de crezut si biblia , poate adevarul e undeva pe la mijloc, dar in orice caz intamplator nu e nimic, nu cred in coincidente.

[snapbacca]53091[/snapbacca]

 

Sunt de acord cu tine dar nici in halul asta sa ajungem sa facem sacrificii sa incepem sa plangem ptr cineva care noi nu avem dovezi ca exista!

Stii cand a inceput toata chestia cu zeii??

La inceputurile lumii cand oamneii nici nu stiau de ce respira si uitau sa inchida gura,prima oara cand a fulgerat a trasnit intr-un copa c si a luat foc iar oamenii au inceput"woooo,cineva mai presus ne vede ...sau cum gandeau ei dar cert e ca de acolo au inceput crezul in zei si chestii de astea...Iar eu sunt genul de om care nu prea cred pana nu vad! Si stii care e diferenta ca eu nu cred in religie si intre aia care cred???Nici una eu nu sunt mai urata si aia mai frumosi,ca aia sunt mai "miraculosi"si ca eu sunt mai proasta!!!NOP sunt la fel ca toti ceilalti!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×