Sari la conținut
Forum Roportal
Desert_Rose

Adio....cosuri, puncte negre.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,Imi poate recomanda cineva o cosmeticiana buna in Cluj sau Arad? Am pe nas puncte negre si porii dilatai pe obraji si nu reusesc sa scap singura de ac. probleme.Merci
http://www.medispa.ro/index.html Clinica de cosmetica Cluj-Napoca.
Din pacate nu stiu nici o cosmeticiana in aceste orase.Insa odata ajunsa la ele iti vor recomanda tratamentul cu Zinerit..
Cosmeticianele nu recomanda Zineryt. Asta e treaba dermatologilor. Zinerytul nu e eficient in cazul punctelor negre si al porilor dilatati, ci doar pt cosuri, pt asta exista alte produse. Editat de Wahaha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva un tratament eficient contra punctelor negre si porilor dilatati? nu vreau sa ajung dependenta de fond de ten :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

4 pasi

 

1.Infuzie de musetel timp de 15 min,de fapt cat rezisti :yahoo: (pentru deschiderea porilor)

2.incerci sa scoti punctele(sper sa cunosti metoda)-dai cu spirt daca sangerezi

3.te masezi cu malai

4.pentru inchiderea porilor iti faci o masca din iaurt si zeama de lamaie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

thank u :spiteful: oare pot inlocui ceaiul de musetel cu un alt ceai? nu ma impac prea bine cu el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este o crema foarte buna pt pori dilatati pe nume Estee Lauder Idealist.Nu stiu daca este in Romania, eu mi-am luat-o direct din Franta.Dar e extrem de buna. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am gasit o masca film geroviatl excelenta!!!!! :D scoate o mare parte din comedoane si strange si porii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o crema foarte buna pt pori dilatati pe nume Estee Lauder Idealist.Nu stiu daca este in Romania, eu mi-am luat-o direct din Franta.Dar e extrem de buna. :D

 

Exista o piata a cosmeticelor de lux in Romania, gigantul american al produselor de lux Estee Lauder (sunt inclusiv creme de 1000 Euro!) avand o piata de desfacere in zona locatiilor cu trafic intens, cum sunt centrele comerciale mari sau mall-urile, asa ca e posibil sa se gaseasca produsul. E o crema cunoscuta, iar in ceea ce priveste cosmeticele Estee Lauder, chiar daca nu am folosit crema "Idealist", recomand in general aceste produse.

Uite aici un link pentru cele interesate:

 

http://www.stiletto.ro/beauty/wish-list/fr...l-tangibil.html

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu prima ocazie cand am bani, fug sa-mi iau Idealist!! eu mai tratez acnea cu zinerit si e bun. cat despre reteta aia cum sa scapi de puncte negre. da. e valabila. dar porii tot deschisi o sa ramana si punctele negre o sa se formeze din nou in cel mai scurt timp. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna pt punctele negre si porii deschisi este masca purifianta de la artistry. Ieri am incercat-o pt prima oara si am fost f multumita, chiar se vede diferenta si ma gandesc ca daca de la prima utilizare e asa, mai incolo o sa fie si mai si. O recomand cu cea mai mare incredere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt cosuri, folosesc de cva timp, tratamentul pt ten de la artistry care pana acu nu m-a dezamagit iar pt porii deschisi si punctele negre, cum am mai zis si intr-un alt topic, m-am incumetat de curand sa-mi iau masca purifianta tot de la artistry, care de la prima aplicare a facut minuni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×