Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Un animalut e pur si simplu balsam pt suflet.

Pt casa!

 

Ca si un copil ce nu creste niciodata indeajuns.

Sa ai parte de el, Fiero!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar e balsam, da. Din pacate, nu o pot tine, e mult prea mica sa ramana siguracasjumatate de zi. :( Ii caut stapan. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, dar cu putin ajutor la inceput, s-ar obisnui sa stea singurica in casa pana cand reveniti. Vine si vacanta copiilor in curand..

Nu e treaba mea, scuze.

 

Sa fiti bine amandoua, atunci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu incurajez ca un animal mic sa fie lasat singur in casa!!!   Precum asta care nici nu este acomodata cu familia, ar muri de frica exact ca un om mare ca este speriat de locul necunoscut fara sa aibe contact cu cineva.   Trebuie dus undeva intre oameni buni care au grija pana voi reveniti sau il luati cu voi!!!    La noi a mai intrat o pisicuta inca oarba dupa nastere si nu stiu cum a ajuns aici dar am chemat ajutor si doamne gragute au venit si credeau ca este vorba de un motan, ca aveau o cusca in mana de intram si eu daca voiam ... cand au vazut pisicuta s-au simtit rau ca nu l-a crezut pe sotul cand le-a descris cat e de mica pisica.   Am cumparat cel mai mic biberon din magazinul animalelor sa-i dam lapte formula tot cumparat sa nu moara si l-am ascuns bine in bucatarie sa fie in liniste pana au venit doamnele sa-l ia ca nu voiam sa se intample ceva aici ca nu voia nici sa manance la inceput.    Sotul il hranea cu biberonul ... etc., si tot el a si plans destul dupa ce a fost luat de aici ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am strans covoarele si o sa le dau la spalat. Nu le mai pun pana se invata aia mica sa nu mai faca peste tot. Daca se invata. Daca nu, asta e, nu e obligatoriu ca toti oamenii sa aiba covoare. Cu una dintre jucarii (de fapt, jucarii sunt toate pt. ea, de la papuci si ciorapi pana la martisoare).

post-317704-0-04429900-1449220845_thumb.jpg

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mirosul care va intra in parchet,  cum te lamuresti in privinta aceea???    Stiu ca exista spray-uri dar e un alt chimical care se amesteca cu alt miros si nu toata lumea suporta atmosfera asta ...  nu organizezi mare party de curand ... nu-i asa???

 

E bine sa-ti pui plastic si ziare peste dar sa fie si cutii cu nisip vizibile si sa-i fie bine explicat de ce trebuie sa viziteze si pe acolo, nu numai sa arunce in spate nisipul cum fac cateii pana se obisnuiesc cu viata la cutie in blocuri fara curte ca acolo va fi plin peste tot in scurt timp.   

 

Cand venea fiica, catelului ii puneam pe jos un scutec tip de ceva sa-l foloseasca daca nu vrea sa mearga afara de frica pisicilor si ii placea sa stea pe ea ca este un patrat alb destul de maricel ca un prosop.  

 

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRhWZYNp0NTjhvNbg0PHleGVOMRknZtZTL9sQ9VRjO2jpCgV4jjFw

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce dulceeee e pitica.

 

Cand era Lord mic, in dormitor avesm nailon peste ziare :)))

Vreo iarna, asa...

 

L-am invatat in pat ca de acolo ii era frica sa sara si cum il considera culcusul lui, nu facea pipi in el...plangea de numa sa il dam jos..aka, noi, in balcon, ca afara era totusi prea frig pt el.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×