Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Sufletele si temerile lor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E foarte greu sa vorbesti despre esecurile sentimentale din viata ta, dar eu personal stau si ma intreb "cui i-ar folosi?"; mie in nici un caz, pentru ca asta inseamna sa imi aduc aminte de fiecare data. Si nu mai vreau asta! Vreau sa uit! Temerea mea cea mai mare este nu ca nu voi mai putea iubi, ci ca nu voi gasi niciodata pe nimeni sa ma iubeasca asa cum iubesc eu. Cu toata fiinta, cu tot sufletul, sa devenim un tot unitar! Mai exista oare cineva care sa iubeasca asa sau sunt o idealista si tot ce imi ramane de facut e sa traiesc in trecut? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa stii ca ," o femeie se face remarcata si prin tacerea ei" ... pt cine are ochi sa vada.

:)

multe stiu sa taca , dar nu si in momentul in care trebe :)

 

si am mai zis pe blog la mine ca nu e usor sa treci peste "limitele" si temerile tale , multi oameni incep f rau o relatie si anume din teama de a fi singuri , altii asteptam marea cu sarea , sa se rezolve probleme de la sine , sau doar cu un "sorry" , si apoi ne trezim ca acel cuvant nu a fost deajuns :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand te frigi cu ciorba, sufli si-n iaurt. Si asta e de cand lumea si pamantul.

Ar trebui sa fie un raspuns destul de explicit pentru curiozitatea ta.

Stiu, heidi. :)

 

Temerea mea cea mai mare este nu ca nu voi mai putea iubi, ci ca nu voi gasi niciodata pe nimeni sa ma iubeasca asa cum iubesc eu. Cu toata fiinta, cu tot sufletul, sa devenim un tot unitar! Mai exista oare cineva care sa iubeasca asa sau sunt o idealista si tot ce imi ramane de facut e sa traiesc in trecut? :)

Daca mergi pe ideea "sa iubeasca ca mine".. atunci nu o sa gasesti. Daca vei reusi sa accepti faptul ca fiecare iubeste in felul lui si se manifesta ca atare, atunci, poate, vei putea sa te simti fericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa se rezolve probleme de la sine , sau doar cu un "sorry" , si apoi ne trezim ca acel cuvant nu a fost deajuns :friends:

Stii bine ca de multe ori chiar nu mai ai ce sa mai faci. Ai ajuns atat de departe, incat nu mai stii ce sa faci. Asa ca lasi lucrurile ori sa se rezolve de la sine; ori inchizi ochii si treci peste, chiar daca nu trebuia sa faci asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care esueaza din prima nu vor incerca niciodata a 2 oara

Nu trebuiesc impinsi sa incerce inca o data! nu trebuiesc judecati!(ca esti tanar ai viata inainte,etc)Nu trebuie sa treaca prin asa ceva din nou!

Se inchid in ei si numai au incredere dupa esec dar asta NU e un lucru negativ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fictiune ... ce buna mi - e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii gresesc din teama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×