Sari la conținut
Forum Roportal
zzzxxx

Ce-am vazut?

Postări Recomandate

Sunt din bucuresti, de undeva de prin titan si nu exista seara in care sa nu vad pe geam lucruri "ciudate". Partea proasta e ca am renuntat a mai povesti lucrurile care le vad dat fiind faptul ca nici macar tatal meu nu ma crede, sau considera probabil ca inventez "Si cand te-ai trezit, era dimineata?".

Lucrul care m-a pus pe ganduri ca lumea rau de tot s-a intamplat acum cateva saptamani, cand stand la calculator ca si acum mi-am aruncat ochii pe geam si am vazut la nivelul blocurilor o luminita care se deplasa. Un avion am spus. Bun. Toate bune si frumoase. In dreapta luminitei mai exista o luminita ( luminita e putin spus, stralucea mai ceva ca luceafarul) care statea pur si simplu, nu se deplasa. Luminita care se deplasa de la dreapta la stanga s-a oprit la un moment dat pentru o secunda si instantaneu a inceput sa se deplaseze de la stanga la dreapta mergand exact spre lumina care statea pe loc. Am crezut ca o sa se intample ceva, Dumnezeule o sa se loveasca, etc... Pur si simplu a trecut PRIN acea lumina ( o sa spuneti de iluzie optica?) si a continuat sa se deplaseze in aceasi directie moment in care "luceafarul" s-a stins. Din seara aia, mereu vad "luminite" din astea zburand pe aici si deja ma doare capul de ele. M-am interesat daca nu cumva exista vreo companie aeriana, daca trec avioane pe aici, raspunsul a fost ca nu, bineinteles. Si atunci ce Dumnezeu sunt "luminitele" astea care nu-mi dau mie pace? Desigur, teorii, am si eu suficiente. As vrea doar sa stiu daca mai sunt oameni care vad lucruri din astea.

 

p.s. Avioanele pot zbura mai jos de nivelul blocurilor??( nu cu mult, cu un etaj, doua?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×