Sari la conținut
Forum Roportal

Exista extraterestri?  

293 membri au votat

  1. 1. Exista extraterestri?

    • Da
      249
    • Nu
      44


Postări Recomandate

Nu credeti ca ar fi prea trist sa fim singuri in univers ? :good:

 

Sau daca ar exista Dumnezeu de ce credeti ca ar fi facut atata risipa de spatiu si sa fim doar noi in Univers ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu credeti ca ar fi prea trist sa fim singuri in univers ? :good:

 

Sau daca ar exista Dumnezeu de ce credeti ca ar fi facut atata risipa de spatiu si sa fim doar noi in Univers ?

[snapbacca]47109[/snapbacca]

bun venit pe roportal.!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa imaginea care ai afisat-o vad ca se poate sa fii si singur in univers.Un robot care sa-ti indeplineasca toate nevoile si gata...Ce atatea complicatii sentimentale! :blinca: :good: :) ::): ::(:

 

Bun venit pe Roportal adi_tec! :o:

Editat de AnMar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca exista alte forme de viata in univesr. Nu ma refer la chestii de genul "farfurii zburatoare", desi nu putem exclude nici aceasta varianta. Insa sunt sigura ca undeva sunt conditii de viata, cu siguranta sunt miliarde de planete care pot oferi conditii de viata si care sunt populate de forme de viata mai mult sau mai putin inteligente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred in extra-omuleti verzi :tease: si nimeni nu ma poate face sa-mi schimb parerea.no comment :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca exista extraterestri,dar nici nu pot fi

asa de convins de existenta lor...problema cred ca va ramane neelucidata

pana cand vor fi(si daca vor fi) contacte de gradul III

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu inteleg de ce oamenii cauta metode de a face alte planete "traibile",ca sa populam alte planete???

 

Am da dovada de o prostie incurabila daca noi am parasi aceasta planeta ptr a popula alta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am da dovada de o prostie incurabila daca noi am parasi aceasta planeta ptr a popula alta!

[snapbacca]52430[/snapbacca]

 

La modul cum o exploatam si ne batem joc de ea, trebuie sa ne gasim o alta planeta pe care sa o distrugem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blinca: Spuneacineva de pe forum ca inca din antichitate sunt mistere legate de alte vieti printre noi si intr-adevar asa este..exista caverne studiate de oameni de stiinta ,vechi de mii si mii de ani in care au locuit oamenii preistorici .

 

Oamenii preistorici au trecut printr-o peroada cica de dezvoltare in care desenau tot ce vedeau :flori,animale,foc,ploaie..iar printre aceste desene au fost gasite si personaje cu costum de astronaut...credem ca era alta forma de viata extraterestra si nu cred ca era doar imaginatia lor caci la prostia sau scuze"subevolutia mintii lor"puteau sa deseneze asa ceva!.

 

IN vremea antichitatii se spune ca fiecare persoana care ne-a ajutat sa iesim dintr-un impas in care se afla pamantul,erau extraterestrii,precum Napoleon ,omul asta vorbea cu 7 oamenii deodata ..lu unu ii spunea sa ii aduca ceaiu,cu unu vb in spaniola despre tratate,cu unu vb in franceza despre lupte.......putem continua si cu Jules Verne,pe vremea cand lumea credea ca pamantul e patrat si sa nu depaseasca lungimea strazii ca or sa acda in negura vidului ,jules Verne visa la submarine ,la electricitate...la caracatite imense ,cert e faptul ca pana acum 3 ani nici nucredeam ca exista caractite gigantice pana la o descoperire in Pacific(fff CIUDAT).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crys,

As  suplimenta  tema  cu  "  si  daca  da ... ce  parere  au  despre  noi  ?"

Incerc  sa  arat  citeva  lucruri  care  nu  ne  fac  cinste,  noua,  pamintenilor,  si  daca  ei  le  observa,  ori  ar  trebui  sa  ne  ajute  sa  le  indreptam, ori  au  alta  parere  ne  ignora  deocamdata ).

In  primul  rind  stricam  echilibrul  natural  al  globului.                                   

  - Paduri  taiate,  plus  doboriturile  datorita  calamitatilor  naturale,paduri  arse  de  diferite  ploi  acide( oricum  imaginile  din  avion  sint  dezolante ).Rata  de  pierdere  a  padurilor  e  mai  mare,  decit  rata  de  impadurire.

  - Extrageri  de  minereuri.  Oare  nu  stricam  un  alt  gen  de  echilibru,  spre  ex.  geo - magnetic ?

  - Impurificarea  stratosferei  cu  gaze  care  au  dus  la  gauri  in  stratul  de  ozon,  cu  alte  cosecinte  grave  si  aici.

  - Folosirea  energiei  atomice  in  scopuri  distructive,  depozitarea  in  fel  si  fel  de  metode  a  deseurilor  radioactive ( sub  apa  sau  in  pamint  in  cuve , care  mai  tirziu  vor  crea  probleme )

  - Nu  folosim  suficient  energia  din  natura si  din  cosmos ( de  ce  nu  ? ).Etc.  ...

E adevarat, actiunile noastre schimba echilibrul pe care natura la-a format in ultimii mii de ani, dar acest echilibru este unul dinamic. Fortele care actioneaza in interiorul atmosferei nu se vor opri pentru noi si pentru a vedea care sint efectele actiunilor noastre. Orice am face (sau nu), el se va schimba intr-o forma sau alta. Erele glaciale sint un exemplu de asemenea schimbare probabil naturala. Ceea ce ar trebui sa facem este sa pastram acest echilibru intr-o zona care sa permita existenta vietii si de preferat supravietuirea speciilor actuale.

Pe de alta parte extragerele de minereuri nu au cum sa schimbe echilibrul geo-magnetic. Noi abia "zgiriem" suprafata acestei planete, nu avem cum sa ajungem la adincimea necesara pentru a face o schimbare fundamentala.

 

In  al  doilea  rind,  razboaiele (  ordinea  este  aleasa  arbitrar )  care  duc  la  luarea  vietilor  omenesti.  In  conditii  de  pace  este  cel  mai  grav  amendata,  dar  pe  timp  de  razboi  e  chiar  o  fala  sa-ti  zdrobesti  adversarul.  Cine  da  acest  drept  asupra  vietii ?

Cine are de gind sa ii ia vietii acest drept? Razboaiele vor fi eliminate doar daca viata va fi eliminata, nu exista cale de mijloc.

 

Medicina  opereaza  doar  la  nivelul  corpului  fizic  cind  exzista  un  organ  bolnav,  dar  nu  se  intereseaza  de  machetele  energetice  ale  organului  bolnav,  nici  de  straturile  energetice  cu  informatii  despre  boala,  asa  ca  medicina  azi  doar  perie  boala,  cu  toate  institutele  de  cercetari  din  domeniu.

Deocamdata.

Dupa  mine  exemplele  ajuta  la  tragerea  concluziei,  desi  sint  doar  o  parte.

Desigur  ca  sintem  ignorati.Dar  voi  incerca  sa  arat  intr-o  postura  viitaore  de  ce  cred  ca  sintem  si  ignoranti.

Cu  multa  stima

Proweb.

[snapbacca]35300[/snapbacca]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×