Sari la conținut
Forum Roportal
ioan t

Cum votati la referendum ?

Postări Recomandate

tu in ce tara traiesti? vorbesti de atitudine civica in Romania? din partea cui? societatea civila a monicai macovei, parvluescu si compania? hai sa fim seriosi...e frumos sa vorbim din carti, dar realitatea e alta

 

Dar realitatea ca hotii se unesc ca sa isi apere interesele nu o vezi?

 

Indiferent ce parere ai tu Romania nu e o insula izolata, este atent monitorizata in UE si rezultatul e unul CLAR!

 

Cei pe care tu ii aperi sunt vazuti ca niste gunoaie in Europa, si sunt denumiti CLEPTOCRATIA PARLAMENTARA !

 

....si deja ai semnale clare ca Romania datorita lor este din nou izolata si ocolita ...vezi printre altele turneul lui Bush care desi e axat pe Europa rasariteana ...ne ocoleste ... asta daca nu ai inteles din ce cauza Condolenza nu a avut nici macar 2 minute pentru "liberalul" ministru de externe!

 

Deci a intoarce nava numita Romania de la directia UE si America catre Rusia lui Ilici Iliescu ... caci in definitiv asta e tema si problema, denota o grava naivitate daca nu chiar inconstienta ....caci atitudine antinationala oricum ESTE!

 

:focus:

 

....si in plus ...vorbeam de atitudinea civica a noastra si de faptul ca cei impotriva carora te ridici sunt bine vazuti in UE spre deosebire de cei pe care ii sustii care sunt binevazuti in Rusia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi vota impotriva lui Basescu, dar as vota impotriva tuturor de acolo

Basescu nu a facut decat a latrat tot timpul la luna, dar degeaba sau asta i-a fost intentia

Nimeni dintre marii corupti nu este dupa gratii, doar cei care fura cate o gaina!

El l-a ales pe Tariceanu ca prim ministru si apoi s-a certat tot timpul cu el

Din punctul meu de vedere este imatur politic!

Destul cu circul politic, a venit vremea sa ne uitam in buzunarele noastre, unde sufla vantul!

Jos cu Parlamentul!, (asta), Jos cu Base!, Jos cu Tariceanu!

Sa vina cineva competent pentru a conduce aceasta tara

Pana acum am avut parte doar de fostii comunisti, fostii securisti unsi cu toate alifiile, care si-au umplut buzunarele si sacii de banii luati de pe spinarea noastra!

Oare in tara asta nu exista oameni corecti si cinstriti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca ma hotatasc sa merg la vot voi vota DA ! Din punctul meu de vedere a incalcat grav constitutia si lucrul asta nu-i da nici un drept sa fie presedinte !!!

da dumneata unde te crezi aici ? toata lumea cu drept de vot indiferent de educatie sau nivel de inteligenta are dreptul constitutional sa-si exprime opinia.

S-a vazut cum au votat "desteptii" la modificarea constitutiei..."gata, marfa, scapam de armata!", si fix dupa referendum au mai saltat o gasca in slujba patriei. Acolo scria clar ca serviciul militar se va reglementa, nu se va scoate, deci puteau foarte bine sa faca armata de 20 de ani. Evident ca doar 10% cel mult din cei ce au votat stiau ce voteaza cu adevarat, dar asta e alta poveste. De votat, se vota presedentia de 5 ani a lui Nastase, dar uite ca n-a fost sa fie, iar acuma v-au dus de nas baietii de aveti impresia ca a incalcat Base grav constitutia. OK, o fi calcat constitutia in picioare, si-o fi facut nevoile pe ea, nu conteaza, dar zi-mi mie cine din actualul aparat ar mai fi facut ce a facut el cind s-a dus la proful ala de franceza aflat in greva foamei? Dau doar un exemplu. Da, OK, sa zicem ca a facut-o pentru imagine, dar A FACUT CEVA UMAN!

 

Prefer un presedinte care e mai presus de toate OM, si de aia pun stampila pe NU. Nu detin nici un adevar suprem, stiu ca jignesc pe multi cu asta, dar tre' sa fii absolut imbecil sa votezi pentru suspendarea lui Basescu, avind in vedere cine si cum a cerut asta. Daca va minca undeva de comportamentul lui, de ce n-ati iesit in strada dinainte, de ce n-ati strins semnaturi pentru demiterea lui? Yeah, right! :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu voi vota impotriva lui Basescu, dar as vota impotriva tuturor de acolo

Basescu nu a facut decat a latrat tot timpul la luna, dar degeaba sau asta i-a fost intentia

Nimeni dintre marii corupti nu este dupa gratii, doar cei care fura cate o gaina!

El l-a ales pe Tariceanu ca prim ministru si apoi s-a certat tot timpul cu el

Din punctul meu de vedere este imatur politic!

Destul cu circul politic, a venit vremea sa ne uitam in buzunarele noastre, unde sufla vantul!

Jos cu Parlamentul!, (asta), Jos cu Base!, Jos cu Tariceanu!

Sa vina cineva competent pentru a conduce aceasta tara

Pana acum am avut parte doar de fostii comunisti, fostii securisti unsi cu toate alifiile, care si-au umplut buzunarele si sacii de banii luati de pe spinarea noastra!

Oare in tara asta nu exista oameni corecti si cinstriti?

 

 

Deci, sa recapitulam - esti nemultumita cu toti cele multe sute de ticalosi din fruntea Romaniei ....

Buuuunnn

Si vei vota sa il dai jos pe unul din ei ( in conceptia ta Basescu e asa ) pentru ca toti ceilalti sa aiba liniste si sa isi vada de furturi in continuare.

Ce logica de fier ! :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pro Basescu...este evident ca e o mafie foarte mare in politica iar Basescu a facut ceea ce nu a indraznit nimeni pana acum..sa ceara socoleala...asta e punctul meu de vedere sunt sigur ca voi fi contrazis dar e decizia si opinia mea..si sa speram ca va schimba ceva daca va reveni

Editat de RebelXP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine hotaraste ca o opinie e "buna", bazata pe buna credinta (cine defineste ce e buna credinta a altcuiva?), iar alta e "rea"?

 

Cat despre lege, eu am invocat legea si constitutia in contextul in care unii incercau sa spuna ca Parlamentul a facut ceva ilegal, e ilegitim, trebuie desfiintat, sau chiar cum cei 322 trebuie omorati, si alte idei pe care la fel de bine le-ai fi gasit in arsenalul retoric al dictaturilor incipiente. In acel context era logic sa apelezi la constitutie si la textul de lege. Nu crezi?

 

Aici nu discutam initial despre moralitatea celor 322, ci despre legalitatea votului lor! Ca ei sunt imorali nu face votul lor ilegal. Si asa cum am spus de 100 de ori, tot electoratul va decide. Dar de, am spus ca sunt anti-Base si atunci s-au isterizat anumite personaje.

Editat de Asfaloth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×