Sari la conținut
Forum Roportal
iubeSK

o iubire prea perfecta...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Il iubesc in felul meu... adica... il iubesc cu masura, nu am curajul sa il iubesc cu toata fiinta mea...si vreau sa evit aceasta situatie pentru ca atunci cand iubesc nu mai gandesc. In plus inca nu pot sa cred ca relatia asta ar duce undeva... sper deosebire de el care are planuri mari. Ai dreptate chiar nu stiu ce vreau...tu ce ai face cand inima ti-ar spune ceva si mintea ti-ar interzice total acel lucru?

 

 

Sper ca nu va ganditi la copii si casatorie. El, cel putin, este inca copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hehe, da, insa daca lasam la o parte putin "povestea" asta, putem discuta despre teama unor oameni de a pierde controlul atunci cand iubesc- aparitia senzatiei de dependenta- si in loc sa se bucure sau sa transforme o iubire "patimasa" intr-o relatie frumoasa, fug, se retrag. Exista asa ceva, dar nu ma gandeam ca la fete/femei, ci mai mult la barbati. :roll:

de acord,din perspectiva asta lucruri cu sens pot fi spuse....in rest "povestea"....

Probabil o iubire "perfecta" anuleaza egoul si de aceea nu ar fi de dorit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El viseaza multe, e indragostit rau... sunt prima lui iubire... Fac atata caz pentru nimic in loc sa ma bucur de ceea ce am... caut probleme unde nu sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
El viseaza multe, e indragostit rau... sunt prima lui iubire... Fac atata caz pentru nimic in loc sa ma bucur de ceea ce am... caut probleme unde nu sunt.

 

Bingo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta de-acum nu-i iubire....pentru ca tu nu aveai sa te saturi cind el iti spune ca te iubeste si nu poate trai fara tine..dar aveai sa te bucuri si sa-i raspunzi cu aceleasi cuvinte...

Editat de nightwish
Gramatica!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a spus ca ma iubeste dupa doar doua saptamani de relatie... eu binenteles ca nu l-am crezut... mai ales ca la capitolul incredere stau foarte prost. Il iubesc dar il iubesc in felul meu. Consider ca aceste doua cuvinte nu pot fi spuse atat de usor, dragostea adevarata apare dupa anii, in ziua de astazi dragostea este confundata cu pasiunea... Cum vedeti voi iubirea adevarata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a spus ca ma iubeste dupa doar doua saptamani de relatie... eu binenteles ca nu l-am crezut... mai ales ca la capitolul incredere stau foarte prost. Il iubesc dar il iubesc in felul meu. Consider ca aceste doua cuvinte nu pot fi spuse atat de usor, dragostea adevarata apare dupa anii, in ziua de astazi dragostea este confundata cu pasiunea... Cum vedeti voi iubirea adevarata?

 

Cum crezi ca te iubeste el, si cum simti ca il iubesti tu pe el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El mi-a demonstrat si imi demonstreaza mereu cat de mult ma iubeste (spre ex: absolut orice propozitie pe care mi-o adreseaza se incheie cu un dulce 'TE IUBESC'+sute de sms de iubire+zile vorbite la telefon+declaratii de iubire in public+m-a prezentat tuturor prietenilor sai cat si familiei, as putea continua la infinit...). Primul pas spre rezolvarea unei probleme este sa recunosti ca exista! Probleme: 1. nu pot sa cred ca cineva poate iubi atat de mult; 2. imi este teama de ce va ramane din mine dupa aceasta iubire.

Editat de iubeSK

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu incerci sa iti analizezi la rece sentimentele si sa cantaresti bine ceea ce iti doresti de la relatia asta?Daca ai ajuns la concluzia ca nu mai are rost,atunci desparte-te de el amical.:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×