Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

A incercat al meu ieri de dimineata sa o scoata si afara, insa nicio branza, s-a ascuns sub o masina si abia a reusit sa o scoata de acolo, iar cand s-a intors inapoi a facut imediat pe covor. Eu o alint "infectia mica". :lol: Om scoate-o la cap cumva. Sau poate o fi norocoasa si i-om gasi stapan la curte.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat are piticul, dar pana la 4 luni ( atunci cand este cu vaccin la zi )nu este indicat sa il scoti afara. Dupa, scos periodic, o sa invete care este locul optim pt pipi. :) 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Al meu parchet nu se spala cu apa, este din lemn de mesteacan!!! si nu-l dau incolo ca a costat o groaza de bani ...

:))

Iar rad isteric, Olga :)))

 

 

Daca ai parchet, la ce rost animale?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu confund casa cu grajdul si nu cer scuze, pentru ca asa vad eu treaba asta, asa am fost crescuta.   Fiecare avem locurile noastre bine definite in spatiu,  mai sint si alergica si sensibila la mirosuri ... n-as rezista cu nisip in casa nici 1 ora, as impacheta si m-as tot duce.   

 

Ma bucur ca pot sa-ti ofer distractie prin exprimarea mea, si doar de casa mea vorbesc, pentru ca am fost in alte case aici si am vazut in ce mizerie se chinuiau doar sa aibe o pisica sau catel.   Nu era sigur o palma de loc sa nu calci in ceva si nu se putea deschide nimic ca fugea animalul ...

Am abandonat asemenea cunostinta ca deja si respiratia ei putea de animalul din casa ... 

 

Chiar daca aveam altceva pe jos ca floor covering, nu locuia si animal in casa!!!  Acum pe timp de nopti reci cel mai batrin dintre pisici vrea sa doarma in casa si are locul ei in baie intre wc si perete ca este mai intunecos si linistit, dar eu nu mai am acces acolo ca nu-i convine!!!  Degeaba as tine cutie in casa ca nu-l foloseste, vrea afara si pentru asta ma trezeste pe mine, zgarie usa si miauna tare de tot ca ma trezesc din orice somn adinc, de cateva ori pe noapte.   E ultima iarna ... ne-am inteles deja.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voiam sa scriu ai eu un mesaj, dar m-am razgandit. O sa spun doar atat: am avut de ales intre a lasa un sufletel sa moara si a-l lua in casa, in ciuda faptului ca stiam ca o sa-mi creeze o gramada de probleme. Am ales ultima varianta. Ca sa imi fie mai usor mi-am impus sa  gandesc ca a spala si curata dupa el e la fel de firesc cum e sa respir. 

Editat de Fiero
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ai facut, Fiero! Si eu am facut asta de curand si sunt foarte mandra de mine si impacata sufleteste.

:giveheart:


Eu nu confund casa cu grajdul si nu cer scuze, pentru ca asa vad eu treaba asta, asa am fost crescuta.  

 

Nici noi, astia care avem animale. Poate de aceea muncim mai mult pt curatenie, dar nu ne plangem. Iubirea neconditionata pe care o ofera un animal, nu o gasesti in veci la oameni. 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc! :) Marturisesc ca m-am porcait singura de zeci de ori, facandu-ma in toate felurile, pana m-am hotarat sa-l trezesc pe al meu din somn si sa-l trimit dupa el. Si m-am bucurat tare mult cand am auzit ca atunci cand s-a dus el sa-l ia, a gasit acolo un baiat foarte tanar care ii dadea tarcoale si care s-a bucurat din tot sufletul ca il ia, pt. ca l-ar fi luat el, dar parintii lui nu-i dadeau voie, iar el nu putea sa doarma de mila catelului.  M-am bucurat pt. ca am aflat ca mai exista si altii carora le pasa.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un pret infim pt ceva nepretuit.

Sunt sigura ca toti sunteti mai bucurosi de cand e pitucul in casa.

 

Sau e pitica? :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×