Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

sper să descopăr oameni pasionaţi de beatles care să posteze imagini inedite..:- pentru iubitori

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:- ca pasionat si iubitor de Beatles ati spun ca din 3 melodii, ai postat doo care nu apartin trupei Imagine-Lenon si Hey Jude- Mc Cartney.

 

Da` asta nu inseamna ca nu le-am ascultat cu placere.

Editat de mareexecutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

so... cine ne spune pana la urma ceva despre beatles?... macar amintiri... cand i-ati auzit prima oara? de care v-ati amorezat?... cat de zgariat e primu' vinil?... ca asa, pot sa dau play si in winamp...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place muzica lor, dar ascult mai mult melodii de Lenon sau Mc Cartney. Cred ca Let it be e super melodie :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:tease: ca pasionat si iubitor de Beatles ati spun ca din 3 melodii, ai postat doo care nu apartin trupei Imagine-Lenon si Hey Jude- Mc Cartney.

 

Da` asta nu inseamna ca nu le-am ascultat cu placere.

 

Tot ca pasionatsi iubitor al trupei Beatles iti pot spune ca numai Imagine face parte din albumul solo (1971) cu acelasi nume al lui Lennon deci nu este o creatie Beatles.

 

Hey Jude si Yesterday sint creatii Beatles si apartin trupei (scrise de Lennon, Mc Cartney sau Lennon/Mc Cartney ca si marea majoritate a pieselor).

Hey Jude nu a fost niciodata inregistrat de Paul solo deci nu ii apartine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot ca pasionatsi iubitor al trupei Beatles iti pot spune ca numai Imagine face parte din albumul solo (1971) cu acelasi nume al lui Lennon deci nu este o creatie Beatles.

 

Hey Jude si Yesterday sint creatii Beatles si apartin trupei (scrise de Lennon, Mc Cartney sau Lennon/Mc Cartney ca si marea majoritate a pieselor).

Hey Jude nu a fost niciodata inregistrat de Paul solo deci nu ii apartine.

 

`ntz. Vorbeam de Hey Jude, lasa Yesterday-u` in pace. Am citit undeva..demult ca melodia (Hey Jude) ai apartine in totalitate lui Paul, iar John a refuzat s-o "publice" sub numele Beatles. A fost compusa de Paul in vremurile lor tulburi de la sfarsit-singur singurel, si adusa trupei. Practic nu figureaza in nici un album Beatles.

 

A. Undeva-u ala de demult era de fapt un almanah flacara din 8zeci si ceva. Iar cel ce scria era fratele(nu mai tin minte cum il cheama) fratele deci lui octavian silviu ursulescu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
`ntz. Vorbeam de Hey Jude, lasa Yesterday-u` in pace. Am citit undeva..demult ca melodia (Hey Jude) ai apartine in totalitate lui Paul, iar John a refuzat s-o "publice" sub numele Beatles. A fost compusa de Paul in vremurile lor tulburi de la sfarsit-singur singurel, si adusa trupei. Practic nu figureaza in nici un album Beatles.

A. Undeva-u ala de demult era de fapt un almanah flacara din 8zeci si ceva. Iar cel ce scria era fratele(nu mai tin minte cum il cheama) fratele deci lui octavian silviu ursulescu.

 

Piesele Beatles sint compuse cind de unul cind de celalalt dar cele mai multe sint de tandemul Lennon/Mc Cartney. Hey Jude este compus de Paul dar este inregistrat de Beatles, deci apartine grupului, nu lui Paul. Hey jude este un LP released in USA in 1970. A fost si un single.

Informatiile tale sint eronate.

 

HEY JUDE

 

Label Parlophone

Catalogue No. PCS 7184

(Mine is PCSJ 149)

Release date 26th February 1970 (Import Copies)

11th May 1979 (U.K. Release)

Total time 32:32 U.K.

Album Chart Detail : Did NOT chart.

Detail :

In early 1970 in the United States, "Hey Jude" was released even though "Abbey Road" was still doing very well in the charts. This new L.P. release was heavily advertised, and consequently had almost two million copies as advance orders, and peaked at No. 2 in the charts. It took one month to sell it's first million, and eventually sold 3,750,000.

 

 

E.M.I. had been officially selling it as an import in the early 70's, and it was one of their biggest selling import albums. In 1979 with NO advertising, not surprisingly, it sold just a few thousand copies and it failed to chart.

 

http://www.jpgr.co.uk/pcsj149.html

http://www.popstarsplus.com/music_beatles_...egular%20albums

post-12996-1176243964_thumb.jpg

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat pe site-u` oficial Beatles. Da ca ultim album Let it be (asa cum stiam si eu). Albumul de care faci vorbire, pe care a fost editat si Hey Jude a fost o compilatie de cateva piese mai vechi, scoasa iute iute in `70 de Allen Klein-normal first in America , album care cica a capatat mai apoi alt nume; The Beatles Again.

Dar discutam dicutii deja. Cert e ca intradevar Hey Jude apare intradevar in `68 pe un single dimpreuna cu Revolution.

Iar single-u e Beatles intradevar.

Ceea ce am spus eu despre parerea lui John vis a vis de cantec, e autentic. Mai ramane sa si demonstrez. Da-mi ragaz cateva luni sa (re)gasesc sursa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Here comes the sun.... (one of my favourites)

 

Si intepretare inedita:

Peo Kindgren: (Beatles) Michelle

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×