Sari la conținut
Forum Roportal
zzzxxx

Ce-am vazut?

Postări Recomandate

Am povestit cu destul de multe amanunte ce am vazut. Citeste, te rog, de la unceput ce am spus.

Am citit tot.Eu intreb,unde in Tg.Ocna ai vazut obiectul si unde l-ai vazut pe 24...Ai spus ca locuiesti la 50 km de Comanesti,deci cunosti toata zona.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceva asemanator am vazut in iulie 2005 la TG Ocna, loc unde m-au prins inundatiile catastrofale de atunci.

A doua oara, pe 24 martie, in jur de 9 seara, tot pe timp de ploaie, innorat.

Sunt la 50 de km de Comanesti pentru ca locuiesc in Bacau, dar explozia am simtit-o foarte puternic si nu numai eu. Fiind in joia Pastelui, primul nostru gand a fost ca a sarit un apartament in aer din cauza gazelor. Ne-am dumirit numai dupa un timp cand a spus la TV despre explozia de la Comanesti si cauza necunoscuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-as minuna asa tare,pentru ca prin zona se mai fac exercitii pe avioane militare.Probabil sunt piloti apartinand UM din Bacau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e pasare ,e avion .....e superman ! vine sa ne salveze de marea Schimbare ce va avea loc din 2012 ! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca in Tg Ocna,toata ziua sunt evenimente.S-au mai plans si altii ca vad tot felul de stele ciudate,care ba stau, ba mai merg un pic,ba pleaca cu viteza foarte mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu m-as minuna asa tare,pentru ca prin zona se mai fac exercitii pe avioane militare.Probabil sunt piloti apartinand UM din Bacau.

Daca ai fi din Bacau, ai sti ce inseamna aplicatiile cu avioane si nu se poate sa faci confuzii.

Oricat de sus ar fi un supersonic, se misca, adica inainteaza si nu poate fi confundat.

Ceea ce am vazut eu la Tg Ocna in 2005 si pe 17 martie la noi, la Bacau era acel ceva care statea pe loc si sa legana pe orizontala. Ori ce avion se leagana pe orizontala? O fi si nu stiu eu!

Oricum ceva ciudat a fost si de fiecare data legat de inundatii, fenomene naturale care numai bine n-au adus, nici atunci, si nici acum....

 

e pasare ,e avion .....e superman ! vine sa ne salveze de marea Schimbare ce va avea loc din 2012 ! :-

 

Eu nu cred ca in anul 2012 se va intampla ceva deosebit de ceea ce se intampla foarte des in zilele noastre. Cel putin pentru mine pronuntia sau vederea acestui an scris nu are nici un fel de rezonanta. Cine si cu ce argumente te poate convinge ca peste 5 ani se va produce cine stie ce mare catastrofa daca nu poate fi prevazut macar un cutremur devastator ori o tornada sau uragan. Nu pot sa cred...

 

Uitati, coincidenta sau nu, asta seara sunt aplicatii.

Insa pentru noi, aceste zgomote ale avioanelor sunt asa de obisnuite, ca nici nu le mai percepem decat daca iesim pe balcon ori daca suntem pe strada. M-am uitat dupa avioanele care zboara foarte sus. Lumina lor nu poate fi confuntata cu cea a unei stele si, oricat de sus ar fi, miscarea lor este perceptibila. Avioanele se misca pe orizontala, nu stau pe loc, nu se clatina pe orizontala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,luminita avionului se vede in primul rand rosie,noaptea...o stie toata lumea.Eu vorbesc de alt tip de miscare-ca si cum te-ai juca cu lumina unei lanterne,chiar dezordonata uneori.Numai ca aceasta miscare e facuta de o stea,sau ceva foarte asemanator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu faceam misto si ziceam ca daca as fi OZN as clipi cu luminile sa creada ca sunt avion si sa nu se uite prea mult la mine :-

Chiar misto!Faza lunga,faza scurta...faza de doi lei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×