Sari la conținut
Forum Roportal
iubeSK

o iubire prea perfecta...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu nevoie de un pic de ajutor...Sunt cu un tip de vreo 2 luni si ne intelegem exagerat de bine, m-a facut sa il iubesc chiar daca nu voiam asta ... Acum imi spune ca sunt ''Viata lui'', ca ma iubeste enorm si ca nu vrea sa traiasca fara mien... Treaba e ca vreau sa ma despart de el pt ca il iubesc prea mult si am inceput sa fiu dependenta de el... dar nu tiu cum sa-i spun avand in vedere ca eu il iubesc si el ma iubeste (adevar verificat de ''n'' ori) si nu vreau sa-l ranesc..si in plus as vrea sa mai ramanem si amici dupa ce ii dau vestea...Ce ma sfatuiti ?

Editat de nightwish
grele cu romana asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Treaba e k vreau sa ma despart de el pt k il iubesk prea mult si am inceput sa fiu dependenta de el... dar nu shtiu cum sa-i spun avand in vedere k eu il iubesk si el ma iubeste ( adevar verifikt de ''n'' ori) si nu vreau sa-l ranesk..si in plus as vrea sa mai ramanem si amici dupa ce ii dau vestea...Ce ma sfatuiti ?

Cum a fost verificata iubirea ?

Pai spune-i ca nu mai doresti si gata. Daca zici ca te iubeste , o va face in continuare , ca prieten !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...tragicomedie!!...mi se cam intorce stomacul!!

 

Hehe, da, insa daca lasam la o parte putin "povestea" asta, putem discuta despre teama unor oameni de a pierde controlul atunci cand iubesc- aparitia senzatiei de dependenta- si in loc sa se bucure sau sa transforme o iubire "patimasa" intr-o relatie frumoasa, fug, se retrag. Exista asa ceva, dar nu ma gandeam ca la fete/femei, ci mai mult la barbati. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am motive sa ma despart de el... in afara de faptul ca m-am saturat sa-mi spuna ca ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine nu am ce sa ii reprosez. La varsta lui ( 16 ani ) habar nu are pe ce lume traieste... si inca viseaza la iubirea perfecta... din perspectiva mea dragostea nu exista ... exista doar atractie fizica - pasiune, dar nu pot sa-i dau universul peste cap..trebuie sa-l las sa viseze in continuare si sa ies din aceasta situatie elegant... idei va rog...

Editat de nightwish
Fara tz, sh, k...!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am motive sa ma despart de el... in afara de faptul k m-am saturat sa-mi spuna k ma iubeste si k nu poate sa stea fara mine nu am ce sa ii reprosez. La varsta lui ( 16 ani ) habar nu are pe ce lume traieste... si inca viseaza la iubirea perfecta... din perspectiva mea dragostea nu exista ... exista doar atractie fizica - pasiune, dar nu pot sa-i dau universul peste cap..trebuie sa-l las sa viseze in continuare si sa ies din aceasta situatie elegant... ideii va rog...

idei

1. ia revino-ţi şi tu scumpo , că nici tu nu eşti mai brează. ai pe cineva care să te iubească (deşi la 16 ani... ;) ) de ce să dai cu şutul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema mea se reduce, din punctul meu de vedere, analizand la rece, la faptul ca mintea mea preia controlul asupra inimii mele si nu ma lasa sa fiu fericita...Spuneti-mi si mie cum sa le impac...Vreau sa aflu opiniile voastre.

 

18.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema mea se reduce, din punctul meu de vedere, analizand la rece, la faptul ca mintea mea preia controlul asupra inimii mele si nu ma lasa sa fiu fericita...Spuneti-mi si mie cum sa le impac...Vreau sa aflu opiniile voastre.

 

18.....

1. cred că nu ştii ce vrei

2. nu cred că eşti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il iubesc in felul meu... adica... il iubesc cu masura, nu am curajul sa il iubesc cu toata fiinta mea...si vreau sa evit aceasta situatie pentru ca atunci cand iubesc nu mai gandesc. In plus inca nu pot sa cred ca relatia asta ar duce undeva... sper deosebire de el care are planuri mari. Ai dreptate chiar nu stiu ce vreau...tu ce ai face cand inima ti-ar spune ceva si mintea ti-ar interzice total acel lucru?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Il iubesc in felul meu... adica... il iubesc cu masura, nu am curajul sa il iubesc cu toata fiinta mea...si vreau sa evit aceasta situatie pentru ca atunci cand iubesc nu mai gandesc. In plus inca nu pot sa cred ca relatia asta ar duce undeva... sper deosebire de el care are planuri mari. Ai dreptate chiar nu stiu ce vreau...tu ce ai face cand inima ti-ar spune ceva si mintea ti-ar interzice total acel lucru?

aş c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu pricep nimic....daca il iubesti ramai cu el ...nu mai alege atata ...gandeste-te ca poate altu mai bun nu mai pupi ...fiind asa batrana ....si eu am facut ca tine...si am ajuns la 19 ani fata batrana....nu ma iubesti nici dracu :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×