Sari la conținut
Forum Roportal
Pruncul

Mai este barbatul capul familiei,sau ne indreptam spre un nou matriarhat?

Postări Recomandate

Din cele ce vad in jurul meu si din informatiile ce-mi parvin gratie tehnologiei avansate,incep sa cred ca matriarhatul ar fi o solutie de salvare a familiei.

 

Ideea e ca barbatii refuza sa se maturizeze si in mare parte e si vina mamelor care-i transforma in "baietii lu' mamica", si fac totul ca "puisorul" sa fie tinut in puf si sa afle cat mai tarziu, respectiv niciodata ce inseamna viata dura. Ei sunt cei pt care chiar si sotia devine mama. Asta in cazul in care reusesc sa se casatoreasca, ca de, mama e cam geloasa si nu l-ar imprumuta altor femei decat ca baiatul a mai crescut si...vezi tu...mai are nevoie si de sex. In rest "mama rules"... ;)

Cunosc cazuri in care el a lasat-o pe ea, desi se iubeau pentru ca mama nu o inghitea asa cum n-o inghitise pe niciuna dintre prietenele lui; dar el era un tip care la varsta de 27 de ani se tinea de fusta mamei. Deci: MAMA de baiat este capul familiei! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Mai este barbatul capul familiei,sau ne indreptam spre un nou matriarhat? "

 

Cum spui tu , mami ! :jester:

 

Si pe urma mancam ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
" Mai este barbatul capul familiei,sau ne indreptam spre un nou matriarhat? "

 

Cum spui tu , mami ! :jester:

 

Si pe urma mancam ? ;)

 

cine stie :jester: cunoaste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Mai este barbatul capul familiei,sau ne indreptam spre un nou matriarhat? "

 

Variatiuni pe aceeasi tema; 1001 de subiecte care se-nvart in jurul aceleiasi "lupte" intre sexe; raspunsuri pro si contra, care oricum au acelasi punct de convergenta... Cui, doamne iarta-ma, i se poate parea ca se ivesc zorii unui nou matriarhat ?!? Unele fenomene or fi ciclice in natura, dar a schimba o "hegemonie" cu alta nu determina evolutia speciei umane (ptiu! ce vorbe pompoase spun). Poate barbatilor sa li se para intoarcere la matriarhat, faptul ca societatea evolueaza, ca femeia este si se implica din ce in ce mai mult si in tot mai multe domenii. Femeia depaseste niste conditii, se sparg niste tipare, se intampla ALTCEVA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×