Sari la conținut
Forum Roportal
aLat

3 dorinte! Ce i-ai cere duhului?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Frumoasa intrebare, dar aici sunt numai visatori? Am vazut numai dorinte de genul " sa am fericire", "pace in lume", etc. Nu cere nimeni bani, putere, influenta? Chiar nu e nimeni materialist? In cazul asta sunt eu:

1. Bani (multi, foarte multi, indecent de multi)

2. Sa fiu sanatos (cat ii trebuie unui om mnormal)

3. A se lasa pe mai tarziu (nu se stie niciodata).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frumoasa intrebare, dar aici sunt numai visatori? Am vazut numai dorinte de genul " sa am fericire", "pace in lume", etc.

[snapbacca]34349[/snapbacca]

 

Pai normal ca sunt numai visatori, asta implica raspunsul: sa visezi cu ochii deschisi putin. Ca deh.. duhuri nu prea am vazut :victory:

 

si ce e asa de rau in a dori fericire sau pace in lume?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As dori...:

1.Sanatate

2.Sa iubesc si sa fiu iubit.

3.Un inel care sa imi indeplinesca restul dorintelor egoiste si materialiste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori...:

1.Sanatate

2.Sa iubesc si sa fiu iubit.

3.Un inel care sa imi indeplinesca restul dorintelor egoiste si materialiste.

[snapbacca]34392[/snapbacca]

 

 

Pai cred ca 1 si 2 le ai indeplinite deja :victory: :good:

 

 

pentru. aLat: ai vazut filmul "Bruce almighty"= "Dumnezeu pentru. o zi" (parca asta era traducerea in romana)? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru. aLat: ai vazut filmul "Bruce almighty"= "Dumnezeu pentru. o zi" (parca asta era traducerea in romana)? :victory:

[snapbacca]34405[/snapbacca]

 

Nu, ar trebui? Stiu vag despre ce e vorba in film, dar nu stiu morala filmului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.sa mai faca 100 de duhuri :victory:

2.fiecare sa mai faca inca 100 :good:

3.fiecare sa faca ce -mi doresc... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.sa mai faca 100 de duhuri :victory:

2.fiecare sa mai faca inca 100 :good:

3.fiecare sa faca ce -mi doresc... :o:

[snapbacca]34750[/snapbacca]

Strengarici, doar trei dorinte ai voie si cu 1001 duhuri :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oca, trei dorinte:

 

1. Sa fiu sanatoasa mereu (adica sa-mi ofere imunitate la toate bolile si ranile :victory: ...de orice factura)

2. Realizare pe plan sentimental

3. Realizare pe plan profesional

 

Nu las nimic pentru mai tarziu... Si oricum daca ar fi sa le am pe cele 3, serios, nu mi-as mai dori nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda... Apropo de duhul din sticla si cele trei dorinte... Un banc... cam feminist, dar bun. Ascunde si un sambure de adevar intr-insul... Parerea mea!

 

O tipa se plimba pe plaja cand deodata dadu peste lampa fermecata. O ridica, o freca si aparu Duhul. :victory: Tipa incantata il intreba daca ii poate indeplini trei dorinte.

Duhul zise: "Nu. Datorita inflatiei, datorita veniturilor reduse in tarile lumii a treia, datorita competitiei globale, nu-ti pot indeplini decat o singura dorinta. Deci, care ar fi aceea ?"

Tipa, fara ezitare spuse :good: "Vreau sa fie pace in Orientul Mijlociu! Vezi harta asta? Vreau ca toate tarile astea sa inceteze sa se razboiasca !"

Duhul se uita la harta si exclama: :o "Doamne Iisuse femeie ! Aceste tari sunt in razboi de mii de ani! Sunt eu meserias, dar nu chiar atat de meserias!

Nu cred ca asta se poate face, asa ca pune-ti alta dorinta !"

:thinca: Tipa se gandi un minut si spuse: "Ei bine, niciodata n-am fost in stare sa gasesc barbatul potrivit. Stii tu, un barbat care sa fie atent si amuzant. Caruia sa-i placa sa gateasca, si sa ajute la curatenia casei, care sa fie bun la pat, caruia sa-i placa parintii mei, care nu se uita la emisiuni sportive si care sa fie credincios. Asta imi doresc... un partener de suflet !"

Duhul privi lung, ofta adanc si spuse: :) "Mai da-mi -dracului' sa vad inca o data harta aia !!!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca fiecare ne-am gandit mai intai la bani.pai si la mine tot asta a fost primul impuls... apoi as mai vrea sa mor fara chinuri, si sa fiu impacat cu mine dincolo de viata. :victory:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×