Sari la conținut
Forum Roportal
Pruncul

Mai este barbatul capul familiei,sau ne indreptam spre un nou matriarhat?

Postări Recomandate

Din cele ce vad in jurul meu si din informatiile ce-mi parvin gratie tehnologiei avansate,incep sa cred ca matriarhatul ar fi o solutie de salvare a familiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cele ce vad in jurul meu si din informatiile ce-mi parvin gratie tehnologiei avansate,incep sa cred ca matriarhatul ar fi o solutie de salvare a familiei.

 

 

da,si ...viata de famile s-ar schimba radical ...cam asa ...." EL ,fericit printre aburii fierului de calcat ...fericit ca reusise o intindere perfecta a ...gulerului ,mai arunca o privire fugara aluia mic ...off ,da se chinuise ceva sa-i dea de cap problemei ...dar ,un zgomot il scoase din visare ...cineva era la usa ,sprinten sari si-si intampina sotia ...numai zambet ...doar era MAMA ...se repezi sa-i ia sacosile din mana ...conducand-o la cel mai apropiat fotoliu ...EL:o zi grea hony? ...EA:yes,dear ...sedinte ,peste sedinte ....as iesi cu fetele la o bere si o partida de biliard ...am nevoie de relaxare .....EL:cum vrei tu ...hony ....eu termin de calcat ,scot copii in parc,nu o sa stau mult ca ...stii incepe telenovela mea preferata ( :flowers: .)..vii tarziu ...sa-ti las mancarea in cuptor ? ...EA:o sa mananc ceva in oras ...vezi de cei mici si nu ma astepta ...s-ar putea sa stau ceva mai mult ." .....o zi obisnuita intr-o noua ordine mondiala ....matriarhatul ...cu ce ar ajuta femeia faptul de a stii ca e la ...conducere ...si acum e ......:o:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce conteaza cine e la conducere?

amandoi sunt la fel de prosti.

greselile se repeta de la unul la altul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce conteaza cine e la conducere?

amandoi sunt la fel de prosti.

greselile se repeta de la unul la altul.

De ce esti asa de pesimist?

Amandoi pot fi destepti si a gresi este omeneste!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate reusim sa fim mai inteligenti si sa ne impartim in familie sarcinile in mod echitabil si fara prejudecati, in asa fel incat sa avem mai mult timp unul pentru altul ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord ca intr-o familie sarcinile sa fie impartite in mod egal dupa posibilitati ...

Cunosc cazuri in care sotia este foarte bolnava... atunci el face totul in casa: spala, calca, face curat... are grija de copii ..

Iubirea conteaza cel mai mult.. pana la urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×