Sari la conținut
Forum Roportal
Desert_Rose

Adio....cosuri, puncte negre.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca pot sa-ti rasp la cateva din problemele tale :huglove:

Pentru a doua si a treia problema: exista o solutie cu propolis,nuca si musetel care se numeste Activa de la Favisan-solutie pentru puncte negre&acnee. se gaseste la plafar si costa doar in jur de 6 lei,am auzit mai multe persoane care au incercat si este eficienta,mai ales pentru puncte negre.de recomandat este sa te dai seara pentru ca te faci galben pe fata(de la ingredientele pe care le are) si sa ramai asa iar dimineata te speli pe fata ca de obicei,doar cu apa fara sa incepi sa storci cosurile,in nici un caz nu te mai da cu pasta de dinti pentru ca nu face decat sa usuce dar in interior sapa mai mult si iti raman semne.

Pentru a patra problema:ai zis ca te speli cu sapun pe fata.Asta poate fi cauza pentru care ai tenul uscat.Ce fel de sapun este?Poate mai mult iti deshidrateaza tenul.Daca vrei sa folosesti un sapun pentru a-ti spala fata foloseste unul special,exista de la Clerasil,poti incerca si de la Dove sa vezi cum reactioneaza tenul tau(nu toti au fost multumiti) sau mai sunt sapunuri speciale pe care le gasesti in farmacii si trateaza si cosurile,dar care sunt un pic mai scumpe decat celelalte,in jur de 15 lei.Dar in nici un caz sa nu te mai speli pe fata cu un sapun obisnuit.

Pentru pistrui nu stiu sa existe ceva dar asta nu cred ca e o problema asa mare :doh:

Cam cu atat te pot ajuta :> succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
TOcmai cu sapun dove ma spal,i tot am pielea uscata.

 

Pentru mine pistruii sunt o povara.Vreau sa scap de ei.

Atunci daca tot ai pielea uscata de la sapunul dove nu-l mai folosi.Am zis si eu,nu la toti reactioneaza la fel.Incearca Clerasil sau Sebamed care e un pic mai scump decat un sapun obisnuit.De pistrui chiar nu stiu ce sa-ti zic,daca se pot elimina in vreun fel.Dar atunci cand te bronzezi se mai vad?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut...eu folosesc acum crema hidratanta de la asla vital, cu argila ...si mi-au aparut cosuri :tease: cand am cumparat-o am citit pe cutie "pentru ten sensibil" (tenul meu nu e sensibil ci gras), dar stiu ca argila e buna pt ten gras...si nu stiu ce sa fac...o arunc sau o mai pastrez? de la altceva nu cred ca mi au aparut....tonic am unul pe baza de castraveti si demachiat de la asla vital, dar nu cred ca este de la demachiant caci il folosesc de dinainte de crema si nu aveam nimic...si crema folosita inainte de asta de asla vital a fost una de la farmec matifianta. Dk poate sa ma sfatuiasca cineva... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate iti usuca prea tare tenul si iti apar un fel de iritatii de fapt :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De disparut complet punctele negre nu dispar :) , cu tot cu cosmetica, creme, lotiuni etc. Eu m-am resemnat si doar "le tin in frau" adica se pot estompa. Mi-am luat de la Neutrogena gel de curatat si lotiune contra punctelor negre Visibly Clear. Sunt ok (va spun, de disparut, nu dispar chiar asa). :roll: si ma mai spal pe fata si cu tarate de grau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ziua Tuturor ! M-am gandit sa deschid aces subiect pe tema``COSURI,ACNEE SI PUNCTE NEGERE PE FATA``.Sunt sigur ca multi dintre voi aveti aceasta problema si nu cred ca peste jumatate dintre voi ati consultat un medic dermatolog.Fireste,eu sunt una dintre multele persoane care are cosuri si puncte negre pe fata si care inca nu a consultat un medic dermatolog.Port cosurile de 2 ani jumate.Tratez pe toate apar altele si tot asa,este un circuit continu fara limita.Acuma sa va zic cum procedez eu,asa fara nicio jena.Simt nevoia sa impartasesc secretele mele si altora poate reusim sa scapam odata de ele.Deci in primul si in primul rand cand vad ca am un punct rosu pe fata stiu sigur ca acela este un cos.In primul pas il dezinfectez bine cu apa oxigenata si cu spirt.Sunt sase foarte mici ca infectia sa nu apara.In cazul in care acesta apare il las sa se formeze vulcanul de infectie si cand e ridicat bine il sparg.in pasul 2 iar il dezinfectez si il dau cu orice pudra pentru al usca.In pasul 3 dupa ce sa uscat il jupesc iar in pasul 4 aplic creion corector sau fond de ten.Asta e dar n-am incotro.Am uitat sa precizez ca am varta de 15 ani si sunt disperat sa scap de cosuri pentru ca de fiecare data cand sunt cu pritenii sau la scoala trebuie sa apec capul in jos,ma simt stanjenit de privirile lor .Am in medie cam 6-7 cosuri pe fata pe frunte nas si la asa numita musteata.pe obraz nu am nimic.

 

 

 

O sa fiu incantat sa citesc povestile voastre cu tot cu eventualele solutii pe care desigur pe voi incerca.

 

 

 

Multumesc si o zi buna !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×